علت های خیانت مرد

چرا مرد ها خیانت می کنند؟

مرد های زیادی هستند که به همسر خود خیانت می کنند که این خیانت ممکن است ریشه در بچگی این فرد و یا زندگی خانوادگی او داشته باشد در هر صورت مردان به دلایل و علت های زیادی به همسرانشان خیانت می کنند. امروز هم در خدمت شما هستیم تا در مورد علت خیانت های مردان صحبت کنیم زیرا همان طور که می دانید و طی تحقیقاتی که انجام شده مردها به دلایل مختلفی خیانت می ‌کنند اکنون می خواهیم که با ما همراه باشید تو همه علت های خیانت مرد یا دلایل خیانت مردان را برای شما برشماریم.

 

علت های خیانت مرد

احساس ناکافی بودن؛ از علت های خیانت مرد

یکی از عمده دلایلی که مردها به خاطر آن به همسر خود خیانت می کنند احساس ناکافی بودن است این مردان حس می‌ کنند که به اندازه کافی مفید نیستند روحیه و اعتماد بنفس و آن ها تضعیف می شود و همین می تواند باعث کشانده شدن مرد به سوی خیانت شود.

اعتیاد مرد:

شما عزیزان می دانید که زمانی که مردی به اعتیاد دچار می شود تمام اراده و تصمیم ‌گیری و عواطف و احساسات خود را مختل می کند و یا از دست می دهد همین موضوع ممکن است باعث شود که مرد معتاد به همسر خود خیانت کند.

اعتیاد زن:

همچنین شما می‌ دانید که زنانی در جامعه وجود دارند چه به مواد مخدر اعتیاد دارند حال اگر همسر چنین زنی متوجه شود که همسرش اعتیاد دارد و نمی تواند زندگی را اداره کند ممکن است به او خیانت کند.

برخورد نادرست:

اگر مردی مورد محبت و احترام زنش قرار نگیرد و مدام به او بی احترامی شود ممکن است نتواند این وضعیت را تحمل کند و برای دریافت احترام ممکن است به سمت خیانت کشیده شود.

ازدواج اجباری:

بسیار مردانی وجود دارند که بخاطر رسم و رسومات و یا صلاح خانواده دست به ازدواج اجباری می زنند در این صورت نمی توانند با همسر خود احساس راحتی کنند و این راحتی را احتمالاً در جایی دیگر می یابند در این صورت به همسر خود خیانت می کنند.

علاقه نداشتن به همسر؛ از علت های خیانت مرد

طی زمان ممکن است مردی علاقه خود را نسبت به همسر خود از دست بدهد یا هیچ گونه علاقه‌ای از ابتدای زندگی مشترک به او نداشته باشد در این صورت ممکن است برای دریافت علاقه و ابراز علاقه به شخص دیگری رو کند در این صورت ممکن است خیانت کند.

جلب توجه زن:

یکی از عوامل که ممکن است مردان به زنان خود خیانت کنند این است که توجه زن خود را جلب کنند برای مثال اگر ببینند که زن به او توجهی ندارد و نسبت به همسرش سرد شده است تصمیم می گیرند که با وارد کردن زنی دیگر به زندگی خود توجه همسر خود را جلب کنند.

تنوع طلبی:

این هم یکی از دلایلی که مردها به خاطر آن خیانت می کنند یعنی با خود تصور می کنند که باید همه زن ها را امتحان کنند و با هر کدام از آنها ارتباط برقرار کنند همین باعث می‌ شود که آن ها دست به خیانت بزنند.

تلافی کردن:

مرد های زیادی وجود دارند که قربانی خیانت زن می شوند از این رو تصمیم می گیرند که خیانت همسر خود را تلافی کنند پس دست به خیانت می زنند.

 

مشاوره خیانت

 

بچه دار نشدن زن؛ از علت های خیانت مرد

زنان زیادی وجود دارند که به خاطر بیماری هایی نمی توانند بچه دار شوند از این رو مردها هم که بچه دوست دارند نمی‌ توانند این وضعیت را تحمل کنند پس دست به خیانت می زنند و به همسر خود خیانت می کنند.

عدم رضایت از رابطه جنسی:

گاه ممکن است مردها از رابطه زناشویی راضی نباشند و احساس کنند که همسر آن ها انتظارات جنسی آن ها را برآورده نمی ‌کنند در این صورت ممکن است به همسر خود خیانت کنند.

نرسیدن به بلوغ فکری:

اگر مردان قبل از اینکه به بلوغ فکری برسند ازدواج کنند ممکن است پس از مدت کوتاهی به هر دلیلی همسر خود را نپذیرند و تصور کنند که زنان دیگر مناسب آن ها هستند از این رو دست به خیانت می زنند

دوست نا باب:

گاهی مرد ها در معاشرت با دوستان خود دقت نمی ‌کنند و با افرادی رفیق می شوند که آن ها را به سمت بی بند و باری و خیانت تحریک و ترغیب می کنند. و آن ها هم به سرعت تحت تاثیر قرار گرفته و به همسر خود خیانت می کنند.

استقلال زن؛ از علت های خیانت مرد

همانطور که می دانید مردها دوست دارند که زنان را حمایت کنند اما اگر مردی ببیند که همسرش از هر نظر استقلال دارد به خصوص استقلال مالی و هیچ احتیاجی به شوهرش ندارد مرد احساس بی کفایتی می کند و برای دریافت احساس مفید بودن دست به خیانت می زنند تا چنین احساسی را در فردی دیگر جست و جو کنند.

آیا مرد ها پس از خیانت پشیمان می شوند؟

سوالی که ممکن است ذهن هر کسی را به خود مشغول کند این است که آیا مردها بعد از خیانت پشیمان می ‌شوند؟ در پاسخ به این سوال نمی ‌توان به طور قطعی نظر داد زیرا زندگی ها و خلق و خوی افراد با یکدیگر متفاوت است.

اما باید گفت اکثر مردها بعد از خیانت احساس گناه و پشیمانی می کنند این افراد مدام خود را سرزنش می کنند و ممکن است مدتی ناراحت باشند و یا حتی افسردگی بگیرند و مدام به خاطر کار های کوچک و بی ربط از همسر خود طلب بخشش کنند. اما همواره این سوال ذهن افراد را مشغول می کند که مردان خیانتکار چه احساسی دارند؟ می توان گفت مردان ای هم وجود دارند که پس از انجام عمل زشت خیانت نه تنها پشیمان نمی شوند بلکه احساس رضایت بیش تری هم می کنند و بیش از این در این منجلاب فرو می روند حتی ممکن است این عمل زشت را چندین بار تکرار کنند و در مدت کمی دست به چندین خیانت بزنند.

علت های خیانت مرد

علت توجه مردان به زنان دیگر و علت های خیانت مرد

اما چیزی که در این میان باید به بررسی آن پرداخت این است که علت توجه مردان به زنان چیست؟ در واقع چشم ناپاک مردان همواره به دنبال زنان است و قیافه و چهره و هیکل و طرز صحبت و حتی راه رفتن زنان ممکن است توجه مردان را جلب کند چیزی که ممکن است توجه مردان را به زنان دیگر جلب کند این است که مردان چیزی را در زنان دیگر می یابند که در همسر خود نمی بینند و نمی یابند در این صورت ممکن است همسر خود را نادیده بگیرند و برای جستجوی هرچه بیشتر چنین مسائلی در زنان دیگر به همسر خود خیانت کنند شما می توانید با بررسی چنین مسائلی از ایجاد خیانت جلوگیری کنید. برای دریافت مشاوره خیانت می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید