پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

 

همان طور که می دانید ازدواج یک امر بسیار مهم است که برای انتخاب شریک زندگی باید دقت زیادی به خرج دهید. زیرا مهم ترین تصمیم و انتخاب زندگی هر فرد بستگی به ازدواجی که می ‌کند دارد یعنی تمام آینده او در گرو همین یک انتخاب است. از این رو باید در این زمینه بسیار زیرک باشید و به شدت تحقیق کنید. تنها در این صورت است که می ‌توان به شخصیت واقعی یک فرد در طول معاشرت های مداوم پی برد. امروز نیز در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی شخصیت ضد اجتماعی که ازدواج با چنین فردی چه پیامد هایی به دنبال دارد و هم چنین صحبت در مورد امکان پذیر بودن یا نبودن ازدواج با فردی که شخصیت ضد اجتماعی دارد. زیرا شخصیت ضد اجتماعی می ‌تواند بر سر راه هر کسی قرار بگیرد. با مشاورکده ادامه مطلب را توضیح می دهیم

منظور از شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

هر فردی ممکن است در اوایل آشنایی نداند که طرف مقابلش شخصیت ضد اجتماعی دارد. از این رو ممکن است با او ازدواج کند. زیرا شخصیت های ضد اجتماعی بسیار جذاب و خوش اخلاق به صورتی که هر کسی در اولین برخورد جذب آن ها می شود. چنین شخصیتی عالی و مادر بردن بسیار خشمگین و مضطرب و پرخاشگر است. به طوری که به هیچ عنوان نمی تواند خود را با موازین جامعه سازگار نشان دهد و مدام مرتکب جرم و خطاهای خلاف قانون جامعه می شود. به همین خاطر زندگی کردن با چنین فردی بسیار سخت می باشد. زیرا کار هایی که این فرد می تواند انجام دهد دردسر های متفاوتی را برای همسرش ایجاد می‌ کند. بنابراین شخصیت ضد اجتماعی می ‌تواند علاوه بر خود به دیگران نیز آسیب روحی و جسمی وارد کند. که قطعاً پیامد هایی را به دنبال خواهد داشت که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

نتایج ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

قطعاً زندگی کردن با فردی که شخصیت ضد اجتماعی دارد بسیار طاقت فرسا و عذاب آور خواهد بود. به همین خاطر روانشناسان و مشاوران سعی می کنند که مانع از ازدواج افراد جامعه با چنین شخصیت هایی شوند. به طور کلی پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی به شرح زیر می باشد:

  • یکی از مهم ترین پیامد های آن بر روی وضعیت جسمی همسر و فرزندان می باشد.
  • شخصیت ضد اجتماعی نسبت به همسر و عزیزانش کاملا بی توجه خواهد بود.
  • دروغ های بزرگ و متعدد یکی دیگر از پیامد های ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی است.
  • قطعاً چنین فردی خلاف های مختلفی مرتکب خواهد شد.
مطالعه بیشتر  پس از خیانت همسر چه کار باید کرد ؟

قطعاً هر یک از این موارد می‌تواند بر کیفیت زندگی مشترک در سیل بگذارد و آن را تا مرز طلاق و جدایی پیش ببرد. البته که هریک از این موارد را در ادامه خدمتتان توضیح خواهیم داد.

درگیری های فیزیکی همسر ضد اجتماعی

فردی که دچار شخصیت ضد اجتماعی است ممکن است در زندگی مشترک بر سر هر مسئله کوچک و بزرگی دعوایی راه انداخته و همسر و فرزندانش را کتک بزند. این نوع کودک آزاری ها می‌تواند باعث به خطر افتادن سلامت همسر و فرزندان او شود. دیده شده که فردی که شخصیت ضد اجتماعی دارد همسر خود را فقط برای پیش بردن اهداف خود مثل یک وسیله می داند. این شخصیت بلافاصله بعد از رسیدن به هدفش دیگر هیچ توجهی نسبت به همسر خود نخواهد داشت. گویی آن را رها کرده و تا زمانی که دوباره با او کاری نداشته باشد به سراغش نخواهد آمد. قطعاً چنین چیزی برای یک خانم سخت و غیرقابل تحمل خواهد بود. بنابراین برای جلوگیری از چنین ازدواجی باید حتماً با افراد آگاه و روان شناسان و مشاوران ازدواج مشورت کرد.

پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

زندگی با شخصیت ضد اجتماعی خلافکار

فردی که شخصیت ضد اجتماعی دارد مدام مرتکب خلاف های متعدد مثل دزدی و درگیری و کتک زدن مردم و حتی ممکن است قتل هم انجام دهد. بنابراین اگر با چنین شخصیتی ازدواج کنید باید مدام تمام عمر خود را برای بیرون کشیدن او از زندان بگذرانید. چنین شخصیتی به حدی دروغ می گویند که دیگر خودش هم یادش می رود. برای مثال ممکن است آدرس محل کارش را به شما بدهد و زمانی که شما به محل کار او مراجعه می کنید متوجه شوید که در آن مکان چنین اداره یا شغلی وجود ندارد. بنابراین بهتر است نهایت دقت و توجه خود را به کار گیرید تا چنین شخصیتی را قبل از ازدواج بشناسید و به راحتی رها کنید.

مطالعه بیشتر  روان شناختی خیانت