یکی از عواملی که افراد اقدام به ازدواج می‌کنند نیاز به محبت است. زوجین باید مهارت‌هایی را در جهت ایجاد و نگهداری محبت مابینشان را بياموزند تا مسائل و مشکلات زندگی اعم از مشکلات اقتصادی، اختلافات خانوادگی و …این نیاز مهم را در آن‌ها خاموش نکند. برای کسب این مهارت‌ها و آموزش لازم در جهت ایجاد محبت و روابط صمیمانه همسران با مشاوران مجرب ما درزمینه زوج و روابط عاطفی و اصلاح روابط زوج رابطه عاطفی تماس بگیرید.

چه زمانی به همسر خود محبت کنیم؟

اولین گام برای ایجاد محبت در افراد شناخت یکدیگر است وقتی روحیات طرف مقابلتان را بشناسيد و درک دقیقی از آن داشته باشید و بر اساس موقعیت به‌صورت مناسب از آن استفاده کنید؛ به‌عنوان‌مثال باید مورد زیر در مورد همسرتان بدانید:

  • از چه چیزهایی خوشش می‌آید و خوشحال می‌شود؟
  • چه وقت‌هایی خسته است؟
  • در چه زمان و موقعيتي مناسب است با او صحبت کنید؟

برای این‌که بتوانید نسبت به شریک عاطفی و يا همسرتان شناخت پیدا کنید با مشاوران مجرب ما در این زمینه مشورت کنید تا باراهنمایی‌های تخصصی خودشان در ايجاد روابط صمیمانه و مستحکم برای شما سهيم باشند.

مشاوره

 

تفاوت نیاز زن و مرد به محبت در چیست؟

همان‌طور که می‌دانید همه ما چه زن و چه مرد نیاز به محبت داریم. پس زن و شوهر در لذت‌ها عاطفی، معنوی، هیجانی و درک شادی نیز باید به‌طور مشترک سهیم باشند؛ و برای رضایت یکدیگر در کسب این احساس مشترک تلاش کنند تا در این راه یک‌طرف مغلوب و زیان‌دیده و ناراضی نباشد.

دکتر جان گری می‌گوید: اگر ندانیم که شریک زندگی ما تا چه حد و اندازه نیازمند محبت است، ممکن ا

مطالعه بیشتر  رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل

 

ست فرصت‌های گران‌بهایی را از دست بدهیم

نیاز به محبت در زنان چگونه است؟

زن بیشترین نیازهایش ابراز محبت و دلبري كردن و به‌طور هم‌زمان نیاز به دريافت محبت و احساس نياز در همسرش است. وقتی زن بدون عکس‌العمل از طرف شوهرش محبت می‌کند؛ تمایل دارد باز بیشتر محبت کند؛ تا شاید پاسخی دریافت كند، اما …وقتی به محبت‌های او پاسخ داده نمی‌شود، احساس می‌کند که تهي شده است و منجر به احساس انزجار و سردي در او می‌شود. زن در اين هنگام پر از خشم از همسرش است و رفتارش كاملاً متفاوت می‌شود و احساس عشق و محبت جاي خود را به حس انتقام، انزجار و تنفر می‌دهد. چه‌بسا بسیاری از انحرافات و ناسازگاری‌های زنان اغلب از خلأ محبت و عدم درک صحیح آنان توسط همسرانشان است. زن در هر موقعیت و مقامی نیاز دارد موردتوجه و تحسین شوهرش قرار گیرد و همسرش را متعلق به خود بداند و مطمئن باشد تمام تلاش‌های همسرش به خاطر وجود اوست.

شما می‌توانید برای شناسایی بهتر و دقیق‌تر نیازهای عاطفي همسرتان يا شريك عاطفی‌تان با مشاوران مجرب و متخصص ما در این زمینه تماس بگیرید.

نياز به محبت در مردان چگونه است؟

همان‌طور که زن انتظار دارد که موردعلاقه و محبت همسرش باشد. مرد هم دوست دارد موردعلاقه و محبت همسرش قرار گیرد. مرد برای تأمین مایحتاج زندگی و آسایش همسر و فرزندانش تلاش می‌کند. از طرفی انتظار دارند که همسرش همراه، مونس و غمخوارش باشد و از صمیم قلب دوستش داشته باشد. محبت پیوند دوطرفه است که راه دل‌ها را به هم می‌گشاید.

مطالعه بیشتر  براي ازدواج عشق کافی نیست؟

اگر مرد با عکس‌العمل‌های مهرآمیز زن دریابد که همسرش او را دوست دارد. دلش همیشه به زندگي گرم می‌شود و شاداب و پرانرژي به نظر می‌رسد. و در کار وزندگی باعلاقه و دلگرم خواهد بود و برای تأمین رفاه خانواده از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. مردی که محبت نبیند به امراض روحی و ضعف اعصاب مبتلا می‌شود و گاهی دیده می‌شود که به مراکز فساد و به دام افراد ناباب گرفتار می‌شود.

تماس روزانه