افسردگی بعد از خیانت

افسردگی بعد از خیانت

 واکنش هایی که زنان و مردان در مقابل خیانت همسرشان از خود نشان می دهند، متفاوت است. اولین تغییراتی که در برخی رفتار زنان به وجود می آید، این است که بعضی از زنان برای اینکه پشتوانه ندارند و برای اینکه تنها نشوند، خشم و عصبانیت خود را سرکوب می کنند و سعی می کنند که زندگی خود را حفظ کنند. سرکوب کردن عصبانیت می تواند افسردگی را به دنبال داشته باشد.‌ افسردگی بیشتر در زنانی که خانه‌دار هستند و از حمایت خانواده برخوردار نیستند و یا از لحاظ مالی ضعیف هستند، بیشتر است. افسردگی بعد از خیانت نیز بسیار رایج است.

رفتار مردان در مقابل خیانت بیشتر به صورت عصبانیت دیده می شود و تلاش می‌کنند که رابطه را تمام کنند. در مورد خیانت بخشش خانمها بیشتر از آقایان است. واکنش خانم ها در نهایت به افسردگی و واکنش آقایان با خشم تمام می شود. زمانی که زن یا مرد خیانت می بینند تمام کار های خود را در زندگی زناشویی مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند. برخی از آنان خود را مقصر می دانند و مدام خود را سرزنش می کنند. برای اطلاعات بیشتر  و دریافت مشاوره خیانت به سایت مشاور کده مراجعه کنید.

افسردگی بعد از خیانت

 چرا پس از خیانت افسردگی به وجود می آید؟

 زمانی که زن یا مرد خیانت می‌ بینند، اضطراب، استرس، خود کم بینی پس از خیانت تمام وجود آنها را فرا میگیرد، که باعث می شود در خواب و بیداری روان آنها را پریشان کند. افسردگی از شایعترین اثرات خیانت است.

درمان افسردگی بعد از خیانت:

زمانی که در یک رابطه زناشویی خیانت به وجود آید و همسر از آن باخبر شود، انرژی های منفی و احساسات بسیار بدی در او به وجود می آید و بعد از گذشت زمان، حس های بدی، مانند شک و انکار، مانند احساس گناه و خشم، مانند چانه زنی، مانند تحمل و افسردگی به وجود می آید.

 زمانی که این احساسات بر شما غلبه می کند، پس از گذشت زمان واقعیت خیانت را بیشتر حس خواهید کرد. اگر می‌خواهید به خوبی با این قضیه خیانت کنار بیایید باید پس از گذراندن این احساسات و مهمتر از آن، پشت سر گذاشتن انرژی های منفی افسردگی، به خود زمان بدهید، تا بتوانید آن افسردگی خود را از بین ببرید.

شوکه شدن بعد از دیدن خیانت

زمانی که همسر از خیانتش همسر مطلع می شود در ابتدا شوکه می شود و باور و این قضیه برای او باور ناپذیر است سعی می کند که آن را انکار کند و در مقابل باور کردن حقیقت مقاومت می کند. زمانی که وارد عمق ماجرا می شود راحت تر آن را باور می کند و همین امر باعث می شود که عصبانیت و اختلالاتی در روح و روان او ایجاد شود. علاوه بر این که شما دارای احساس خشم هستید. در هنگام فکر کردن به واقعیت ماجرا، گاهی اوقات شما خودتان را هم مقصر خیانت‌همسر می‌دانید و احساس گناه می‌کنید. پس از آن به دنبال دلایلی محکم و معلوم هستید، که چرا همسر شما به خیانت کرده است و در موقعیتی قرار می گیرید، که هم از خود و هم از دست همسرتان بسیار خشمگین هستید.

در این زمان وارد مرحله بعد میشویم که در ذهنتان با خود مرور می کنید ای کاش این کار را انجام نمی دادم و یا اینکه اگر آن کار را انجام می دادم خیانت نمی دیدم! با این افکار پریشان که باعث میشود شما تمرکز خود را از دست دهید دچار افسردگی می شوید. زمانی که شما افسرده می شوید همسر شما برای معذرت خواهی به نزد شما می آید و از احساساتی مانند شرم، خجالت، گناه، عصبانیت و غم و اندوه سرشار می شود، به گونه‌ای که دوست داشتن و نفرت، هر دو در یک زمان برای شما اتفاق می‌افتد.

 

مشاوره خیانت

 

 برای برای درمان افسردگی بعد از خیانت از همسر چه باید کرد؟

 به خود کمک کنید که آزادانه فکر کنید و کارهای روزمره خود را انجام دهید و از غم و درد روحی رهایی یابید. فردی که خیانت می بیند و اندوه فراوانی را متحمل می شود. در زمان افسردگی از سرزنش کردن خود خودداری کنید. به اندازه غمگین باشید و اگر می‌دانید که گریه کردن شما را سبک می‌کند آن را انجام دهید و هیچ گونه مانع رفتارهای خود نشوید.

 خیانت یک رفتاری است که زمانی که همسر آن را احساس می‌کند، غمگین و ناراحت شدن او یک امر طبیعی است و نباید دیگران و خود در مقابله با آن به پا خیزید. از دست دادن همسر بسیار ناراحت کننده است. هیچ وقت آن را انکار نکنید، پس در نتیجه نباید با غم و اندوه، با خود بجنگید.

خیانت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد

اگر روزی خیانت دیدید، هیچ زمان نگویید که اگر زیباتر، خوش اخلاق تر بودم و یا اینکه رابطه جنسی عمیق‌تری با همسرم داشتم  هرگز به من خیانت نمی کرد. کسی که خیانت می بیند همیشه مقصر نیست. کسی که خیانت کننده است ممکن است این کار را به صورت ذاتی انجام دهد. سعی کنید به خود بفهمانید که قرار است تنهایی به زندگی خود ادامه دهید. ناراحت و غمگینی تمام وجود شما را فرا می گیرد. احساس تنهایی می کنید و حس می کنید که فردی پوچ هستید و هیچ امیدی برای ادامه زندگی ندارید و این یک امر طبیعی است زیرا شما یکی از عزیزترین افراد زندگی خود را از دست داده اید. شخصی که با او بسیار صمیمی بودید و از رازهای یکدیگر باخبر بودید، در این زمان برای همیشه از کنار شما رفته است.

 زمانی که احساس تنهایی می کنید برای رهایی از این احساس باید به خود کمک کنید و این را بدانید که انزوا و گوشه نشینی باعث بهتر شدن وضعیت روحی شما نمی شود، و سعی کنید که با کسانی که مانند دوستان یا اعضای خانواده که حال شما را بهتر می کنند، رابطه برقرار کنید و پس از این که در این جریان به خود فرصت کافی داده اید، به خود کمک کنید که روند معمولی زندگی را ادامه دهید.

 سعی کنید احساسات خود را بیشتر بشناسید و آنها را از ذهن بیرون کنید.

 زمانی که پس از خیانت احساس افسردگی می کنید شما در یک گردابی از پوچی و ناامیدی قرار می گیرید. این احساسات شما را در خود غرق می کند، به شما این اجازه را نمی‌دهد که زندگی سالم و افکار مثبتی داشته باشید، زمانی که شما به مرحله افسردگی می رسید، برای درمان آن و نجات یافتن از آن، کار شما دشوارتر می شود.

 سعی کنید نفس های عمیق در طول روز زیاد داشته باشید. در کنار آن احساسات و افکاری که به شما انرژی منفی می‌دهد و ناامیدی را در شما افزایش می دهد، را روی برگه یادداشت کنید، که به سبک شدن روح و روان شما کمک بسیار زیادی می کند. علاوه بر آن می توانید از یک آدم با تجربه مانند مشاوره کمک بگیرید. برای درمان افسردگی خود پس از خیانت همسرتان، به شما توصیه می کنیم از سایت مشاورکده کمک بگیرید و اطلاعات ثبت شده ی آن را با دقت مطالعه نمایید.

 علاوه بر سلامت روحی به سلامت جسمی خود هم اهمیت بدهید سعی کنید که روزانه غذای سالم را میل نمایید. ساعت خاصی را برای خواب و ورزش خود را معین کنید. کارهای روزانه خود را فراموش نکنید. زمانی که روزانه کارهای خود را به موقع انجام می دهید، از لحاظ روحی حس سلامت به شما دست خواهد داد و اگر به تنهایی نمی توانید از انجام کارهای خود بربیاید سعی کنید از اطرافیان خود کمک بگیرید. برای خود، وقت کافی داشته باشیم سعی کنید، کارهایی که علاقه دارید را بر روی برگه یادداشت کنید و آن ها را انجام دهید.

افسردگی بعد از خیانت

 سعی کنید، علت و دلیل این مسئله را با درک بیشتری بپذیرید.

 در مرحله آخر بخشش میتواند اثر بسیار زیادی در روح و روان شما داشته باشد. بخشش فرد خیانتکار کار غیر ممکن است، اما برای رهایی از این مراحل می توانید با بخشش به زندگی اولیه خود بازگردیم. شما با کمک کردن به خود میتوانید در مقابل اتفاقات مقابله کنیم و آنها را نادیده بگیرید. در زندگی زناشویی بخشش میتواند تنها راهی باشد که شمارا به سمت جلو حرکت دهد، برای همگان کلمه ی بخشش، سخت به نظر می‌آید اما به شما لذت رهایی و آرامش می دهد.

 برای درمان افسردگی بعد از خیانت همسرتان می توانید، اطلاعات کافی را برای حل مشکل خود، از سایت مشاورکده به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید