چگونه از زندگی لذت ببریم و شرایط را درست کنیم؟

 

امروزه دیگر مردم از رنج کشیدن دست بر داشته اند و به دنبال هر بهانه ای برای لذت بردن از زندگی هستند. زیرا دغدغه های انسان ها در این دنیای پر از پیشرفت و تکنولوژی بسیار زیاد و غیر قابل تحمل شده است. از این رو بهترین کار تبدیل کردن زندگی به بستری لذت بخش می باشد. اما این کار تنها با حرف زدن امکان پذیر نیست و برای ایجاد آن باید برنامه ریزی ها و تمهیداتی انجام داد. شاد زیستن و شاد زندگی کردن یک هنر است که باید آن را بیاموزیم گاهی ممکن است افراد لذت بردن از زندگی را معطوف به بهانه ‌های مختلف کنند برای مثال ممکن است فرد بگوید من زمانی از زندگی لذت خواهم بود که حسابی پر از پول داشته باشم اما در واقع شاد زیستن و لذت بردن از زندگی با انجام فعالیت های کوچک هم امکان پذیر است با مشاور کده همراه باشید.

خوشحال باشیم و از زندگی لذت ببریم

چگونه از زندگی لذت ببریم و شرایط را درست کنیم؟

برای این که بتوانید خوشحال باشید باید حتماً خود را تحت شرایط جدید و تازه قرار دهید تا با تجربه جدید بتوانید احساس شادمانی را در خود زنده نگه دارید. البته که شادی های بزرگ و غیرقابل دسترس بسیار زیاد هستند  لاً همین الان نمی‌توانیم بگوییم که احساس کنید در حسابتان چندین میلیارد پول است و خوشحال باشید. بلکه با انجام فعالیت های کوچک و کم هزینه تر می توانید احساس شادی را چندین برابر احساس نمایید. این فعالیت ها به شرح زیر هستند:

  • با افراد دیگر معاشرت کنید
  • کارهای سرگرم کننده جدید انجام دهید
  • از اخبار و خبر های بد روزانه دوری کنید
  • کوچک ترین موفقیت‌ های خود را جشن بگیرید
  • آرزوهای خود را در یک لیست بنویسید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید.
  • روز خود را با برنامه ریزی بگذرانید.
  • ورزش کنید و هدفمند باشید.

چطور می توان شرایط را درست کرد؟

چگونه از زندگی لذت ببریم و شرایط را درست کنیم؟

حتما می‌ دانید که ما انسان ها همواره خود را در قید و بند  مسائل مختلف قرار می دهیم. اما همان طور که می دانید خیلی از مسائل زیر سلطه ما نیستند بنابراین می توان از آن ها رها شد و شرایط را درست کرد. برخی شرایط نیز در حیطه  تغییرات ما نیست و نمی ‌توانیم آن را تغییر دهیم یا درست کنیم. برای مثال ممکن است ما بتوانیم محیط زندگی خود را تغییر دهیم و یا حتی به شهری دیگه برای زندگی مهاجرت کنیم. اما قطعاً هیچ گونه تغییری در شرایط سیاسی و اقتصادی کشور نمی ‌توانیم ایجاد کنیم. بنابراین قرار نیست بنشینی و زانوی غم بغل بگیریم. کافه در کوچک ترین شرایط موجود نهایت استفاده را ببریم و شاد زندگی کنیم. زیرا همان طور که می دانید زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهیم به بطالت و ناراحتی آن را بگذرانیم.

فعالیت هایی که باعث لذت بردن از زندگی می شود

همان طور که در پاراگراف های قبلی اشاره شد معاشرت کردن با افراد مختلف می ‌توانند باعث شادی و لذت بیشتر ما از زندگی شود. زیرا افراد دیگر با صحبت در مورد شرایط و دیدگاه ها و علایق و سلایق خود مسیر و راه های جدیدی را به ما نشان می دهند که همگی به داشتن زندگی بهتر کمک می کنند. بهتر است سعی کنید کار های سرگرم کننده بیشتری انجام دهید برای مثال زمانی را به فیلم دیدن و کتاب خواندن ترجیح دهید قطعاً مفید و لذت بخش خواهد بود. این را به یاد داشته باشید که داشتن زندگی لذت بخش بدون وجود اخبار ها هم امکان پذیر است. برایم بسیار ساده است که انجام چنین فعالیت های کوچک و ناچیزی احساس خوشبختی و لذت بخشی را در زندگی تجربه کرد. البته که بسیاری از این راه کار ها و فعالیت ها کم هزینه و یا بدون هزینه خواهند بود.

راز زندگی لذت بخش

چگونه از زندگی لذت ببریم و شرایط را درست کنیم؟

اگر در زندگی خود هدفمند باشید و همواره برای رسیدن به یک هدف تلاش کنید خواهید فهمید که زندگی بالا و پایین های خود را دارد اما در همین شرایط می ‌توان شاد بود و از آن لذت برد. به همین خاطر می توان برای کسب موفقیت های کوچک جشن گرفت و شاد بود. می ‌توان با شروع سال جدید و یا با رسیدن به سنی جدید همه آرزوها و هدف های خود را بر روی یک برگه کاغذ نوشت و روز ها برای رسیدن به آن ها تلاش کرد. انواع زندگی که هدف من باشد انگیزه و شادی را نیز در پی خواهد داشت. ورزش کردن یکی دیگر از فعالیت هایی است که می تواند به شاد زیستن در زندگی کمک کند. زیرا سلامتی یکی از ارکان مهم در لذت بردن از زندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید