انواع خیانت همسر

انواع خیانت همسر

در این مقاله به مواردی از انواع خیانت همسر در روابط زناشویی خواهیم پرداخت. تاثیرات آسیب زایی که در این موارد وجود دارد، اگر بیشتر از خیانت جنسی نباشد، ولی کمتر از آن هم نیستند. برای شناسایی انواع خیانت ها می توانید با مشاوره خیانت در ارتباط باشید.

خواسته ها و نیازهای خود را نسبت به خواسته ها و نیازهای همسرتان اولویت قرار میدهید:

زمانی زندگی مشترک را تشکیل می دهید، باید مشارکت و برابری را برقرار کنید. اگر می خواهید عشق و تعهد خود را نسبت به همسرتان ثابت کنید، باید نیازها و نگرانی های او را در اولویت قرار دهید و سعی کنید آنها را برطرف کنید. اما اگر او را نادیده بگیرید، رابطه شما رو به نزول می رود. در واقع ابراز عشق فقط گفتن کلمه دوستت دارم نیست، بلکه باید از طریق اعمال کار در زندگی، آن را به همسرتان ثابت کنید.

انواع خیانت همسر

قدردان کارهایی که او برای شما انجام می دهد، نیستید:

اگر همسرتان احساس کند که،  فداکاریها و از خودگذشتگی هایش در مقابل کاستی‌های شما نادیده گرفته می‌شود، ممکن است که دیگر با گذشت زمان و با ایجاد کینه در دل او نسبت به شما، بخشش نداشته باشد. اگر قدردان زحمات همسرتان نباشید، با کاهش صمیمیت و محبت بین شما و همسرتان باعث می‌شود که مانند یک هم خانه با او زندگی کنید و یک همسر دوست داشتنی برای او نباشید.

خیانت احساسی در بین زن و شوهر:

این خیانت در بین زن و شوهر زمانی است که آنها نسبت به یکدیگر عشق و محبت نورزند. برای برطرف کردن این نوع خیانت باید مشکلاتی که زمینه‌ساز آن شده است، را حل کنید.

حمایت نکردن از همسر:

زمانی که ازدواج میکنید، باید شما و شریک زندگی تان در یک تیم قرار بگیرید و اگر کسی به همسر شما توهین کند، باید در مقابل او بایستید و برای او بجنگید. هرچند فرد مقابل به شما نزدیک باشد زیرا همسر شما نزدیکترین فرد به شما است.

گفتن دروغ به همسر:

دروغ گفتن هم یک نوع خیانت محسوب می شود. پنهان کاری و مخفی کردن مسائل از همسرتان، از اساسی ترین انواع خیانت است زیرا اگر یک دروغ به همسرتان بگویید، باید برای اثبات آن، چندین دروغ دیگر را هم پشت سر آن بگویید. دروغ اعتماد را سلب می کند. یک رابطه سالم بر اساس اعتماد، صراحت و احترام بنا می شود. اگر با همسر خود صادقانه رفتار کنید، عشقتان پایدار می ماند.

استفاده از نقطه ضعف همسر:

مسائلی که همسرتان بر روی آن حساس است را به عنوان نقطه ضعف بگیرید و از آنها در زندگی سوء استفاده کنید. در چنین مواقعی اعتماد به نفس او را نشانه گرفته اید و آسیب های جبران ناپذیری را به او وارد میکنید. اگر همسر خود را برای تغییرات تحت فشار قرار می دهید و می خواهید از آدم دیگری بسازید، این خود یک نوع خیانت به او است. شما باید تغییرات را از همسر خود به صورت تدریجی بخواهید.

از دیگر انواع خیانت در روابط زناشویی خیانت در فضای مجازی است، خودخواهی، بی عدالتی، بی احترامی به شخصیت همسرتان در حضور دیگران و همچنین گفتن مسائل شخصی همسرتان بدون رضایت وی در نزد دیگران،خیانت به او محسوب می شود.

 

مشاوره خیانت

 

انواع خیانت  در فضای مجازی:

در سال‌های نه چندان دور بیشتر خیانت ها به صورت ملاقات‌های مخفی یا در سفرهای کاری و.. انجام می شد. اما امروزه گستردگی و استفاده بیش از حد از فضای مجازی در زندگی روزانه باعث شده که برنامه های آنلاین زمینه ساز خوبی برای ایجاد خیانت شوند. زمانی که همسرتان ساعات زیادی را در فضای مجازی برای ارتباط با فرد دیگر صرف کند، حتی اگر خود او حس می‌کند که این کارش اشتباه نیست ولی یک نوع خیانت محسوب می شود زیرا اگر چه رابطه فیزیکی ندارند ولی ارتباط با دیگران  به صورت مخفیانه از همسر، می‌تواند یک نوع خیانت محسوب شود.

خیانت در فضای مجازی و به صورت آنلاین، نوعی خیانت عاطفی است، که ممکن است افراد در آن رابطه جنسی مقدماتی را برقرار کنند، بدون اینکه با یکدیگر ملاقات داشته باشند، که به آن رابطه جنسی مجازی گفته می‌شود. هر چند که صدای مخاطب را نشنوید و یا اینکه هیچ وقت او را ندیده اید ولی ادامه این رابطه و ایجاد صمیمیت در اینترنت با شخصی غیر از همسر خود می‌تواند یک نوع خیانت محسوب شود.

اثرات منفی خیانت در فضای مجازی:

 خیانت در فضای مجازی کاملا شبیه به خیانت و رابطه فیزیکی است که می‌تواند اثرات منفی و آسیب زایی را در زندگی زناشویی داشته باشد و اعضای خانواده را از یکدیگر جدا می کند زیرا زمانی که ساعات زیادی را در فضای مجازی هستید و سرگرم شخص دیگری هستید، از زندگی واقعی خود و مسئولیت همسر و فرزندان خود دور می‌شوید و کنترل اداره زندگی را از دست خواهید داد و حواستان پرت می شود.

اطرافیانتان حس می کنند که دیگر آنها را در نظر نمی گیرید و رها شده اند. از این رو از شما فاصله میگیرند. برقراری رابطه در فضای مجازی با افراد ناسالم ممکن است که برای شما از لحاظ عاطفی و جنسی اعتیادآور باشد و می تواند باری جدید از مشکلات زندگی را در زندگی شما ایجاد کند.

انواع خیانت همسر

شناسایی انواع خیانت همسر:

خیانت دارای انواع و اقسام مختلفی است، که پس از آگاه شدن از وجود آن در زندگی زناشویی  باید آنها را شناسایی کرد وبا انتخاب بهترین راهکار، برای مقابله با آن تصمیم درست را بگیریم.

 یکی از انواع خیانت، نوع جنسی است:

 خیانت جنسی زمانی رخ می‌دهد که میان زن و شوهر رابطه عاطفی وجود ندارد و زن یا مرد، برای برطرف کردن کمبودهای عاطفی و جسمی و جنسی که هیجان را در آن تجربه می کند خیانت جنسی را برقرار میکنند.

انواع خیانت همسر می تواند احساسی باشد

 و زمانی است که زن یا مرد از لحاظ عاطفی وابسته به شخص دیگری میشود و نسبت به همسر خود از لحاظ محبت، صمیمیت و عشق ورزی سرد میشوند. فرد خیانتکار در این زمینه با صحبت کردن و در میان گذاشتن افکار و علایق خود با شخص سوم، که غیر از همسر خود است، از رابطه با او لذت می برد. پس از برقراری ارتباط از طریق صحبت کردن، سعی می‌کند که زمان‌هایی که در روز را بیکار است را به اوقات فراغت با او سپری کند و از وقت گذاشتن برای همسر یا فرزندان خود خودداری می کند.  اگر بخواهیم به طور کلی انواع خیانت را بررسی کنیم می‌توانیم آن را در دو دسته خیانت جنسی و خیانت احساسی یا عاطفی تقسیم کنیم.