مشاور خانواده چیست؟ ما امروز در این مقاله قرار است که در رابطه با یکی از ضروری ترین نیاز های این روز های بشر با شما صحبت کنیم. مشاور خانواده این روزها یکی از مهم ترین کار هایی است که باید برای حفظ خانواده تان انجام بدهید.

لازم به ذکر است که مشاور ها نقش بسیار پر رنگی در حفظ و نگه داری کانون خانواده دارند. همان گونه که قبلا خدمتتان عرض کرده ایم خانواده یک نمونه ی کوچکی از جامعه است و ما اگر بخواهیم که یک جامعه ی سالم داشته باشیم باید بر روی نهاد های کوچک تری مثل خانواده کار کنیم.

شایان به ذکر است که مشاوره خانواده به ارتقای شخصیت شما کمک می کند حال می خواهد این ارتقای شخصیت به صورت تکی و یا خانوادگی باشد. شما می توانید پس از این که مشاوره های لازم را گرفتید و در صورت لزوم سایر اعضای خانواده تان را با مشاور آشنا کنید و به صورت خانوادگی این مشکل را حل کنید.

خیلی از افراد در بروز مشکل چندین راه را پیش روی خود می بینند و نمی دانند که کدام راه، راه درست است مشاور خانواده به شما کمک می کند که یک راه حل قطعی و صحیح را پیدا کنید. لطفا در بخش های بعد نیز با ما همراه باشید.

 

مشاوره خانواده

 

تعریف خانواده

خانواده مهم‌ترین رکن یک اجتماع را تشکیل می‌دهد. در این ارتباط گسترده انسانی، همه چیز حول این محور می‌چرخد. ارتباطات قوی  ارتباطی است که انسان‌ها با یکدیگر دارند.

بدون ارتباط ما با یکدیگر و غریزه زیست‌شناختی ما برای محافظت از خانواده‌هایمان، ممکن است انسان‌ها راهی که پیش می‌گیرند تکامل نیافته باشد و پیشرفت نکنند. این عدم تکامل رفتاری، مشکلاتی را برای تداوم این رکن مهم به همراه می‌آورد که می‌تواند مسئله‌ساز شود. در نتیجه وجود یک مشاوره خانواده بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

 با توجه به مباحثی که گفتیم خانواده مهمترین جزء اجتماع محسوب می شود. و گذشته از وظیفه تکثیر نسل و پروش کودک برای بقای نوع بشر وظایف گوناگون دیگری از قبیل تولید و رونق اقتصادی و فرهنگ پذیر نمودن افراد را نیز انجام می دهد.

 

مشاوره خانواده

 

ناگفته ها در مورد ازدواج و خانواده

بنابراین خانواده عاملی است که قبل از ارتباط مستقیم فرد با گروه ها، سازمان‌ها و جامعه نقش مهمی ‌در انتقال هنجارهای اجتماعی به فرد انجام می دهد. از سوی دیگر با توجه به اینکه خانواده با نظام جامعه در ارتباط است، موقعیت فرد نیز تا حدودی مبتنی بر موقعیت اجتماعی خانواده‌اش خواهد بود.

اگر به دنبال داشتن یک خانواده موفق هستید حتما مشکلاتی که در درون خانواده به وجود می آید را جدی بگیرید. دریافت مشاوره ازدواج

همانطور که می دانید افراد خانواده در کنار یکدیگر بدون مشکل یا استرس نیستند. برای داشتن یک خانواده موفق و رو به پیشرفت لازم است تا این مشکلات بر طرف شود و بتوان نیازهای فردی اعضا را شناخت.

تا به یک خانواده واحد و سالم برسیم. مشاوره خانواده به‌نوعی خانواده ‌درمانی است که در آن سلامت و بهبود کارکرد خانواده اولویت اصلی می‌باشند. در مشاوره ی خانواده مشکلات در یک بافت بزرگ‌تری مورد برسی قرارمی گیرند.

به گونه ای که حل کردن مشکلات ریشه ای خانوادگی یعنی فایق آمدن بر دیگر مسایل محسوب می شود. عامل می کنند بر نحوه شکل گیری مشکل افراد و تلاش آنها برای حل کردن آن تاثیر مستقیمی دارد.

 

ناگفته ها در مورد ازدواج و خانواده

 

مشکلاتی که ممکن است در خانواده با آن مواجه شویم

معمولا مسایلی که ممکن است افراد به دنبال مشورت در مورد آن باشند مباحثی چون خیانت، اختلاف نظر در مورد بچه­ دار شدن، احتمال طلاق، مشکلات عاطفی، ناهماهنگی‌ها و ناسازگاری‌های جنسی، ارتباط غیر موثر یا اختلاف بر سر قدرت و کنترل را شامل می شود.

علت اهمیت پرداختن به هر کدام از این مباحث به این خاطر است که در صورت حل نشدن آن موجب به هم خوردن خانواده می شود. که موجب برهم خوردن تعادل خانواده شده است. افرادی که وارد فرایند مشاوره می­ شوند تجارب، انتظارات و اهداف متفاوتی دارند و میزان تعهدشان به مسله خانواده متفاوت است. رزرو وقت مشاوره

 

مشکلاتی که ممکن است در خانواده با آن مواجه شویم

 

مزایای مشاوره خانواده

  • فهم بهتر از مرزبندی های سالم و الگوهای رفتاری سازگار و انگیزه بخش
  • تعامل در محدوده خانواده و بافت های گسترده تر
  • آگاهی از شیوه های حل مسئله مشکل دار و تغییر دادن آنها
  • افزایش فهم و بینش نسبت به ریشه اختلافات
  • بالا رفتن جنبه حمایتی خانواده از یکدیگر برای حل مشکلات
  • بالا بردن حس امنیت افراد در خانواده کنارهم
  • افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس اعضاء
  • ایجاد پیوند انسانی قوی بین اعضاء خانواده

حال که به اهمیت  و مزایای مشاوره خانواده پی بردید برای رشد و تکامل فردی و اجتماعی که در کانون خانواده شکل می گیرد به شما توصیه می کنیم با مشاوران ما در مشاورکده در ارتباط باشید.

 

مزایای مشاوره خانواده

 

از مزیت های مشاور خانواده بهره مند شوید

معمولا زوج های جوانی که به تازگی ازدواج کرده اند و شناخت کافی در رابطه با همسر خود ندارند و نمی دانند که چگونه باید رابطه خود را با خانواده ی همسر و یا حتی خانواده ی خود حفظ بیش تر از افراد دیگر به مشاور خانواده احتیاج دارند.

زیرا این افراد در ابتدای راه هستند و باید خشت های اول زندگی خود را اصولی بگذارند تا بعد ها به مشکل برنخورند. پس از افرادی که همسرشان به آن ها خیانت کرده است و یا در خانه نوجوان دارند و نمی دانند که برخورد صحیح با یک نوجوان چگونه است حتما باید به سراغ مشاور خانواده بروند.

زیرا فردی که به آن خیانت شده است گمان می کند که دنیا به آخر رسیده است و معمولا پرخاشگر و یا افسرده می شوند. گاهی نیز ممکن است که این خیانت بر اثر یک سو تفاهم ایجاد شده باشد و هنوز راهی برای نجات دادن آن زندگی وجود داشته باشد مشاور به تمام این مسائل رسیدگی می کند.

شما می توانید از مشاور خانواده رایگان و یا حتی مشاور خانواده آنلاین کمک بگیرید. این مورد را در بخش بعد به صورت مفصل تر برای شما توضیح خواهیم داد.

 

از مزیت های مشاور خانواده بهره مند شوید

 

مشاور خانواده آنلاین

همان گونه که می دانید مشاور خانواده حضوری یک سری مزیت دارد مثلا می توانید با مشاور خود ارتباط چشمی برقرار کنید و با خیال راحت تر با او صحبت کنید علاوه بر این مشاور نیز شما را می بیند و ممکن است که یک جو دوستانه تشکیل شود.

اما خب رفتن به پیش یک مشاور همیشه یک کار ساده ای نیست گاهی اوقات فرد اجازه ی خروج از منزل را ندارد و ممکن است این خارج شدن از خانه عواقب بدی به همراه داشته باشد ما برای مشکلاتی این چنین مشاوره آنلاین ترتیب داده ایم.

شما می توانید زمانی که در خانه هستید نیز از یک روان شناس کمک بگیرید. شما می توانید به دو روش به سادگی با ما ارتباط برقرار کنید.  اولین راه این است که از طریق همین سایت اقدام کنید و یا این که از طریق تماس تلفنی با مشاور های ما صحبت کنید.

مشاور های ما با صبوری و هم چنین دلسوزی تمام به صحبت های شما گوش می دهند و منطقی ترین راه حل ها را در اختیار شما قرار می دهند. مشاور های ما شما را نیمه راه رها نمی کنند و تا آخر کار شما را همراهی می کنند.

 

مشاور خانواده آنلاین

 

هزینه ی مشاور خانواده چه قدر است

متاسفانه باید خدمتتان عرض کنیم که یکی از عمده ترین دلایل عدم مراجعه افراد به مشاور خانواده ، هزینه ی مشاور خانواده است . این مشاور ها قیمت هایی دارند که برای برخی افراد مبلغ زیادی هستند پس فرد ترجیح می دهد که هر چه به ذهن خود می رسد را اجرا کند و از هزینه های سرسام آور مشاوره جلوگیری کند.

اما باید این نکته را در نظر بگیرید که هزینه ی مشاور خانواده هر قدری هم که باشد باز ارزش و قیمت حفظ کردن خانواده تان بیش تر است. اگر شما به خاطر یک مبلغ اندک پیش مشاور نروید ممکن است.

این اختلاف ها و تنش ها باعث از هم پاشیدن خانواده شود و ضرر و زیان ناشی از این هم پاشیدگی خانواده بیش از هزینه مشاور خانواده است. البته ما برای کمک به شما کاربر عزیز تمام تلاش خود را کرده ایم که هزینه ی مشاور را به حداقل برسانیم . در تعیین هزینه ی مشاوره چند عامل تاثیر گذار هستند.

  • ساعتی که مشاور در اختیار مراجعه کننده می گذارد.
  • میزان تجربه و حسن شهرت او