نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی

 

آیا تا به حال چیزی در مورد اختلال شخصیت ضد اجتماعی شنیده‌ اید؟ شخصیت ضد اجتماعی در واقع شخصیتی است که بر خلاف قوانین اجتماعی عمل می کند. فردی که دچار اختلال شخصیت ضد اجتماعی شده ممکن است در برخورد اول به هیچ عنوان تشخیص داده نشود زیرا او هم مانند دیگر افراد روحیه بسیار شادابی دارد اما طرز ذات و در خلوت خود می تواند بسیار خطرناک و ترسناک باشد. زیرا بر خلاف قوانین جامعه عمل کردند می توانند ناهنجاری و خرابکاری به بار آورد. اما همین شخصیت ضد اجتماعی دارای نشانه هایی است که امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا به آن ها اشاره نماییم. از این رو از شما عزیزان دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب با مشاورکده همراه باشید تا به راحتی بتوانید چنین افرادی را در اطرافتان شناسایی کنید.

اختلال شخصیت ضد اجتماعی را چگونه شناسایی کنیم؟

نتایج آن در جامعه افراد زیادی وجود دارند که دچار اختلال ضد اجتماعی هستند به همین خاطر بهتر است بتوانید این شخصیت را به راحتی شناسایی کنید زیرا ممکن است تاثیرات مخربی در زندگی شما عزیزان داشته باشد. در واقع وجود چنین شخصیت هایی در جامعه غیر قابل قبول است اما وجود دارد. به طور کلی ایجاد اختلال شخصیت ضد اجتماعی در مردان ۷۰ درصد بیش تر از خانم ها است. نشانه های این شخصیت به شرح زیر می باشد:

  • این افراد رفتار های پرخطر انجام می دهند بدون این که به امنیت خود و دیگران فکر کنند.
  • با دروغ از دیگران سوء استفاده می‌ کنند.
  • نسبت به دیگران سنگ دل و بی احترامی می ورزند.
  • از دیگر نشانه‌ های آن ها خصومت و پرخاشگری و غرور و استبداد است.
  • نسبت به آسیب هایی که به دیگران رسانده اند هیچ گونه ندامت و پشیمانی ندارند.
مطالعه بیشتر  مشاوره خیانت به چه افرادی توصیه می شود ؟

هر یک از این نشانه ها را می ‌توان به موقع شناسایی و برای درمان چنین فردی اقدام نمود.

نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی

نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی

شخصیت ضد اجتماعی مرتکب چه خطاهایی می شود ؟

یک شخصیت ضد اجتماعی ممکن است در برخورد اول خیلی هم جذاب و بانمک به نظر برسد اما این نوع شخصیت به هیچ عنوان نمی ‌تواند خود را با موازین جامعه سازگار کند و هیچ گونه اضطراب و نگرانی و پشیمانی هم بابت کار های خود ندارد بنابراین به راحتی مرتکب خطا هایی می ‌شود که بر خلاف قانون جامعه است. این شخصیت بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد ظاهر می‌ شود اما در باطن گویی معلق است و به تنهایی خود ادامه می دهد. این فرد ممکن است باعث آزار و اذیت خانواده شده حتی در مواقعی که دست به خودکشی یا دیگر گوشی بزند به زندان برود و یا اعتیاد داشته باشد. هر چند که اثر چنین شخصیت ‌هایی وضعیت مالی خوبی ندارد و مدام تحت فشار هستند. به مراتب دیده شده که چنین شخصیتی مرگ زودهنگام داشته و به گروه ‌های اراذل و اوباش می ‌پیوندد.

چگونه یک فرد به شخصیت ضد اجتماعی تبدیل می شود

عوامل مختلف و بسیار زیادی وجود دارند که باعث ابتلای یک فرد به شخصیت ضد اجتماعی خواهد شد برای مثال ممکن است ژنتیک یک فرد چنین شخصیتی را به وجود آورد. در این صورت فرد به صورت ارثی به چنین عارضه ای مبتلا می شود. اما در مواردی هم ممکن است بر اثر شکل گیری مغز در هنگام کودکی چنین شخصیتی به وجود آید. برخی افراد به خاطر سختی هایی که در دوران کودکی تحمل نموده اند و زندگی سختی که در گذشته داشته ‌اند به چنین شخصیتی گرفتار خواهند شد. البته ممکن است خانواده بی بند و بار و از هم گسیخته باعث ایجاد شخصیت ضد اجتماعی فرزندان خود شود. حتی ممکن است شخصی در کودکی مورد آزار جسمی و جنسی قرار گرفته باشد که در شخصیت او تاثیر گذاشته و به شخصیت ضد اجتماعی تبدیل نموده باشد.

نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی

نشانه های اختلال شخصیت ضد اجتماعی

درمان شخصیت ضد اجتماعی

قطعاً اگر شخصیت ضد اجتماعی خیلی زود تشخیص داده شود و به راحتی می توان آن را درمان نمود و برای سلامتی او تلاش کرد. زیرا این نوع شخصیت ریشه در کودکی و ژن فرد دارد بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا بهبود یابد. به همین خاطر توصیه ما این است که اگر شما هم فردی ضد اجتماعی هستید و یا در اطرافیان خود شخصیت ضد اجتماعی دارید او را نزد متخصصین و روانشناسان ببرید. قطعاً روانشناسانی که در این زمینه تحصیلات و اطلاعات کافی دارند بر اساس تجربه می ‌توانند را درمان نمایند.

مطالعه بیشتر  تست روانشناسی حسادت