مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

چگونه بعد از خیانت، به رابطه ی مجدد با همسر باید اعتماد کنید؟

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی آگاهی از خیانت همسر، به سایت مشاورکده مراجعه نمایید و از مشاوره خیانت بهره ببرید. در این مطلب به بررسی مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت خواهیم پرداخت. زمانی که همسرتان، از خیانت شما باخبر می شود، رابطه ی زناشویی آرام آرام ضعیف می شود و به عنوان یک آفت خاموش در زندگی حکم فرما می شود و باعث ایجاد انزوا با ناامیدی و بی اعتمادی می شود. بی وفایی همسر و خیانت دردی به اندازه حکم اعدام دارد، که اگر از جهات مختلف به آن نگاه کنید کمتر از آن حس را نیز نخواهد داشت.

فرد خیانتکار باید این موضوع را به خوبی بداند که از بین رفتن اعتماد میان زن و شوهر و بازسازی رابطه بعد از خیانت کار بسیار دشواری است. اما بهتر است که فرد خیانت دیده یک فرصت دیگر را به طرف مقابل خود دهد. برای بخشش نیاز است که دردهای درون قلب‌تان را کمتر کنید و به فرداهای بهتری در زندگی خود فکر کنید و روش دوباره زیستن را یاد بگیرید. برای شروع زندگی جدید بعد از خیانت زن یا مرد، باید مراحلی را طی کنید.

مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

مرحله اول

در مرحله اول باید حس انکار را در خود تقویت کنیم. انکار از طریق رفتارهایی که درونی هستند صورت می‌گیرد. در مرحله انکار انسان خود را گم میکند و به خود می فهماند که خیانتی صورت نگرفته است، تا درد ناشی از آن بر روی روح و قلب او سنگینی نکند. برای کسب اطلاعات بیشتر راه های مقابله با خیانت همسر می توانید از سایت مشاور کده کمک بگیرید.

مرحله دوم از مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

مرحله بعدی این است که باید از خیانت شناخت بیشتری داشته باشید و درک خود را بالا ببرید. برای اینکه که درد حاصل از خیانت را التیام ببخشید و برای شروع مجدد رابطه پس از خیانت، باید حقایق را بپذیرید. هرچند که مرور این حقایق می تواند بسیار دردناک باشد. طبعاً پذیرش حقایق به زمانی نیاز دارد و ممکن است که کمی طول بکشد.

مرحله سوم

در مرحله بعدی، باید درد و غم را احساس کنیم. روانشناسانی که در سایت مشاور کده آماده خدمت رسانی و مشاوره خانم ها یا مردان، برای کمک به شما هستند، پس از خیانت به شما پیشنهاد می کنند، که فرصتی برای تصدیق وضعیت خود پیدا کنید. در این موقعیت که درد و غم و اندوه زیادی را متحمل می شوید و بسیار سخت است. در واقع می توان گفت که در این مرحله به خود کمک می‌کنید خیانت را نادیده بگیرید، اما باید با گذراندن و تحمل درد و رنج آنها را بپذیرید، تا راه خود را برای برگشت مجدد به زندگی و ایجاد اعتماد دوباره بعد از خیانت پیدا کنید.

مرحله چهارم از مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

 مرحله بعدی، شروع زمانی است که عصبانیت و خشم شما زیاد می شود.   در مرحله ی بعد بهبودی و کسب دوباره اعتماد بعد از خیانت را می گذرانید. شما دچار خشم و ناراحتی میشوید، که محدود کننده است. تناقض زیادی در این مرحله وجود دارد، که به این گونه است خشم می تواند احساس بسیار بدی را در شما برانگیزد. اما در مقابل می تواند برای روند بهبودی شما بسیار ضروری باشد. درگیری در این مرحله بسیار بیشتر از مراحل دیگر است اما فرد خیانت دیده باید، این مرحله را بگذراند، تا به پاسخ این سوال برسد که آیا فرد خیانتکار را ببخشد یا خیر؟!

 

مشاوره خیانت

 

مرحله پنجم

 مرحله بعد که باید تمام خیالات خود را کنار بگذارد. در این زمان فرد باید موقعیت کنونی خود را به‌خوبی بپذیرد و آن را درک کند و در این زمان ممکن است که دچار عصبانیت و افسردگی شده باشیم و در نقطه ای هستیم که تمام توهمات خود را نابود کرده ایم و موقعیت ها را می بینیم و آنها را درک می‌کنیم.

مرحله ششم از مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

 مرحله ۶ مرحله انجام تغییرات است. زمانی که تمام خیالات و فکر های پریشان را از ذهن خارج می کنید و شرایط خود را به همان گونه است می پذیرید این روند باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی در دیدگاه شما نسبت به زندگی می شود و تجربه بسیار بزرگی را از سر می گذرانید. این تجربه می تواند بسیار خوب یا بسیار بد باشد.

اگر شک و تردید در وجودتان باشد و به صورت مداوم گذشته را با خود مرور می کنید، می تواند تغییرات منفی در شما ایجاد کند. می‌توانید به فردای روشن فکر کنید و آینده کنترل شده و موفقیت آمیز را برنامه ریزی کنید. تغییرات بزرگ مثبتی را در خود می توانید ایجاد کنید. انتخاب ایجاد تغییرات مثبت یا منفی با خود شما است. پس برای رها کردن درد و رنج ها در گذشته و برای به دست آوردن اعتماد مجدد در زندگی نیاز است که نگرش خود را تغییر دهید.

مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

روانشناسی بعد از خیانت

 برای به وجود آوردن اعتماد مجدد بعد از خیانت چه کارهایی را باید انجام دهیم؟ اگر می خواهید به راحتی روند بهبودی خود را در زمینه خیانت از همسر راحت تر پیش ببرید می توانید از مشاوران سایت مشاور کده اطلاعات بسیار مفیدی را کسب نمایید. سایت مشاور کده پیشنهاد می کنند که پس از خیانت دیدن، باید آم را پردازش کنید و با یک نگرش درست تغییرات مثبتی را در خود ایجاد کنیم، تا پس از آن بتوانید راحت تر به دیگران اعتماد کنید.

زمانی که از همسر خود خیانت می بینید، اعتماد شما بسیار کم می شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کسی از دوستانتان، شما را فریب داده، پس نظرتان درباره دیگر دوستانتان هم عوض خواهد شد.

اگر اگر ذهن خود را مجبور کنید تا باور کند خیانت اتفاقی است که باید با آن زندگی کنیم خود را در یک چرخه معیوب قرار می دهیم. از طرفی هم می توان خیانت را مسعله ای دانست که می‌تواند درس‌های بسیار بزرگ و ارزشمندی را در زندگی به ما یاد دهند. ما میتوانیم به خود کمک کنیم که روح و روان خود را از گذشته ای تلخ و پر از درد و رنج پاک کنیم. فرد خیانت دیده میتواند به گونه ای زندگی کند که، رشد کند. فردی که خیانت می بیند خودش راه زندگیش را انتخاب میکند.

پاک کردن زخم های روح

سعی کنید زخم هایی که خیانت بر روی روح و روانتان برجای گذاشته را پاک کنید. این زخم ها می تواند ضمیر ناخودآگاه شما را احاطه کند و اگر زمانی بخواهید آنها را پاک کنید، برای شما بسیار دشوار می شود. از طریق مراقبه می توانید اثرات افسردگی را از خود دور کنید. ورزش مدیتیشن و تمرکز می تواند روزانه به شما در این زمینه کمک بسیار زیادی کند. در ورزش مدیتیشن میتوانید تمام افکار منفی گذشته را یادآوری کنید و آنها را از ذهن خود برای همیشه پاک نگه دارید.

بخشیدن فرد خیانتکار

 سعی کنید که فرد خیانتکار را ببخشید. همیشه بخشش خیانت، به معنای پذیرفتن کار غلط فرد خیانتکار نیست و می تواند کمک بزرگی به شما برای رهایی از درد و رنج و تلخی باشد. زمانی که فرد خیانتکار را می بخشید، افکار شما آزاد می شود و زندگی را مانند یک دریای زیبای خواهید دید، که همیشه در مقابل چشمان شما وجود دارد. اما زمانی که به دنبال کینه و انتخاب از فرد خیانتکار باشید، شما را از پیش برد اهدافتان، در زندگی منع می کند. ازپشیمانی فرد خیانتکار، او را ببخشید.

دور ریختن خیانت

 خیانت را دور بریزید. اگر فردی که به شما خیانت کرده است و بسیار نادم و پشیمان است شما هم باید در این راه یک قدم بردارید و به معنای واقعی کلمه خیانت را پاک کنید. مشاوران با تجربه سایت مشاور کده توصیه می کنند که کلمه خیانت را همراه با جزئیات آن بر روی کاغذی نوشته و آن را درون سطل زباله بیندازید و یا آن را تکه تکه کنید و یا آن را بسوزانید، تا بتوانید این حس آسیب زا را  در روح و روان خود، از بین ببرید.

مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

اعتماد آهسته

 آهسته آهسته اعتماد کنید فردی که خیانت می بیند اعتماد کردن مجدد برای او دشوار است. پس از گذراندن روزها و با گذشت زمان، به آرامی و به صورت مجدد به فرد مقابل خود اعتماد کنید‌.

جدی گرفتن دلجویی با کمک مشاوره برگشت رابطه بعد از خیانت

در این بین دلجویی بعد از خیانت را از سوی طرف مقابل جدی تر بگیرید و بیشتر فکر کنید، به خودتان اعتماد کنید. این مرحله به حس درونی شما بستگی دارد و در خودتان نهفته است زیرا اولین کسی که باید به او اعتماد کنید خودتان است. سعی کنید که به احساسات درونی خود اعتماد کنید. هر چند وقت یکبار به خود قول دهید و قول خود را اجرایی کنید، تا زمینه اعتماد را در خود تقویت کنید و راحت تر بتوانید به طرف مقابل خود اعتماد کنید.

در زندگی به کسانی که اعتماد ندارید جدا شوید. از افراد دورو و غیرقابل اعتماد در زندگی دوری کنید. زوجینی که بعد از خیانت به زندگی خود بر می گردند، باید افرادی که قابل اعتماد نیستند را از زندگی خود بیرون کنند. این افراد می توانند در روابط کاری دوستانه، خانوادگی و .. باشند.

 هرگز خیانت نکنید زن یا مردی که در زندگی خیانت می بیند نباید به فکر انتقام برای خیانت کردن باشد. آن چیزی را که برای خودتان سخت و غم انگیز است، را نباید بر روی همسر پیاده کنید. در واقع اگر شما قربانی خیانت شده اید، هرگز نباید خیانت کنید. اگر با خیانت همسر خود کنار نمی آیید، به جای خیانت کردن به او،  زندگی خود را از او جدا کنید. آگاهانه برای ارضای نفس خود را گمراه نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید