مشکلات جنسی و رابطه آن با مواد مخدر

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

 

برطرف کردن نیازهای جنسی یکی از اهداف ازدواج است. اما در این میان همواره مشکلاتی وجود دارد. یکی از دلایل مشکلات در رابطه جنسی استفاده از مواد مخدر است. مواد مخدر واقع هر گونه ماده انرژی زا که در مصرف طولانی مدت موجب اعتیاد می شود. این گل مواد در ابتدا بسیار شادی آور و انرژی زا هستند اما پس از مدتی باعث ایجاد عوارضی در بدن می شوند. حتی ممکن است تغییراتی در هورمون ها ایجاد کنند. مشکلات جنسی یکی از عوارض استفاده از مواد مخدر است. البته که در ادامه این مطلب به طور کامل درباره مشکلات جنسی و چگونگی تاثیر مواد مخدر بر آن خواهیم گفت، پس لطفاً با مشاور کده همراه باشید.

تاثیر مواد مخدر بر رابطه جنسی

مشکلات جنسی و رابطه آن با مواد مخدر

امروز زنان و مردان بسیار زیادی مبتلا به اعتیاد و استفاده از مواد مخدر هستند. چنین افرادی قطعاً باید انتظار دارند مشکلات رابطه جنسی را هم داشته باشند. در واقع رابطه جنسی بدون وجود مواد مخدر بسیار بهتر و سالم تر است زیرا تمام مراحل آن به خوبی انجام می شود. یعنی در مرحله اول تحریک بسیار لذت بخش است و بعد مرحله انزال یا ارگاسم به موقع می باشد. مشکلات جنسی هنگام استفاده از مواد مخدر به شرح زیر است:

  • مواد مخدر ممکن است باعث شود که تحریک پذیری بسیار سخت انجام شود.
  • یکی دیگر از مشکلات جنسی در رابطه با مواد مخدر می تواند مربوط به عدم کنترل زمان انزال باشد.
  • هم چنین عدم رسیدن به انزال و یا دیر انزالی
  • ناتوانی در حفظ نعوذ
  • البته که در خانم ها سبب کاهش میل جنسی
  • نرسیدن به ارگاسم و تحریک پذیری سخت شود.

با توجه به این نکات بهتر است افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند کم کم استفاده از آن را کاهش دهند به طوری که کامل ترک کنند.

تاثیر مواد مخدر بر دیر انزالی

مصرف مواد مخدر بر گیرنده‌ های عصبی تاثیر زیادی می گذارد. در این صورت ممکن است با افزایش مصرف ابتلا به اعتیاد تاثیر گذاری بر گیرنده های عصبی بسیار سخت شود. زیرا تا زمانی که گیرنده های عصبی مواد مخدر دریافت نکنند قادر به انجام هیچ عملی نیستند. از این رو استفاده از مواد مخدر می تواند عدم تحریک پذیری گیرنده های عصبی شود در این صورت خانم ها و آقایان به سختی تحریک می شوند و زمانی که به مرحله نعوذ می رسند این مرحله بسیار طولانی می شود، یعنی رسیدن به انزال بسیار طولانی می شود که به اصطلاح به آن دیر انزالی هم می گویند. از این رو کیفیت رابطه جنسی کم می شود و باعث درد در شریک جنسی و در نهایت کاهش اعتماد به نفس خواهد شد. چنین مشکلاتی برای رسیدن به طلاق محتمل تر است.

تاثیر مواد مخدر بر زود انزالی

مشکلات جنسی و رابطه آن با مواد مخدر

برخی از انواع مواد مخدر ممکن است موجب زود انزالی شوند. زیرا به همان صورت که بر گیرنده های عصبی تاثیر گذار هستند می ‌توانند تحریک پذیری آن ها را بیش از اندازه تشدید کنند. همین موضوع سبب می شود که مردان نتوانند مرحله نعوذ را حفظ کنند و به سادگی به مرحله انزال می رسند که بسیار عذاب آور است. به همین خاطر اغلب ارتباطات زناشویی که یکی یا هر دو طرف این مواد مخدر استفاده می کنند بسیار بی کیفیت است و اغلب به نارضایتی جنسی منجر می شود. همین موضوعات می تواند پایه ریزی طلاق باشد. البته که برای افرادی که اعتیاد دارند هیچ چیز مهم تر از مواد مخدر نیست و جدا شدن از همسر و پایان یافتن زندگی مشترک برایشان اهمیتی ندارد. اما باید آگاهی افراد را نسبت به این مواد افزایش داد تا هیچگاه در دام آن نیافتند.

آیا برای تاخیر در انزال مواد مخدر استفاده کنیم؟

 

بسیار افرادی وجود دارند که دوستان و آشنایان خود را به استفاده از مواد مخدر ترغیب می کنند و پیشنهاد می کنند برای تاخیر در انزال استفاده کنید. قطعاً چنین روشی اشتباه است. زیرا قبل از هر چیز سلامتی شما را به خطر می ‌اندازد و سبب اعتیاد در شما می شود. هم چنین ممکن است اثر سو داشته باشد و باعث زود انزالی شود. از این رو پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان گول چنین حرف هایی را نخورید. و به فکر سلامتی و لذت رابطه جنسی خود باشید. چرا که در صورت استفاده از مواد مخدر هر دو به خطر خواهند افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید