نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن

 

سایت مشاورکده در این مقاله قصد دارد به معرفی نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن و بررسی تمام ابعاد مختلف آن بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی در این باره هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

ده  سال پیش، این فرض رایج بود که  تنها سه  زمینه  ی شغلی برای موفقیت یک کودک در آینده  وجود دارد؛ این سه  زمینه  ی شغلی شامل مهندسی، مدیریت و علوم پزشکی بود. یک دهه  ی بعد، این افراد آماده  هستند تا سخت تلاش کنند تا علاقه  ی خود را دنبال کنند. با این حال، نقش والدین در انتخاب شغل برای فرزندشان به  تصمیم گیری یک کودک 12 ساله  ختم نمی ‌شود. آن ها باید برنامه  ریزی کنند و در مورد چیز های بزرگ تری فکر کنند، مثلاً چنان چه  فرزندشان علاقه  خود را دنبال کند، چه  مسیر هایی می ‌تواند انتخاب کند. آیا کودک از روند های آموزشی که  این روز ها رایج است آگاه  است؟ این روند ها چگونه  بر آن ها تأثیر گذاشته  است؟

حرفه  ی یک کودک از مدرسه  یا دانشگاه  شروع نمی ‌شود، بلکه  از خود خانه  شروع می ‌شود. والدین نقش بسیار مهمی در پرورش ایده  های فرزندان خود دارند و این ایده  ها بخشی از سفر آن ها به  سوی موفقیت در آینده  می ‌شود. تلاش برای دادن آزادی به  فرزندتان برای آزمایش فعالیت های جدید و متفاوت بهترین کاری است که  والدین می ‌توانند انجام دهند.

  1. بگذارید هر چیزی را که می ‌خواهند امتحان کنند.

چنان چه  فرزندتان گفت که  می ‌خواهد در کلاس‌ های گیتار شرکت کند و ماه  بعد برگشت گفت که  می ‌خواهد هنر های رزمی یاد بگیرد، اجازه  دهید این کار را انجام دهد. اینگونه  است که  فرزند شما متوجه  می ‌شود که  علایقش کجاست. این تلاش ها می ‌تواند به  تجربیات یادگیری عالی برای آن ها تبدیل شود. لازم نیست آن ها را تحت فشار قرار دهید تا مسئولیت آن فعالیت ها را بر عهده  بگیرند. تنها کاری که  باید انجام دهید این است که  اجازه  دهید تصورات آن ها سرگردان شود. بهایی که  برای آن می ‌پردازید، سرمایه  گذاری برای آینده  ی پرشور درخشان آن هاست.

  1. شکست ها را عادی کنید.

لازم نیست فرزند شما در کاری که  انجام می ‌دهد کاملاً بهترین باشد. با این حال، آن ها باید تا آنجا که  می ‌توانند فعالیت های بیش تری را امتحان کنند. مهارت‌ هایی که  به  دست می ‌آورند ممکن است در حال حاضر مفید به  نظر نرسند، اما در آینده  ی نمایه  بسیار خوبی برای آن‌ ها خواهند داشت. در حین یادگیری، ممکن است با هر نوع شکستی مواجه  شوند، اما تسلیم نشدن مهم ترین درسی است که  می ‌توانند بیاموزند. به  این ترتیب آن ها یاد می ‌گیرند که  برای علاقه  خود سخت کار کنند و از موانع جزئی نمی ‌ترسند.

  1. آن ها را از نظر اجتماعی آگاه کنید.

کودکان این روز ها نمایانگر آینده  هستند. بنابراین، آن ها باید از محیط اطراف خود آگاه  باشند. این یک راه  عالی برای مفید کردن اشتیاق آن ها برای جامعه  است. انگیزه  ای که  توسط یک علت هدایت می ‌شود هرگز از بین نمی ‌رود. فرزند شما نباید آنقدر خود را درگیر کند که  از جامعه  ی مستقل شود. یک راه  عالی برای تقویت علاقه  ی فرزندتان این است که  آن ها را از معنای علاقه  ی آن ها برای جهان آگاه  کنید.

  1. آن ها را وادار کنید علایق خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

فرزندتان را تشویق کنید تا هر کجا که  می ‌رود، دوست پیدا کند. این دوستان که  علایق مشابهی دارند، حس اتحاد و احترام را در فرزند شما ایجاد می ‌کنند. چنان چه  ببینند که  سخت کار می ‌کنند، تشویق می ‌شوند که  همین کار را انجام دهند. چنان چه  ببینند که  آن ها بهتر عمل می ‌کنند، آن ها را تشویق می ‌کند تا رقابت سالم را حفظ کنند. انجام ورزش راهی عالی برای فرزندان شما برای یادگیری ارزش کار گروهی است. کمی فعالیت بدنی با همسالان خود نه  تنها به  آن ها اخلاق، بلکه  فداکاری را نیز می ‌آموزد.

  1. بدون قید و شرط از آن ها حمایت کنید.

گاهی اوقات زندگی خیلی سخت می ‌شود. بله  حتی برای بچه  ها چنان چه  فرزند شما در مورد برنامه  های خود برای آینده  ی گیج یا در حال مشاجره  است، حداقل کاری که  می ‌توانید انجام دهید این است که  در این دوره  عدم اطمینان از او حمایت کنید. در پایان، حتی چنان چه  تصمیم به  کنار گذاشتن سرگرمی یا فعالیتی داشته  باشند، والدین باید سعی کنند تصمیم آن ها را درک کنند. مجبور کردن آن ها به  انجام کاری فقط به  این دلیل که  ممکن است در آن کار خوب شوند، فشار بیش تری بر آن ها وارد می ‌کند و منجر به  شکست در سایر فعالیت ها می ‌شود.

  1. آنچه را که دوست ندارند در نظر بگیرید.

کودکان در زندگی خود فعالیت های بسیاری را انجام می ‌دهند که  برای لحظه  ای مهم ترین چیز به  نظر می ‌رسد. به  طور طبیعی، آن ها به  سمت بهترین چیزی که  پیدا می ‌کنند حرکت خواهند کرد. با این حال، چیز های زیادی وجود ندارد که  آن ها از آن متنفر باشند. مراقب کار هایی که  انجام می ‌دهند باشید، چرا که  دلیلی برای آن وجود دارد. هنگامی که  شما در مورد این علت مطلع شوید، برای شما راحت تر خواهد بود که  به  کودک خود کمک کنید تا اشتیاق خود را در زندگی تعیین کند.

نقش والدین در انتخاب شغل برای فرزندشان کار آسانی نیست. با این حال، این تلاش های کوچک در نهایت فرزند شما را به  مسیر درست هدایت می ‌کند. حتی چنان چه  فرزندتان از قبل مشخص کرده  باشد که  می ‌خواهد در زندگی خود چه  کاری انجام دهد، تمرین این تمرین‌ ها در زندگی روزمره  فقط کودک پرشور شما را بیش تر روی زمین نگه  می ‌دارد.

زمان حال گزینه  ها و فرصت‌ های زیادی را برای کمک به  فرزندتان در یافتن اهداف خود در زندگی و نگاهی به  روند های آموزشی که  این روز ها در جریان است، فراهم می ‌کند. مشاوره  ی شغلی در این زمینه  بهتر عمل می ‌کند. شما می ‌توانید با انتخاب مشاوره  ی شغلی این کار را برای خود و فرزندتان آسان تر کنید.

نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن
نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با تمام ابعاد این مسئله آشنا سازیم .

به طور کلی حرفه  ی یک کودک از مدرسه  یا دانشگاه  شروع نمی ‌شود، بلکه  از خود خانه  شروع می ‌شود. والدین نقش بسیار مهمی در پرورش ایده  های فرزندان خود دارند و این ایده  ها بخشی از سفر آن ها به  سوی موفقیت در آینده  می ‌شود. تلاش برای دادن آزادی به  فرزندتان برای آزمایش فعالیت های جدید و متفاوت بهترین کاری است که  والدین می ‌توانند انجام دهند.

 

در پایان مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی نقش خانواده  در ایجاد انگیزه  ی کار کردن کرده باشیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید