قبل از ازدواج

چرا مشاوره قبل از ازدواج اهمیت دارد؟ موضوع ازدواج بسیار پیچیده، همچو هندوانه دربسته است. بنابراین آشنایی های قبل از ازدواج برای زوج ها بسیار مهم و تعیین کننده است. زیرا باید یکدیگر را بشناسند و با خصوصیات اخلاقی و رفتاری و طرز فکرشان نسبت به مسائل گوناگون آشنا شوند.

با تفکر و تامل و انتخاب درست شریک زندگی، باید به اطمینان کامل برسیم تا بعدها پشیمان نشویم. در مراحل پیش از ازدواج افراد به روش های گوناگونی با هم آشنا میشوند و در آن محدودیتی وجود ندارد.

برخی از طرف دوستان و اقوام، برخی در محیط های کاری، عده ای با مراجعه به وب سایت های ازدواج که با همکاری سازمان ورزش و جوانان راه اندازی شده است، نسبت به انتخاب همسرشان اقدام می کنند.

شیوه های آشنایی مهم است اما مهم تر از آن روندی است که زوج ها قبل از ازدواج طی می کنند و برای زندگی مشترک آماده می شوند. همچنین زوج ها برای ازدواج از نظر اعضای خانواده و همچنین مشاور بهره بگیرند.

قبل از ازدواج تعهدی وجود ندارد، اما اگر انتخاب صحیح نباشد در آینده مشکلاتی ایجاد می شود. برای آنکه زوج ها قبل از ازدواج با خصوصیات رفتاری و اخلاقی هم آشنا شوند، باید با هم رفت و آمد داشته باشند.

در گذشته برخی از خانواده ها برای آنکه بفهمند پسری برای ازدواج مناسب است، تحقیقاتی را انجام میدادند. ولی تا زمانی که رفت و آمد وجود نداشته باشد، رفتارهای افراد و خانواده ها نامعلوم باقی می ماند.

بهتر است دختر و پسر قبل از ازدواج و شروع زندگی مشترک درباره مهریه، نحوه ی زندگی، برقراری ارتباط با خانواده ها و… باهم صحبت کنند. متأسفانه در مواردی میبینیم به دلیل باورها یا تعصبات خانواده ها، تا قبل از برگزاری مراسم عقد، رفت و آمدهای کمی انجام می شود.

 

 

مشاوره قبل از ازدواج

ما امروز با شما همراه هستیم تا در رابطه با مشاوره قبل از ازدواج صحبت کنیم. شما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین قبل از این ‌که ازدواج کنید با مشاور صحبت کنید.  لازم به ذکر است که شما می توانید به صورت آنلاین مشاوره بگیرید.

این نوع مشاوره در کم شدن هزینه ی رفت و آمد و صرفه جویی در وقت شما کمک می کند و هم چنین شما می توانید با بهترین و مجرب ترین مشاوره ها در ارتباط باشید و علاوه بر تمام این ها این مشاور ها به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستند.

دقت کنید که شما قبل از ازدواج به هیچ عنوان نباید بگوئید که من می خواهم با خود طرف زندگی کنم و با خانواده آن کاری ندارم. این مسائل بعد ها خیلی مشکل ساز می شوند.  شما چه بخواهید و چه نخواهید با آن خانواده در ارتباط هستید و خود  فرد نیز در آن خانواده تربیت شده است و قطعا در خیلی از موارد مانند آن ها عمل می کند.

شما باید با مشاور ها و افراد متخصص صحبت کنید تا یک ازدواج عاقلانه و موفقی داشته باشید. چرا که یک ازدواج نا موفق و بدون مشورت می تواند صدمات روحی و مشکلات جسمی زیادی را به همراه داشته و شما را به یک پرتگاه نزدیک کند.

 

مشاوره قبل از ازدواج

 

سوالات متدوال از مشاور ها

خیلی از کاربران سوالات مرسوم و متدوالی از ما می پرسند که ما آن ها را با شما به اشتراک می گذاریم و بعد از آن می توانید به صورت تخصصی با مشاور خود با آن صحبت کنید.

  • خیلی ها دوست دارند که هدف خودشان و طرف مقابل خودشان از ازدواج چیست؟
  • ایا علاقه بر تفاهم ارجحیت دارد؟
  • آیا بعد از ازدواج عشق به وجود می اید؟
  • آیا بعد ها با خانواده ای که شما را نمی پذیرند کنار آمد؟
  • آیا می توان بعد از شکست عشقی به ازدواج فکر کرد؟
  • آیا می توان از نامزد داشتن همسرمان چشم پوشی کرد؟

عجله نکنید بهترین کار این است که یک مدتی به یک دیگر اجازه بدهید تا یک دیگر را بشناسید. و بیش تر درباره زندگی مشترک خود صحبت کنید و ببینید از زندگی مشترک چه می خواهید؟ آیا فقط برای رفع نیاز جنسی ازدواج می کنید  و یا این که قصد دارید از خانه پدری خود رها شوید و یا این که عقده های خانه ی پدری را جبران کنید. مطمئن باشید که با این دلایل تن به ازدواج بدهید پس از گذشت یک مدت با شکست مواجه می شوید و نه تنها زندگی خود بلکه زندگی فرد مقابل را نیزخرابرمی کنید.