علت خیانت های مکرر و پشت سر هم چیست؟

علت خیانت های مکرر 

همواره زوج های وجود دارند که به دلیل خیانت های مکرر و پشت سر هم همسرشان به روانپزشک و مشاور مراجعه می کنند. اما قبل از این که به فکر رفع این چنین مشکلی باشید باید ابتدا علت مشکل را بیابید تا بتوانید با رفع این علت ها به راحتی مشکل را هم رفع نمایید. شما میتوانید برای مشاوره خیانت با مشاورکده تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را به همراه راهکار های موثر از مشاوران دریافت کنید.

تماس برای مشاوره خیانت

زوج هایی هستند که نه تنها یک یا دو بار بلکه به طور دائم و مکرر در حال خیانت کردن هستند و قصد ادامه دادن هم دارند که ما امروز همه علل خیانت های مکرر را بر شمردیم و هر یک را به طور قابل تفهیم توضیح داده ایم لطفا به دقت آن ها را مطالعه نمایید:

علت خیانت های مکرر

1.عدم قبول یک همسر داشتن:

افرادی وجود دارند که جدا از این که در برخی فرهنگ ها چند همسری وجود دارد و برخی آن را پذیرفته اند، علاقه به داشتن رابطه های متعدد دارند و به هیچ عنوان متقاعد نمی شوند که باید به همسر خود وفادار بمانند. این افراد جذب افراد دیگر می شوند و به طور مکرر و با افراد مختلف به همسر خود خیانت می کنند و خود را حق به جانب هم می دانند.

2.برای جلب توجه همسر خیانت می کنند:

افرادی وجود دارند که بلافاصله بعد از این که حس می کنند همسر آن ها کمی سرد شده و توجه کم تری نسبت به زندگی مشترک دارد برای بازگرداندن شور و هیجان و جلب توجه همسر دست به خیانت های مکرر می زنند و در این مواقع فرد حس می کند با خیانت های متعدد می تواند همسرش را به فکر فرو کند که به دنبال زندگی اش باشد.

3.هوسباز و تنوع طلبی؛ از علت خیانت های مکرر

افرادی هستند که در تمام طول زندگی خود هوس باز و تنوع طلب هستند و به کم قانع نیستند و به خود اجازه می دهند که بودن با همه را امتحان کنند و با همه رابطه برقرار کنند حتی در زمینه ارتباط جنسی پیش تر می روند و می خواهد رابطه جنسی با افراد زیادی را امتحان کنند. در این صورت دست به خیانت های مکرر می زنند.

4.از خیانت برای تمام کردن رابطه استفاده می کنند:

افرادی هستند که از زندگی و رابطه خود راضی نیستند و مدام به دنبال راهی هستند که به چنین رابطه ای پایان دهند و هیچ گاه شجاعت صحبت کردن و عنوان کردن این موضوع را پیدا نمی کنند و دست به خیانت می زنند آن ها سعی می کنند با خیانت های مکرر به شریک زندگی خود بفهمانند که دیگر او را نمی خواهند و به دنبال زندگی دیگر هستند.

5.زیر بار تعهد و مسئولیت نمی روند؛ از علت خیانت های مکرر

افرادی هستند که از تعهد و مسئولیت ترس دارند و نمی خواهند زیر بار آن بروند زیرا می دانند که متعهد و وفادار بودن چه قدر سخت است به همین منظور با انجام خیانت های مکرر از زیر آن شانه خالی می کنند و به شریک زندگی خود می فهمانند که متعهد و مسئولیت پذیر نیستند.

6.تلافی خیانت همسرشان را می کنند:

چنین افرادی به دنبال تلافی خیانت همسر خود هستند و خود را این گونه متقاعد می کنند که چون همسرشان خیانت کرده من هم حق دارم که به او خیانت کنم. قطعا این کار اشتباه است اما چنین افرادی به راحتی و مکررا به همسر خود خیانت می کنند.

7.برای یافتن اشتیاق:

همان طور که می دانید یک زوج ابتدای زندگی مشترک اشتیاق و شور جنسی و عاطفی فوق العاده ای نسبت به یکدیگر دارند و مدام می خواهند این احساسات را تجربه کنند اما پس از مدتی زندگی مشترک این شور و اشتیاق کم تر می شود که آن هم به دلیل عوامل هورمونی و شخصیتی است. اما برخی افراد چنین چیزی را درک نمی کنند و برای دوباره یافتن آن به دنبال افراد دیگر می روند و به طور مکرر به همسر خود خیانت می کنند. این اتفاق بیشتر از طرف مردان پیش می آید و ما با مردانی مواجه هستیم که مکررا به همسر خود خیانت می کنند.

8.کمبود اعتماد به نفس:

افرادی هستند که خود را کوچک و خرد می دانند و فکر می کنند که لایق همسر خود نیستند و همسر خود را خیلی بهتر و سر تر می دانند از این برای یافتن فردی که لایق او باشند به دنبال ایجاد روابط دیگر می روند و با خیانت های مکرر خود را راحت می کنند.

علت خیانت های مکرر و پشت سر هم مرد

9.برای جلوگیری و کنترل درگیری؛ از علت خیانت های مکرر

قطعا تمام زوج ها با یکدیگر اختلاف دارند و ممکن است درگیری و بحث و جدل پیش آید برخی افراد در چنین موقعیتی قوی هستند و موضوع را حل می کنند و برخی افراد برای راحت شدن و شانه خالی کردن از این وضعیت به افراد دیگر پناه می برند و در این میان با درد و دل کردن برای افراد دیگر پای آن ها را به زندگی مشترک باز می کنند و اجازه ورود آن ها را به زندگی خود می دهند و طی زمان خیانت های متعدد و مکرر صورت می گیرد که از این درگیری ها رهایی پیدا کند.

تماس با مشاورکده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید