چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است

چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است؟

 زمانی که خیانت دیده اید و یا نسبت به همسر خود دچار شک و تردید در زمینه خیانت شده اید، توصیه می شود که برای گرفتن بهترین تصمیم به یک مشاوره خیانت مراجعه کنید تا اگر همسر شما در راه خیانت، زیاد پیش روی نکرده، مشاور بتواند با دادن راه حل هایی به شما از سردی رابطه و عمیق تر شدن خیانت جلوگیری کند. مشاور راهکارهای افزایش وفاداری نسبت به همسرتان را در شما افزایش می دهد. با سوال چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است ، همراه ما باشید.

چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است

چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است و چه زمانی به مشاوره خیانت مراجعه کنید؟

 زمانی که احساس می کنید رفتارهای همسرتان بسیار تغییر کرده است و بوی خیانت می دهد، باید به یک مشاوره خیانت یا روانشناس مراجعه کنید. مشاور یا روانشناس افراد خیانت دیده را کمک می‌کند تا با رفتار صحیح و عاقلانه، همسر خود را از اشتباهشان برگردانند و همچنین از ایجاد تنش، افسردگی و سردرگمی فرد خیانت دیده جلوگیری می کند. مشاور به فرد خیانت دیده کمک می‌کند که به درستی تصمیم بگیرد. مشاور به فرد خیانتکار کمک می کند با چند جلسه مشاوره، بتواند به خانواده و فرزندانش بازگردد.

حالات مرد بعد از خیانت شما را به جواب چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است می رساند

 خیانت تاثیر بسیار آسیب زایی دارد. پس از اینکه زن یا مرد از خیانت همسر خود مطلع میشود، حالات تقریباً مشترکی در آنان پدید می آید. این سوال پیش می آید که حالات زن بعد از خیانت چیست؟ یا حالات مرد بعد از خیانت چیست؟

برخی از افراد معتقدند که به دلیل تفاوت در جنسیت زن و مرد در حالت آنان پس از خیانت، تفاوت وجود دارد. اما به صورت کلی حالات بعد از خیانت زن و مرد تفاوت چندانی ندارد و به شکل عمومی می توان گفت خیانت:

۱. باعث ایجاد شوک و انکار در فرد می شود.

۲. خشم و نفرت و کینه را در فرد زیاد می کند.

 ۳. باعث ایجاد ناراحتی، غم و افسردگی و استرس در فرد می شود. ۴. فرد مجبور به پذیرش این مسئله نابودگر می‌شود.

 در میان زنان و مردان، حالات بعد از خیانت فقط ممکن است، در مقدار شدت و نوع بروز آن متفاوت باشد. با یک مثال می‌توان گفت که بعد از خیانت، زن یا مرد خیانت دیده هر دو دچار خشم می‌شوند. ولی ممکن است، نحوه ابراز خشم در آنان با یکدیگر متفاوت باشد.

شوک و انکار و رسیدن به جواب چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است

 خبر خیانت می تواند شوک برانگیز باشد. مخصوصا برای کسانی که با همسرشان رابطه خوبی داشته اند، واکنش شوک اغلب با انکار می آید. یعنی فرد می خواهد به خود تلقین کند که همسرش این کار را نکرده است. انکار خیانت همسر به نوعی چشم پوشی از اشتباه بزرگ است، که فرد شواهد مربوط به خیانت همسر را نادیده می‌گیرد، که عواقب جبران ناپذیری برای خود دارد.

 دومین حالت زن یا مرد بعد از خیانت خشم است:

 خشم پس از مرحله انکار می آید. در این مرحله فرد قبول کرده است که همسر او خیانت کرده است.

 سومین حالت زن یا مرد بعد از خیانت افسردگی است:

 افسردگی بعد از احساس خشم می آید و در واقع لایه زیرین خشم، افسردگی است. افسردگی به دلیل احساس از دست دادن همسر است. یعنی فرد درک کرده است، که اعتماد، صداقت، جذابیت و .. خود را از دست داده است و این افسردگی ناشی از تردید به خود و همسرش است.

 

مشاوره خیانت

 

چهارمین حالت زن یا مرد بعد از خیانت پذیرش است:

  در این مرحله فرد خیانت را پذیرفته و شخصی زخم خورده و آسیب پذیر است و به نقش و سهم خود در زمینه ایجاد خیانت آگاه شده است. به این مرحله به صورت واقع بینانه تر و آگاه تر به قضیه خیانت نگاه می کنند و خود را با آن تطبیق می‌دهند. در این مرحله فرد برای ادامه زندگی یا جدایی زندگی از همسر خود تصمیم می‌گیرد. این مرحله بهترین زمان برای شفای زخم ها و طی شدن زمان آسیب پذیری، برای فرد خیانت دیده است.

چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است؟ | بعد از خیانت مرد

 زمانی که از همسر خود خیانت می بینید، بهترین کار این است که با یک متخصص مشورت کنید.

سوال است که آیا مشاور بعد از خیانت زن یا پس از خیانت مرد،  کمک می کند که این موضوع را راحت تر بپذیرید و آن را درک کنید؟

 در پاسخ باید گفت که مشاور پس از شنیدن صحبت های شما، کمک می کند، که زوجین را در مسیر رشد و در جهت بهبودی رابطه راهنمایی کند تا بتوانید زندگی زناشویی خود را تقویت کنید و اعتماد خود را نسبت به یکدیگر بازسازی کنید و راه برقرار کردن ارتباط سالم و صحیح را با یکدیگر یاد بگیرید. در اکثر مواقع بعد از خیانت، رابطه هایی که در حال متلاشی شدن بوده، زن و مرد نزد مشاور رفتند، با کمک او زندگیشان دوباره جان گرفت. زوجین واقع بین بودن را در زندگی یاد میگیرند.

 مزایای استفاده از مشاور خانواده بعد از خیانت زن و مرد:

مشاور خانواده، پیشنهادات مطمئنی را برای کمک به افرادی می‌دهد، که به تازگی از خیانت همسر خود مطلع شده اند که برای جلوگیری از ایجاد شوک و استرس بعد از کشف این موضوع ناراحت کننده، بسیار مفید است. مشاور محیطی امن و کنترل شده را برای افراد آسیب دیده ایجاد می کند، تا بتوانند به صورت عقلانی، درباره اتفاقات فکر کنند و سوال و جواب عاقلانه داشته باشند و بتوانند احساسات دردناک خود را مانند خشم، به آرامی و با روش معقول کنترل کنند. کمک گرفتن از مشاور خانواده به فرد کمک می‌کند، تا ریشه مشکلات را پیدا کند.

مشاور پس از سنجش کیفیت رابطه زوج و ارزیابی حدود خیانت، دلایل خیانت که توسط زن یا مرد صورت گرفته، ریشه یابی می کند و به فرد خیانت دیده کمک می کند، که با در نظر گرفتن عواقب تصمیم گیری بتواند، زندگی با فرد خیانتکار را ادامه دهد یا خیر؟

 مشاور کمک می کند که مشکلاتی را که باعث ایجاد خیانت شده را حل کند و اعتماد سازی را به جریان بیندازد. مشاور کمک می کند که با کمترین آسیب به رابطه، زن و مرد را راهنمایی کند.

چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است

مشاوره تلفنی خیانت همسر و رسیدن به جواب چه زمانی مشاوره خیانت نیاز است

 مشاوره برای خیانت همسر به صورت تلفنی برای زوج هایی است که نسبت به همسرشان در زمینه خیانت دچار شک و تردید شده اند و یا متوجه خیانت همسرشان شده اند. فرد خیانت دیده دچار ناامنی، خشم و سردرگمی می شود. پس در این زمان گرفتن تصمیم منطقی و درست بسیار دشوار است و ممکن است که فرد از طریق احساسات تصمیم بگیرد و مرتکب اشتباهاتی شود.

در ابتدا لازم است که خونسردی خود را حفظ کنید. خشم خود را کنترل کنید. صبور باشید. با یک مشاور یا روانشناس با تجربه در زمینه خیانت، تماس تلفنی برقرار کنید. مشاور به صورت تلفنی می تواند تمام سوالات را از شما بپرسد و از طریق تخصصی که در این زمینه دارد، با روحیات شما و همسرتان آشنا شود و دلایل ایجاد خیانت را پیدا کند. کسانی که با مشاور صحبت می‌کنند، بار سنگینی از روی دوششان برداشته می شود. مشاور به شما کمک می‌کند، که برای آینده تان تصمیم بهتری بگیرید و از عاقبت کارتان، پشیمان نشوید.