چرا صداقت در زندگی زناشویی مهم است؟

 

یکی از مهم ترین و ضروری ترین نیاز های عاطفی در بین زوجین در زندگی های زناشویی داشتن صداقت می باشد. اگر در بین زن و شوهر صداقت وجود داشته باشد، عشق و محبت هر روز افزایش خواهد یافت. به طور کلی در یک زندگی سالم و درست، صداقت باعث نزدیک شدن زن و شوهر به یکدیگر می شود.

وقتی زوجین از صحت حرف ها و صحبت های همسر خود اطمینان داشته باشند، حس امنیت بسیار زیبایی را در زندگی مشترک درک نموده و به نوعی قابل اطمینان ترین فرد زندگی خود را پیدا نموده اند با مشاوره کده همراه باشید.

انواع صداقت در زندگی زناشویی

چرا صداقت در زندگی زناشویی مهم است؟

در یک زندگی زناشویی چندین نوع صداقت وجود دارد که به به انواع آن در زیر اشاره خواهد شد:

  1. صداقت درباره آینده زندگی مشترک

این نوع صداقت در خصوص طرح ها و پلن هایی است که هر یک از زوجین در خصوص آینده زندگی مشترک خودشان دارند و باید آن ها را با کمال صداقت با یکدیگر در میان بگذارند. این موضوع باعث می شود که هر دو در یک جهت قدم می گذارند و کارهایی را برای پیشرفت همدیگر انجام می دهند.

 

  1. صداقت درباره حال زندگی مشترک

زن و شوهر باید تلاش نمایند در زمان حال زندگی خود با یکدیگر صداقت داشته باشند. این نوع صداقت مهم ترین قسمت صداقت در کل زندگی زناشویی می باشد. زیرا گذشته ها گذشته و هرگز به آینده اعتمادی نیست. اگر زوجین در زمان حال به صداقت یکدیگر مطمئن شوند، اتفاق بسیار مهمی در زندگیشان می افتد و آن این است که اولا به راحتی به گذشته یکدیگر مطمئن می شوند و ثانیا از برنامه های بلند مدت آینده یکدیگر پشتیبانی می نمایند.

برای رسیدن به صداقت در زمان حال، باید هر یک از زوجین وقایع و اتفاقات روزمره را کاملا به درستی برای یکدیگر تعریف نموده و در مواجه با اتفاقات مختلف با یکدیگر مشورت نموده و از هم پشتیبانی نمایند.

  1. صداقت درباره گذشته

صداقت در خصوص زمان های قبل بسیار زیبا و مورد تحسین می باشد و هر یک از زوجین باید فارغ از گذشته ها زندگی خوبی را برای همسر خود تشکیل دهد. در اصل هرگز نباید گذشته ها در زندگی زوجین تاثیری بگذارد. این موضوع در مورد گذشته ی همین زندگی نیز مصداق دارد، یعنی زن و شوهری در سال های اولیه زندگی خود شاید مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته باشند، در این صورت بعد از گذشت سال ها نباید آن اتفاقات و مشکلات بر روی زندگی ای که در حال دارند و برنامه های آیندشان تاثیری بگذارد.

صداقت داشتن حد و مرز دارد

چرا صداقت در زندگی زناشویی مهم است؟

در خصوص صداقت در رابطه ها و زندگی زناشویی هم حد و مرزی وجود دارد، یعنی برخی از مواقع صداقت بیش از حد ممکن است مشکلاتی را برای شما یا همسرتان ایجاد نماید. در زیر به چند نمونه از ایجاد حد و مرز در صداقت اشاره خواهد شد:

  1. اگر جایی از ضعف های همسرتان بدگویی شد و تاثیر مهمی در زندگی خودتان یا همسرتان داشت، موضوع را کاملا با نرمی و نکات لازم را برای همسرتان بازگو نمایید. لازم نیست ضعف های همسرتان را به رخ او بکشید و بهتر است با ملاحظه زیاد در خصوص این موارد با او صحبت نمایید تا تاثیرات مخرب این موضوع دامن زندگیتان را نگیرد.
  2. اگر در منزل خانواده همسر خود هستید و از شما در خصوص نوع چیدمان یا زیبایی خانه سوال نمودن، لازم نیست با نهایت صداقت نظر دهید. شاید سلیقتان با آن ها در یک سطح نبوده و نظر صادقانه شما باعث رنجش شده و در زندگی مشترکتان حتما تاثیر گذار خواهد بود.
  3. اگر در گذشته خواستگاران فراوانی داشته اید یا دختران زیادی به شما علاقمند بوده اند، لازم نیست برای همسر یا نامزدتان با جزئیات تعریف نمایید. این موضوع باعث ناراحتی و ایجاد حس حسادت در زندگیتان می شود و هیچ تاثیر مثبتی ندارد. حتی در برخی موارد باعث به وجود آمدن شک و سوء ظن در زندگی مشترکتان خواهد شد.
  4. اگر دلخوری یا ناراحتی ای از خانواده همسر خود دارید، لازم نیست با نهایت صداقت آن را با همسرتان درمیان بگذارید. در مواردی اصلا لزومی ندارد تعریف نمایید.
  5. و … .

در نهایت لازم به ذکر است که هرگز به همسرتان دروغ نگویید. دروغ گفتن یکی از مشکلاتی است که به بسیار سخت قابل جبران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید