پس از خیانت همسر چه کار باید کرد ؟

چگونه بهترین تصمیم را بعد از خیانت همسرمان بگیریم؟

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که پس از خیانت همسر چه کار باید کرد. در ادامه به بررسی این سوال می پردازیم. در صورت لزوم می توانید از مشاوره خیانت نیز کمک بگیرید.

بعد از خیانت همسر چه کار کنیم؟

خیانت و بی وفایی اعتماد بین زن و شوهر را از بین میبرد. پس از اینکه از همسرتان خیانت می بینید، باید نشانه هایی را بیابید که برای جدایی از او یا ماندن با او بهترین تصمیم را بگیرید. اگر بخواهیم صادقانه به موضوع خیانت نگاه کنیم، باید بدانیم که به صورت صد در صد این که بتوان گفت که همسرتان دیگر به شما خیانت نمی کند و شما با یکدیگر زندگی میکنید و یا این که  به صورت ۱۰۰ درصدی هم نمی‌توان گفت که همسرتان ممکن است دوباره به شما خیانت کند. پیش بینی بعد از خیانت را به صورت قطعی نمی توان در نظر گرفت.

همانطور که شما عاشق همسرتان می شوید و با یکدیگر ازدواج می کنید، هیچوقت به این فکر نمی‌کنید که ممکن است همسرتان به شما خیانت کند و حال که خیانت را از او دیدید، این نگرانی و دغدغه را دارید، که ممکن است همسرتان دوباره به شما خیانت کند.

پس از خیانت همسر چه کار باید کرد ؟

پس از خیانت همسر فرد خیانت دیده، می تواند یکی از این دو را انتخاب کند:

 ۱.اولین راه این است که اعتماد از دست رفته را دوباره می سازد و رابطه اش را ترمیم میکند، اما دارای ذهنی پر از استرس و شکستگی در قلب است. وجود این ترس ها بسیار طبیعی است و در زمانی که شما رابطه را دوباره ترمیم می کنید، ممکن است این ترس ها به سراغ شما بیاید.

۲. راه دیگر این است که خیانت او را اثبات می کنید و از او جدا می شوید. در این مقاله به شما کمک می کنیم که چگونه بهترین تصمیم را بعد از خیانت بگیرید.

زندگی پس از خیانت

اگر می خواهید بدانید که زندگی را دوباره بسازید و یا اینکه جدا شوید، چند نشانه را در زندگی پیدا کنید:

 نشانه اول

به گفت و گو هایی که بر سر مسائل مهم با یکدیگر داشتید، دقت کنید. در زندگی زناشویی گفت‌وگو و رابطه برقرار کردن به صورت سالم یکی از راه های موفقیت در هر رابطه ای می باشد. این موضوع باید در رابطه‌ای که در حال ترمیم است و بعد از خیانت رخ می‌دهد، بسیار حائز اهمیت باشد. با دقت به حرفهای شما گوش می دهد و اشتباهات خود را می‌پذیرد و یا اینکه سرسختانه در مقابل شما می ایستد و اشتباه خود را انکار می‌کند، و گوش به حرف های شما نمی دهد. این موضوع یکی از نشانه‌های باز و بسته بودن صحبت کردن میان شما و همسرتان است و ببینید که این اختیار آزادی را در بیان شما می دهد، یا خیر؟

نشانه دوم

 مسئله غیر قابل حلی در بین شما وجود ندارد و موضوعات مشترک و غیرمشترک بین شما به صورت  پنهانی نیست و هیچ گونه مجهولی وجود ندارد‌، به این موضوع شفافیت در زندگی می‌گویند. زمانی که فردی به همسر خود خیانت می کند، باید تمام مسائل را در زندگی شفاف‌سازی کند، یعنی اینکه هیچ راز پنهانی حتی اگر بسیار ضروری نباشد را ناگفته نگذارد. فردی که خیانت دیده برای تصمیم‌گیری پس از خیانت باید ببیند که فرد خیانتکار ایمیل، پیام های تلفنی،  حساب بانکی،  محل کار و یا هر چیز دیگری که ممکن است خیانت را برانگیزد، را در دسترس قرار می‌دهد یا خیر؟

 این دسترسی تام  نباید از روی اجبار باشد و فرد خیانتکار باید با تمایل درونی و رضایت کامل در انجام این کار داشته باشد.  اگر این کار را تحت رضایت خود انجام دهد می توان خیانت او را نادیده گرفت،  و به فکر ادامه زندگی و ترمیم اعتماد نسبت به او باشید. فرد خیانتکار باید فرد خیانت دیده را در جریان گفتن حقایق و علت خطای خود در میان بگذارد و حتی سخت ترین مسائل را با او حل کند و هرچه می خواهند را با یکدیگر به زبان بیاورد. اگر چه گفتن حقایق و مسائل سرسخت با شریک زندگی می تواند موضوعی پیچیده و سختی باشد، ولی با گفتن غرایز درونی، به هم  می توانند رابطه تان را محکم تر کنند.

مشاوره خیانت

نشانه سوم و کمک به جواب پس از خیانت همسر چه کار باید کرد

 توجه کنید که با همسرتان در یک تیم هستید یا این که در دو تیم مخالف هم قرار دارید. این موضوع به همان گفتگوی باز و بسته شما ارتباط عمیقی دارد. زمانی که با همسرتان در گفت‌وگو همکاری می کنید، شما در یک تیم قرار دارید و زمانی که نظرات بسیار متفاوتی از هم دارید، در دو تیم مخالف قرار می گیرید. زمانی که ایده ها و نظرات یکدیگر را بپذیرید هر دو در یک تیم قرار می‌گیرید و میتوانید در این بین خیلی از مسائل را از یکدیگر یاد بگیرید.

حتی اگر در نهایت انتخاب تان با یکدیگر به سرانجام نرسد. پس با داشتن ارتباط باز با همسر خود می توانید به یک دیدگاه کلی دسترسی پیدا کنید و به اثبات این موضوع پی ببرید که حق با شما بوده یا اینکه همسر شما آن کار را از روی اجبار کرده است.

نشانه چهارم

گفتگوی باز و مسالمت آمیز می تواند بسیاری از مسائل را شفاف سازی کند. یکی از راه های شفاف سازی این است که با گفت و گوی باز می توانید کار را به سرانجام برسانید و می توانید رابطه را ترمیم کنید. اگر از آن دسته زوج هایی هستید که می خواهید از خیانت همسر خود چشم پوشی کنید و رابطه تان را بازسازی کنید، ممکن است که در ادامه با طی کردن این مراحل به پیشرفت هایی در زندگی برسید، که شما و همسرتان برای رسیدن به آن مکمل یکدیگر بوده اید.

نشانه پنجم

سعی کنید شما و همسرتان با یکدیگر درباره مسائل گذشته گفت و گو کنید و تغییرات مثبتی را در رفتار و کارهایی که باعث ایجاد خیانت شده انجام دهید. سعی کنید برای تصمیم گیری بعد از خیانت همسرتان که با او زندگی را ادامه دهید یا او را ترک کنید، یک راه قابل اطمینان مانند زمان را بررسی کنید و گذشته را در  این مسئله دخالت ندهید.

نشانه ششم و کمک به رسیدن به سوال پس از خیانت همسر چه کار باید کرد

سعی کنید خیانتی را که همسرتان مرتکب شده است را انکار نکنید، ولی از سوی دیگر ادامه زندگی خود را در گذشته سپری نکنید. سعی کنید با شناختی که از همسر خود از گذشته تا به حال به دست آوردید و رفتارهای بعد از خیانت و کارهایی که برای جلب رضایت شما انجام می دهد و یا در بیان ممکن است که در مقابل کار خود را انکار نکند و حق را به خود دهد و اشتباه و خطای خود پشیمان نباشد، بتوانید از مشاوران با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و تصمیم نهایی را برای ادامه زندگی و یا ترک کردن او بگیرید.

تماس با مشاورکده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید