چرا باید رضایت والدین را در ازدواج جلب کنیم؟

همان طور که می دانید ازدواج امر مهم نیست که هر دختر و پسری در سنین مختلف با آن روبرو می شود. تصمیم گیری برای ازدواج بستگی به شرایط و موقعیت افراد دارد و هر کسی برای انتخاب شریک زندگی خود ملاک های مختلفی را در نظر می گیرد. اما در این میان جلب رضایت والدین ضرورت بسیار زیادی دارد. از این رو هر کسی موظف است که به هنگام ازدواج رضایت والدین را جلب نموده و در جهت خوشنودی آن ها تلاش کند اما در این راه موانعی وجود دارد که قصد داریم امروز به آن ها بپردازیم در واقع امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با اهمیت رضایت والدین در ازدواج، پس لطفاً برای یافتن سوالات خود در این باره تا پایان این مطلب مشاورکده را همراهی نمایید.

ضرورت و اهمیت رضایت والدین در ازدواج فرزندان

قطعاً والدین به خاطر سن بیش تر و هم چنین تجربه فراوانی که دارند بررسی بهتری نسبت به ازدواج فرزندان خود خواهند داشت بنابراین ممکن است فرزندان به هنگام ازدواج بسیاری از چیزها را نادیده بگیرند اما این والدین هستند که به راحتی می ‌توانند همه جوانب را بسنجند و فرزند خود را در انتخاب شریک زندگی یاری دهند. بنابراین به هر دلیلی ممکن است والدین نظر مثبتی در مورد ازدواج شما با فردی نداشته باشند از این رو باید شما نیز برای جلب رضایت آن ها تلاش کنید اصلا ممکن است حق با آن ها باشد و موانعی برای ازدواج شما وجود داشته باشد که شما آن ها را تشخیص ندهید از این رو بهترین کار مشورت با والدین است و اگر آن ها رضایت ندارند بهتر است بی‌ گدار به آب نزنید و طبق نظر آن ها پیش روید.

چرا باید رضایت والدین را در ازدواج جلب کنیم؟
چرا باید رضایت والدین را در ازدواج جلب کنیم؟

چگونه می توان رضایت والدین را برای ازدواج جلب نمود؟

اکنون اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید با فرد مورد نظرتان ازدواج کنید و خانواده تان رضایت ندارند باید برای جلب رضایت آن ها پیش قدم شوید. برای جلب رضایت والدین در جهت امر ازدواج باید بسیار سرسخت و با صبر و تحمل پیشروی چون راه طولانی در پیش دارید بنابراین نمی توان یک شب به هدف رسید از این بایت بسیار آرام و با فکر عمل کنید. توصیه می‌کنیم که به روش های زیر عمل نمایید:

  • بهتر است با مهربانی و خوشرویی حرف تان را به والدین بزنید.
  • پرخاشگری را کنار بگذارید زیرا ممکن است وضعیت را بد تر کند.
  • دلایل آن ها را به خاطر عدم رضایت بشنوید شاید حق با آن ها باشد.
  • جلساتی را ترتیب دهید که فرد مورد نظر هم حضور داشته باشد تا آشنایی بیشتری پیش آید.
  • به صورت کاملا عقلانی به تمام دلایل و علت ها فکر کنید.

قطعاً هیچ چیزی در زندگی به اندازه خوش اومدی آرامش و خوشبختی در زندگی مشترک وجود ندارد به همین خاطر باید برای آن تلاش نمود.

در صورت راضی نشدن والدین به خاطر ازدواج چه باید کرد؟

قطعاً هر فرزندی از این که والدینش با ازدواج موافقت کنند بسیار خوشنود می شود اما در مواقعی والدین به هیچ عنوان راضی به ازدواج نمی شوند در چنین مواردی ما توصیه می کنیم که والدین و فرزند در جلسات مشاوره شرکت کنند. در این صورت مشاوران و روانشناسان با تحصیلات و تجربه ای که دارند پدر و مادر و یا فرزند را به سمت راهی درست و انتخابی صحیح هدایت می‌ کنند. آن ها سعی می کنند که اگر حق والدین است فرزند را قانع نموده و به سمت انتخاب دیگر سوق دهند و اگر حق با فرزند باشد سعی می‌ کنند که والدین را آگاه ساخته و کم کم به سمت رضایت برای ازدواج آماده می کنند.

چرا باید رضایت والدین را در ازدواج جلب کنیم؟
چرا باید رضایت والدین را در ازدواج جلب کنیم؟

ازدواج در کمال رضایت خانواده

نمی‌ توان گفت که زندگی کردن با فردی که خانواده او از ازدواج شما رضایت نداشتند بسیار راحت است و چنین چیزی امکان ندارد در واقع هر فردی پس از ازدواج به خاطر دلایل مختلف با خانواده خود ارتباط دارد بنابراین می توان گفت که قرار است با خود فرد زندگی کنید و خانواده او مهم نیست. زیر خانواده نقش اصلی در زندگی افراد دارند و نمی ‌توان از آن ها گریخت یا قطع ارتباط کرد پس بهتر است خود را گول نزنید و برای رضایت والدین تلاش کنید و در غیر این صورت قید ازدواج با فرد مورد نظر را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید