روان شناختی خیانت مردان و زنان

روانشناسی خیانت مردان و زنان

همان گونه که می دانید خیانت یکی از بزرگ ترین معضلات زندگی این روز های بشر است. ما در این مقاله قرار است که در رابطه با روان شناختی خیانت با شما صحبت کنیم.  لازم به ذکر است که ارتباط مستقیمی بین خیانت، روح و روان وجود دارد. روان شناختی خیانت به صورت تخصصی به مسائلی می پردازد که تمام افراد در روز با آن سر و کار دارند و در رخ دادن چنین مشکلی نقش پر رنگی دارند.

لازم است بدانید که اکثر خیانت ها ریشه ای هستند. گاهی اوقات این اتفاق در کودکی همسر شما اتفاق افتاده است و این مسئله یک موضوع عادی برای او شده است‌ یا این که  همسرتان از کمبود اعتماد به نفس رنج می برد.‌ بله درست متوجه شده اید.  گاهی اوقات ریشه خیانت امروز در دوران نا پاک دیروز است.

ممکن است که در کودکی همسر شما سرکوب شده باشد و این روند ادامه پیدا کرده باشد. او به خاطر نبود اعتماد به نفس تلاش می کند که این خلا را جبران کند.  ترس از تنها ماندن و تلف شدن زندگی نیز می تواند یکی از دلایل بروز خیانت شود. در بخش های بعد بیش تر در این رابطه صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.

نقش روان شناس ها در این دوران چیست

گاهی اوقات ممکن است یک خانم به دلیل کمبود مهر و محبت و نبودن رابطه های عاطفی به همسر خود خیانت کنند و یا این که مرد به این دلایل ذکر شده و یا رابطه ی جنسی و یا خیلی دلایل دیگر به همسر خود خیانت می کند. اما خب معمولا خانم ها مورد خیانت قرار می گیرند و متاسفانه پس از متوجه شن موضوع روحیه ی خود را از دست می دهند و دچار افسردگی و یا حتی خشم بیش از حد می شوند.

برخی از آن ها دائم خود را سرزنش می کنند که در فلان جا کم گذاشته اند و یا برعکس. روان شناس به شما کمک می کند که این دوران را به بهترین شکل ممکن بگذرانید زیرا این دوران یکی از مهم ترین و حیاتی ترین دوران زندگی شما است‌.‌ شما نباید فورا عکس العمل نشان بدهید زیرا ممکن است پس از آن پشیمان شوید. برخی از افراد بدون معطلی درخواست طلاق می دهند و پس از آن متوجه می شوند که بدون همسر خود نمی توانند زندگی کنند و یا این که برخی از آن ها فورا همه جا را پر می کنند و هیچ راه برگشتی برای همسر خود نمی گذارند.‌

لازم به ذکر است که روان شناس می تواند در پیش گیری از چنین اتفاقی به شما کمک کنند. حتی اگر مطمئن شوید که همسرتان خیانت کرده است نظر یک مشاور اگاهانه و دور از احساسات است.

روان شناختی خیانت مردان

آیا خیانت کاران از مشکلات روانی رنج می برند؟| روان شناختی خیانت 

در قسمت های قبل به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است این عمل به خاطر مشکلات روحی روانی باشد.  شایان به ذکر است که برخی از افراد ذاتا تنوع طلب هستند و گویی که چشم آن ها سیر نمی شود و هر چه قدر یک نفر را سخت به دست آوردند اما پس از مدتی باز به سراغ فرد دیگری می روند. همان گونه که می دانید بر اساس تحقیق ها تنوع طلبی مرد ها بیشتر از زن ها است‌. نیاز های جنسی در کنار نیاز های عاطفی باید برآورده شود‌.

چنان چه به هر کدام از این نیاز ها توجه نشود فرد مقابل آن را در جای دیگری برآورده می کند. گاهی اوقات فرد خیانت کار از ندیده گرفته شدن رنج می برد و به دنبال خیانت می رود تا آن خلا را پر کند. لازم به ذکر است که همیشه خیانت به مسائل و نیاز های جنسی ختم نمی شود. گاهی اوقات همین که فکر فرد پیش کس دیگری باشد و یا این که با کسی در ارتباط باشد و انرژی و مال خود و یا همسرش را در اختیار او قرار دهد خیانت محسوب می شود و به آن خیانت عاطفی می گویند.

کودکان یکی دیگر از قربانی های خیانت هستند

تصور کنید در خانه ای که پدر و یا مادر خیانت کرده است و طرف مقابل پرخاشگر و یا افسرده شده است یک فرزند کوچک وجود داشته باشد. هر فردی باید در کودکی مورد توجه ،مهر و محبت پدر و مادر خود قرار گیرد و رشد کند در غیر این صورت فرزند با کلی کمبود و عقده بزرگ می شود و این مشکلات نیز با او بزرگ می شوند و زندگی آن را تحت شعاع قرار می دهد. حتی ممکن است همیشه از جنس مخالف متنفر بمانند و دیگر نتوانند به خوبی با جنس مخالف خود ارتباط برقرار کنند و دائم پدر و یا مادر خود را قربانی بدانند. چنان چه شما در زمان درست به مشاور مراجعه کنید. او از فرزند شما و تاثیرات این اتفاق بر روی او غافل نمی شود و درمان را شروع می کند.

روان شناختی خیانت

زندگیتان را با روان شناختی خیانت نجات دهید

گاهی اوقات این اتفاق هیچ ریشه و منشایی ندارد و تنها بر روی یک هوا و هوس گذرا اتفاق می افتد چنان چه قصد ندارید به خاطر فرزندتان و یا مسائل دیگری از همسر خود جدا شوید باید همه چیز را فراموش کنید. درست است که برای یک مدت نمی توانید این مسئله را فراموش کنید اما این شانس را بار دیگر به خودتان بدهید و با کمک های مشاور اصولی تر رفتار کنید. مدتی تحت مشاوره باشید و فکر کنید که آیا می توانید این خیانت را فراموش کنید؟ آیا می توانید بار دیگر به همسرتان اعتماد کنید؟ چنان چه پاسخ این سوال ها مثبت بود بار دیگر مثل اول رابطه تان همه چیز را از صفر شروع کنید و کار های زیر را انجام بدهید.

  • اگر مدتی است که دیگر مانند سابق به خود نمی رسید در اسرع وقت به آرایشگاه بروید.
  • خود را غرق فرزند و یا کارتان نکنید.
  • تعداد کار های مشترکتان را با همسرتان زیاد کنید اما حواستان باشد که یک ساعت هایی را برای خودش باشد.
  • دوباره او را عاشق خود کنید‌

با رعایت تمام این موارد زیر نظر مشاوره خیانت می توانید بار دیگر زمام زندگی خود را در دست بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید