چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

چنان چه فردی با داشتن همسر هم چنان تمایل به خود ارضایی داشته  باشد و به این کار عادت کرده باشد به نوعی کژ کاری جنسی دچار است. از آن جایی که این عمل در ادیان مختلف مثل اسلام ممنوع و حرام است فرد بعد از انجام آن دائم احساس گناه و شرمندگی می کند و برای این که این حس بد را از بین ببرد بار دیگر آن را تکرار می کند. خیلی از مواقع ما شاهد خود ارضایی کودکان نیز هستیم. در این مقاله با مشاور کده  همراه باشید تا بفهمیم چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد؟

خود ارضایی کودکان

چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد

قطعا لمس و تحریک آلت تناسلی هر فردی حس لذتی در فرد به وجود می آورد.‌ دقت کنید که کودک ها و نوزاد ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. زمانی که پدر و یا مادر او قصد تمیز کردن او را دارد وی احساس خوشایندی را تجربه می کند و این لذت لمس شدن تا ۵ سالگی ادامه دارد و بعد از آن قطع می شود. لازم به ذکر است که این تحریک شدن و لذت مانند لذتی که افراد بزرگ سال تجربه می کنند نیست.  بهتر است این نکته را اضافه کنیم که این کار از ۲ تا ۵ سالگی طبیعی است اما چنان چه شاهد تکرار بیش از حد آن بودید و یا این که بعد از پنج سالگی نیز هم چنان کودک خود را در حین انجام این کار دیدید حتما باید او را پیش مشاور ببرید زیرا این کار گاهی به خاطر فشار روحی و اضطراب است . سعی کنید از همین ابتدا این مشکل را اساسی حل کنید.

خود ارضایی نوجوانان

چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد

شاید در این سن بیش تر از سن های دیگر شاهد خود ارضایی باشیم زیرا در این سن شاهد تغییرات جسمی و حتی روحی هستیم. معمولا در سنین نوجوانی بدن فرد و فکر آن نیز برای رابطه آماده می شود اما خب شرایط جامعه و استقلال آن ها این شرایط را ایجاد نمی کند که آن ها ازدواج کنند و شریک جنسی داشته باشند.  علت خود ارضایی در این سن معمولا تغییرات هورمونی است‌ . در این سن ها قدرت جسمی و هم چنین تمایلات جنسی فرد بالا می رود و فرد به سمت خیال پردازی جنسی می رود و به این شکل خود را تخلیه می کند. شایان ذکر است که محرک های زیادی در اطراف آن ها وجود دارد. وجود جنس مخالف، فیلم های پورن یا حتی فیلم هایی که ممکن است از دید یک فرد بزرگ سال کاملا عادی باشد اما به چشم یک نوجوان محرک باشد و او تحریک شود و دست به خود ارضایی بزند. علاوه بر تمام این موارد گاهی فرد آن قدر اضطراب و تنش دارد که فقط به دنبال راهی برای تخلیه ی آن است و چه راهی بهتر از خود ارضایی که علاوه بر این که استرس را دور می کند لذت هم دارد؟ چنان متوجه ی خود ارضایی فرزند خود شده اید او را دعوا نکنید سعی کنید با آرامش او را نزد مشاور ببرید.

خود ارضایی در بزرگ سالی

چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد

شایان ذکر است که اگر خود ارضایی در دوران نوجوانی درمان نشود به دوران بزرگ سالی می رسد.  البته که خود ارضایی در سن بزرگ‌ سالی علت های فراوانی دارد. یکی از علل های خود ارضایی در بزرگ سالی نداشتن شریک جنسی است برای همین فرد مجبور می شود که این فقدان بودن را به گونه ای جبران کند اما اگر به این کار اعتیاد پیدا نکند و این عمل بیش ی وسواسی نداشته باشد با برقراری رابطه جنسی به شریک جنسی خود از عادت بد از بین می رود.  اما یکی از علت های خود ارضایی رابطه ی بدون لذت است. لازم است بدانید که میل جنسی همه ی افراد به یک شکل نیست و ممکن است یکی از شرکا سرد مزاج باشد و نیاز شریک خود را آن گونه که باید برطرف نکند به همین علت فرد به خود ارضایی روی می آورد. وجود وسواس فکری و ترجیح دادن خود ارضایی به شریک جنسی از دیگر علت های خود ارضایی در این سن است. در بخش های بعد به ترک آن و دنیای بعد از ترک با یک دیگر صحبت می کنیم.

جا نزنید

چرا خود ارضایی در سنین مختلف وجود دارد

همه ی ما می دانیم که ترک هر عادتی سخت است. اگر قصد ترک خود ارضایی را دارید جا نزنید و روی تصمیمی که گرفته اید بمانید. تا یک مدت غذا های تند مثل فلفل ، غذا هایی که طبع گرم مثل خرما دارند را کنار بگذارید.  لباس تنگ نپوشید و از تمام مباحثی که به مسائل جنسی مربوط می شوند دوری کنید. زمانی که احساس کردید به این کار نیاز دارید پا های خود را با آب سرد بشورید.  نماز بخوانید زمانی که مرتب این کار را انجام بدهید دیگر کم تر به خود اجازه می دهید که خود ارضایی کنید. ورزش کنید و سعی کنید تنها نمانید و وقت خود را با دوستان و خانواده بگذرانید. تا زمانی که کاملا خسته نشده اید به رخت خواب نروید.  یک مهارت یاد بگیرید و خود را با آن سرگرم کنید.  در گروه های مختلف عضو شوید.

انرژی رفته را به خود هدیه بدهید

دقت کنید که در هر بار خود ارضایی مقدار زیادی مواد معدنی و پروتئین از طریق منی از بدن فرد خارج می شود و چندین ماه طول می کشد تا این مواد به بدن باز گردند حال تصور کنید که این کار به چند بار در ماه برسد قطعا بدن خیلی ضعیف می شود و فرد دائم احساس خستگی می کند اما اگر آن را ترک کنید به دنیای شاداب گذشته بر می گردید و دیگر صبح ها موقع بیداری کسل نیستید و دوست دارید بیش تر از قبل در اجتماع حضور پیدا کنید. بدن سالم تر و حواس جمع تر از دیگر مواردی است بعد از ترک خود ارضایی به سراغ شما می آید پس تعلل را کنار بگذارید و همین حالا این عادت بد را مانند هر عادت بد دیگر کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید