نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر

 

سایت مشاورکده در این مقاله قصد دارد به معرفی نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر و بررسی تمام ابعاد مختلف آن بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی در این باره هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

  1. به نظر می ‌رسد که همسرتان به راحتی دیوانه می ‌شوند.

در حالی که هر کس حق دارد گهگاهی حال بد داشته باشد، اما این هرگز نشانه ی خوبی نیست که شریک زندگی شما از شدت عصبانیت منفجر شده باشد. کارولین مدن، دکترای متخصص ازدواج و خانواده، می ‌گوید: «خشم اغلب به عنوان افسردگی همراه با اشتیاق نامیده می ‌شود. نشانه ی افسردگی این است که همه چیز به راحتی آن ها را آزار می ‌دهند؛ بنابراین چنان چه همسرتان به طور ناگهانی در جاده خشمگین شد، توجه ی ویژه ای به این مسئله داشته باشید.

  1. آن ها اخیراً احساس خستگی می ‌کنند.

به غیر از روز های کاری طولانی، چنان چه همسرتان به طور ناگهانی خیلی زود به رختخواب رفت، قطعاً باید با او صحبت کنید. همین امر در مورد شریکی که هرگز به رختخواب نمی ‌رود نیز صدق می ‌کند. توماس می ‌گوید: «نگرانی‌ های نوظهور در مورد سلامت روان اغلب افراد را به خواب بیش تری وادار می ‌کند، یا برعکس و فرد نمی ‌توانند در رختخواب بمانند». در هر صورت، مشکلات عجیب خواب آن ها می ‌تواند نشانه ای از یک مشکل باشد.

  1. ناگهان فراموشکار می ‌شود.

چنان چه اخیراً شریک زندگی شما خارج از حالت خود بوده است، ممکن است به دلیل آشفتگی درونیِ نادیده گرفته ی او باشد. توماس، متخصص این زمینه، می ‌گوید: «چیزی که به نظر می ‌رسد شروع ناگهانی فراموشی می ‌تواند نشانه ای از مبارزه با سلامت روانی پایدار باشد. کسی که زمانی بسیار با دقت کار های خود را انجام می ‌داد، ممکن است متوجه شود که ضرب الاجل های خود را از دست می ‌دهد، فراموش می ‌کند بچه ها را به موقع بیاورد، و سایر وظایف بزرگسالی را واقعاً نامرتب و بی نظم انجام می ‌دهد

  1. آن ها علاقه ای به صمیمیت فیزیکی ندارند

از آن جایی که مسائلی مانند افسردگی و اضطراب می ‌توانند انرژی شما را بدزدند و عزت نفس شما را از بین ببرند، چنان چه شریک بیمار نمی ‌خواهد از نظر جسمی صمیمی باشد، تعجب نکنید. در حقیقت این ممکن است یکی از نشانه هایی باشد که شریک زندگی شما کاملاً شبیه خودش نیست.

  1. آن ها در حال شکایت از عدم احساس خوب هستند.

مسائل مربوط به سلامت روان اغلب عوارض جسمی دارند، بنابراین به شریک زندگی خود توجه کنید که به نظر نمی ‌رسد دست از شکایت بردارد. یکی از متخصصان این زمینه می ‌‌گوید: «به ارتباط ذهن با بدن ایمان داشته باشید. وقتی چیزی باعث افسردگی کسی می ‌شود و او نمی ‌پذیرد که افسرده یا استرس دارد، در نهایت بدنش شروع به تسلیم شدن می  کند. آن ها ممکن است از سردرد، معده درد یا احساس خستگی مداوم شکایت کنند.»

  1. او نمی ‌خواهد دوش بگیرد یا لباس بشوید.

نیاز های هر کس متفاوت است، بنابراین چنان چه شریک زندگی شما هر روز دوش نگیرد یا یک هفته بدون شستن مو های خود بگذراند، مشکلی ندارد. با این حال، چنان چه زندگی آن ها به طور ناگهانی همه جور کثیف شد، به این مسئله حتما توجه داشته باشید. پتی سابلا، مددکار اجتماعی بالینی دارای مجوز، می ‌گوید: «افراد مبتلا به افسردگی گاهی اوقات می ‌توانند مراقبت از خود را نادیده بگیرند؛ به عنوان مثال دوش نگرفتن یا مسواک نزدن، پوشیدن لباس‌ های مشابه در چندین روز متوالی. آن ها همچنین ممکن است فراموش کنند که لباس های خود را بشویند یا حتی پیش آمده است که نظافت آپارتمان خود را متوقف کنند.

  1. آن ها تلفن خود را پاسخ نمی ‌دهند.

کسی که با یک مشکل سلامت روانی مانند افسردگی دست و پنجه نرم می ‌کند، ممکن است انرژی لازم برای برنامه ریزی برای معاشرت را نداشته باشد، چه رسد به این که برای پاسخ دادن به تلفن خود بیدار شود. چنان چه این شریک زندگی شما باشد، ممکن است شروع به منزوی کردن خود کند و این موضوع اصلا نشانۀ خوبی نیست.

  1. شما نمی ‌توانید خلق و خوی آن ها را پیش بینی کنید.

باز هم، طبیعی است که در طول روز تغییرات خلقی داشته باشید. اما چنان چه نتوانید خلق و خوی شریک زندگی خود را پیش بینی کنید یا واقعاً افراطی باشد، چندان عادی نیست. یکی از متخصصان این زمینه می ‌گوید: «نوسانات خلقی زیاد و پایین که نمی ‌تواند با بهبود یا بد تر شدن زندگی به حساب بیاید، ممکن است نشان دهنده ی اختلال دوقطبی باشد. این یکی واقعاً می ‌تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد، بنابراین هر چه زود تر هر دو بتوانید به دنبال کمک باشید، بهتر است.

  1. آن ها حاضر به نظر نمی ‌رسند.

آیا هنگام معاشرت با شریک زندگی خود، احساس می ‌کنید که او کاملاً حضور دارد؟ در غیر این صورت، آن ها ممکن است در ذهن خود بیش از حد به یک مشکل فکر کنند، که زمانی رایج است که فردی با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می ‌کند. ترزا سولومیتا، درمان گر رابطه، LCSW-R، به Bustle می ‌گوید: «او ممکن است نشخوار فکری کند یا روی موضوعی متمرکز کند که خارج از کنترل آن هاست. به زودی، آن ها نمی ‌توانند با شما حضور داشته باشند و ممکن است نتوانند روی گفتگو یا فعالیت هایشان تمرکز کنند.

  1. آن ها نمی ‌خواهند در مورد آینده صحبت کنند.

چنان چه شریک زندگی شما با افسردگی دست و پنجه نرم می ‌کند، ممکن است نتواند انرژی برای فکر کردن به آینده جمع کند. بنابراین، چنان چه به نظر می ‌رسد که اینطور است، این کار را به عهده بگیرید که با آن ها صحبت کنید. کیمبرلی هرشنسون، درمان گر مستقر در نیویورک، می ‌گوید: «از همسرتان در مورد اهدافش بپرسید. چنان چه آن ها چیزی ندارند یا به نظر می ‌رسد به آینده ی خود اهمیت نمی ‌دهند، این ممکن است نشانه ای از مشکلات سلامت روانی مانند اضطراب یا افسردگی باشد.»

چنان چه متوجه ی هر یک از این نشانه ها شدید، به آرامی آن ها را به شریک زندگی خود نشان دهید و راه هایی را برای حمایت تا حد امکان پیدا کنید. به یاد داشته باشید که کمک به شریک زندگی با یک مشکل روانی می ‌تواند استرس زا باشد، بنابراین مطمئن شوید که از خودتان نیز مراقبت کنید.

 نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر
نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر

 

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با تمام ابعاد این مسئله آشنا سازیم .

به طور کلی در این مقاله یازده نشانه از نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر به شما معرفی شد که بهتر است هر کدام از آن ها را در همسر خود دیدید اقدام به مراقبت بیش تری از وی کنید.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی بررسی نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر کرده باشیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید