مشکلات جنسی که نیاز به مشاوره روانشناسی دارد

 

بسیاری از زوج ها در طی زندگی زناشویی خود دچار مشکلاتی می شوند که در روابط جنسی و زناشویی آن ها تاثیر زیادی می گذارد. مشکلاتی مانند اضطراب های عمومی، افسردگی های گوناگون، استرس های محیطی، بی محبتی و … که در نهایت منجر به جدایی های عاطفی یا طلاق می شوند. در صورتی که هر یک از زوجین در مقابله با اولین مشکل برای درمان و برطرف نمودن آن اقدام نماید به راحتی می تواند کمک فراوانی برای جلوگیری از، از هم پاشیدن یک زندگی نماید.

مشکلات و اختلالات جنسی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که به اتفاقات روزمره زندگی های زناشویی مربوط بوده و اکثر این مشکلات قابل درمان و بر طرف نمودن هستند. به هر مشکلی که مانع رضایت طرفین از روابط جنسی گردد، اختلالات و مشکلات جنسی می گویند.

بیش از 40 درصد از زنان و بیش از 30 درصد از مردان در طول زندگی زناشویی خود دچار مشکلات جنسی می شوند که بیش از 80 درصد آن ها قابل درمان می باشد.

انواع مشکلات جنسی

مشکلات جنسی که نیاز به مشاوره روانشناسی دارد

به طور کلی می توان مشکلات و اختلالات جنسی را به 4 دسته تقسیم بندی نمود:

  1. اختلالات میل جنسی

این نوع مشکلات مربوط به عدم داشتن حس نیاز و علاقه به رابطه جنسی می شود.

  1. اختلالات نعوظ

این نوع از مشکلات جنسی مربوط به برانگیختگی یا نعوظ می باشد. یعنی هر یک از زوجین به هر طریقی نمی تواند به نعوظ برسد.

  1. اختلالات ارگاسم

مشکلاتی که مربوط به تاخیر یا نرسیدن به نقطه اوج لذت جنسی را در دسته اختلالات ارگاسم دسته بندی می نمایند.

  1. اختلالات دردپذیری

این نوع اختلال که خطرناک ترین نوع اختلالات جنسی می باشد مربوط به زمانی می باشد که یکی از افراد یا هر دو به احساس درد در حین رابطه جنسی نیاز داشته و از درد کشیدن خود یا طرف مقابل لذت می برند.

درمان اختلالات و مشکلات جنسی

مشکلات جنسی که نیاز به مشاوره روانشناسی دارد

همانطور که می دانید درمان هر بیماری یا مشکل با چگونگیه به وجود امدن آن رابطه مستقیم دارد. یعنی اگر به وجود آمدن یک اختلال به دلیل یک موضوع اساسی و پایه ای باشد، قطعا درمان سخت تری نیز در پی دارد. ولی در کل می توان گفت میزان انگیزه، تلاش و پشتکار فردی که نیاز به درمان دارد در روند درمان و بهبود تاثیر چشمگیری می گذارد.

زوجین باید بدانند که بیش از 80 درصد مشکلات جنسی به دلیل اتفاقات جدید به وجود می آید و حتما با پیگیری، تلاش و باور به درمان پذیری قابل درمان می باشد.

بهترین زمان برای درخواست کمک از روانشناسان

مشکلات جنسی که نیاز به مشاوره روانشناسی دارد

صبحت کردن در خصوص مشکلات جنسی و چگونگی آن ها برای هر فرد در هر سن و هر موقعیتی بسیار دشوار می باشد، به همین دلیل معمولا افراد برای کمک گرفتن از یک دکتر و روانشناس خیلی سخت راضی می شوند. ولی باید بدانید که این سکوت مشکل را از همان چیزی که هست بسیار بدتر کرده و در رفتار با همسر، فرزندان، همکاران، خانواده و در کل زندگی روزمره شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

ممکن است مشکلات جنسی شما به مسائل و اتفاقات عمیق درون شما مربوط باشد، شاید هم مربوط به بک اتفاقی که اخیرا ذهن شما را درگیر خود کرده مربوط باشد. در جریان باشید که هر چه زمان به وجود آمدن این اختلال و شروع درمان فاصله بیشتری باشد، طول درمان و نحوه آن سخت تر خواهد بود. همچنین عدم رضایتمندی همسرتان نیز ممکن است زندگی را به جدایی ختم نماید.

بهترین زمان برای درخواست کمک از روانشناسان زمانی است که یک اختلال جنسی را چندین بار در موقعیت های مختلف تجربه نمایید. زیرا اختلالات لحظه ای ممکن است برای هر کسی پیش بیاید ولی به خودی خود بر طرف شود. به عنوان مثال آقایی که برای تهیه مبلغ چک فردای خود درگیری ذهنی دارد، ممکن است در رابطه جنسی خود دچار مشکلاتی شده که بعد از برطرف نمودن موضوع پول کاملا حل شود.

اگر در زندگی زناشویی خود با عواملی شبیه به موارد زیر رو به رو شده اید، خیلی زود به روانشناسان مراجعه نموده و درمان خود را شروع نمایید:

  1. اگر بعد از هر سکس دعوا یا درگیری بین شما و همسرتان به وجود می آید.
  2. اگر شما یا همسرتان در حین سکس احساس می کنید که نادیده گرفته می شوید.
  3. اگر بعد از هر سکس احساس نا امیدی یا بی ارزشی می کنید.
  4. اگر در حین سکس یا بعد از آن احساس نارضایتی داشته یا غمگین می شوید.
  5. اگر بعد از شروع معاشقه، یکباره دلسرد شده و هر لحظه منتظر تمام شدن رابطه هستید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید