مشکلات جنسی در نوجوانان

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

 

اکثر والدین نگران دوران نوجوانی فرزندان خود هستند، البته که سوالاتی در این موقعیت ذهن را مشغول می کند. مثلا چه زمانی در مورد روابط جنسی با فرزند خود صحبت کنم؟ چگونه او را آگاه کنم؟ و هم چنین سوالاتی در مورد مشکلات جنسی نوجوانان. در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت که در دوران نوجوانی ممکن است دختران و پسران به خاطر کنجکاوی بسیار زیاد دچار مشکلات جنسی شوند. از این رو نقش والدین و مشاوران مشخص می شود. زیرا به هر حال نوجوانان باید در مورد مسائل جنسی و پذیرش آن آماده باشند. امروز ما در خدمت شما عزیزان هستیم تا همه اطلاعات لازم در این باره را به شما بدهیم. در این مطلب شما خواهید فهمید که چه زمانی باید با نوجوان خود صحبت کنید و برای جلوگیری از مشکلات جنسی چه کارهایی باید انجام دهید. پس با مشاور کده  همراه باشید.

چه مشکلات جنسی ممکن است برای نوجوانان پیش آید؟

مشکلات جنسی در نوجوانان

نوجوانان ممکن است در سنین نوجوانی به طور نا صحیحی با روابط جنسی آشنا شوند. به همین خاطر ممکن است مشکلات متعددی برایشان پیش آید. یکی از این مشکلات مربوط به عدم پذیرش آن است معمولاً نوجوانان می توانند این موضوع را بپذیرند که همه انسان ها برای رفع نیاز جنسی خود چنین لذتی را تجربه می کنند. موضوع دیگر مربوط به این است که ممکن است در مرز فیلم ها و کلیپ های مستهجن قرار بگیرند و فکر و ذهن آن ها منحرف شود. زیرا ممکن است در مواردی فیلم های مستهجن سبب ایجاد خود ارضایی در نوجوانان شود که یک مشکل بسیار بزرگ است. مورد دیگر مربوط به تجاوز است که این مورد به هیچ عنوان جنسیت نمی پذیرد و ممکن است پسران یا دختران در معرض تجاوز قرار بگیرند. این تجاوز ممکن است هر زمانی و یا حتی پیشنهاد آن در فضای مجازی هم صورت بگیرد.

برای جلوگیری از مشکلات جنسی نوجوانان چه باید کرد؟

مشکلات جنسی در نوجوانان

یکی از مهمترین صحیح ترین کارهایی که می ‌توان در این دوره برای نوجوانان انجام داد این است که آنها را با مشاور آشنا نمود. البته که این راه بسیار طولانی است و زمان می برد و اینطور نیست که شما امروز اقدام کنید و فردا نتیجه آن را ببینید. بنابراین باید صبور باشید و مراقب نوجوان خود باشید. اقداماتی که برای جلوگیری از مشکلات جنسی نوجوان خود باید انجام دهید به شرح زیر است:

  • سعی کنید نوجوان خود را به ورزش تشویق کنید تا زمان اندکی را به ورزش کردن بگذراند.
  • زمان بیشتر با نوجوان خود بگذرانید.
  • درک کنید نوجوان خود را به درس خواندن و انجام کارهای هنری تشویق کنید.
  • زمان استفاده از فضای مجازی را محدودتر کنید.
  • سعی کنید خیلی نوجوان خود را تنها نگذارید.
  • استفاده از ماهواره و فیلم های مستهجن و ارتباط با دوستان ناباب را محدود کنید.

مشاور چه کمک به مشکلات جنسی نوجوانان می کند؟

اگر می خواهید فرزند نوجوان خود را از مشکلات جنسی بهره آن اید بهتر است از یک مشاور کمک بخواهید. در حقیقت مشاوران با تحصیلات فوق ‌العاده‌ ای که در این زمینه داشتند و تجارب زیادی که کسب نموده اند می توانند شما را در این راه یاری کنند و بهترین و مناسب ترین راهنمایی ها را به نوجوان شما کنند. مشاوران در مورد روابط جنسی و چگونگی عنوان و جوانان شما صحبت می کنند هم چنین از شما می خواهند که درباره چنین موضوعاتی در محیط خانواده صحبت کنید تا بهتر پذیرفته شود. همچنین مشاوران شما را در چگونگی صحبت درباره این موضوعات یاری می کند تا شما بتوانید با صمیمیت کامل این موضوعات را به نوجوان خود بفهمانید.

نکات مهم در مورد مشکلات جنسی نوجوانان

مشکلات جنسی در نوجوانان

یکی از مهم ترین نکاتی که در هر خانواده ممکن است پیش آید، محدودیت های بیش از اندازه والدین است. سعی کنید ارتباطات نوجوان خود را محدود نکنید و مدام او را تحت سلطه خود قرار ندهید بهتر است کمتر از او سوال بپرسید. سگ کند یک حریم خصوصی مناسبی برای فرزند خود قرار دهید. نکته دیگر این است که با همدلی و هم راضی توانید نزدیکترین فرد به نوجوان خود باشید تا بتوانید از مشکلات جنسی جلوگیری کنید. زیرا هیچ ارتباط صمیمانه ای همراه با کنترل و زورگویی و مدیریت امکان پذیر نیست بلکه باید گوش شنوایی برای صحبت های نوجوان خود باشید. قطعاً با چنین کارهایی زندگی سالم تر و فرزند صالح تری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید