مشاوره نوجوانی و بلوغ

 

دوره نوجوانی و بلوغ دوره ای است که فرد کودکی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله جدیدی از زندگی خود می شود. همچنین دوره ای بين کودکی و بزرگسالی که طول مدت آن بر حسب فرهنگ ها و محيط های مختلف، متفاوت است و حدوداّ از 11 تا 20 سالگی ادامه دارد. در این بین شاید نیاز باشد تا از مشاوره نوجوانی و بلوغ استفاده کنید.

دوره نوجوانی، حد فاصل بين کودکی و جوانی یا دوره انتقال از کودکی به بزرگسالی است و این انتقال در تمامی زمينه های رفتاری، اخلاقی، عاطفی و اجتماعی صورت می گيرد و فرد خواستار تغيير حالت و خلق و خوی کودکانه است. نوجوانی و جوانی یكی از مهم ترین مراحل زندگی آدمی محسوب می شود.

در این دوره فرد به بلوغ می رسد و در پی کشف هویت خود می باشد. بنابراین ابتدا باید به خودشناسی در روانشناسی فردی دست یابد.

هر یك از این تغييرات می تواند یك عامل بحران زا برای نوجوان محسوب گردد. بلوغ و بحران هویت بدون شك مهم ترین آسيب اجتماعی ایران است که در این دوره نمود پيدا می کند.برای جلوگیری از اینگونه آسیب ها حتما به یک مشاور خوب مراجعه فرمایید تا بتواند به فرزندان شما کمک کند تا این دوره را به خوبی طی کنند.

مشاوره نوجوانی و بلوغ

همان گونه که می دانید آینده و زندگی فرزند شما به این بستگی دارد که دوران بلوغ و نوجوانی اش چگونه گذشته باشد و این که شما چگونه این دوره از زندگی آن کودک را مدیریت کرده باشید.

لازم به ذکر است که پدر و یا مادر شدن تنها به این نیست که فرزند را به دنیا بیاورید و نیاز هایی هم چون خوراک، پوشاک و مسکن آن را تامین کنید شما باید به کودک خود کمک کنید که درست این برهه بگذارند.

ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا در رابطه با مشاوره نوجوانی و بلوغ با یک دیگر صحبت کنیم چنان چه فکر می کنید که به یک نیروی کمکی برای تربیت کودک خود نیاز دارید بهترین عاقلانه ترین کار این است که با مشاور صحبت کنید.

این افراد به صورت تخصصی و کاملا علمی شما را راهنمایی می کنند. خیلی از والدین به پا مراجعه می کنند و شاکی هستند که نمی دانند چگونه باید در برابر خواسته های فرزند خود بمانند و یا این که چگونه استعداد و خواسته های فرزند خود را شناسایی کنند. اصلا نگران نباشید زیرا مشاور های ما برای تک‌ تک سوالات شما راه حل های دقیق دارند. با ما در بخش بعد نیز همراه باشید.

نوجوانی و بلوغ

با دیدگاه جدید به کودک خود نگاه کنید

قطعا خودتان نیز شاهد این تغییرات در ذهن، جسم و روحیه ی فرزند خود هستید دیگر درست نیست از واژه ی کودک برای آن ها استفاده کنیم.  زیرا شخصیت این افراد در حال شکل گیری است و شما باید اعتماد به نفس و هم چنین عزت نفس فرزند خود را بالا ببرید و بلوغ جنسی، جسمی و ذهنی آن توجه کنید.  پس همین حالا از مشاوره های تلفنی ما برای بهتر گذراندن این دوره کمک بگیرید.

مشاوره نوجوانی و بلوغ

مراقب افراد سو استفاده گر باشید

به جرات می توان گفت که فرزند شما در حساس ترین برهه ی زمانی قرار دارد و اگر به فکر نباشید و فرزند خود را از شرایط پیش آمده دور نکنید ممکن است به دام اعتیاد بیفتد. در این ست دوستان نقش خیلی پر رنگی در زندگی یک دیگر دارند شما باید به فرزند خود کمک کنید تا دوست های مناسب انتخاب کند.

شما نیز جز ان دسته والدینی هستید که از استرسی شدن فرزند خود، عصبی بودن آن و جوییدن ناخن هایش شکایت می کنید؟  شایان به ذکر است که فرزند شما در حال حاضر کلی مشغله فکری دارد و دارد با شخصیتی که در حال شکل گیری است دست و پنجه نرم می کند.

وی ترس از وارد شن به اجتماع را دارد و به احتمال زیاد درگیر دوست های جدیدش است  و دارد به شغل و حرفه ای که قرار است بعد ها داشته باشد فکر می کند شما باید بیا کمک یک مشاور او را در تمام مراحل ذکر شده رد کنید. همین حالا تلفن همراه خود را بردارید و با مشاور های تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید و یا این که به صورت پیام مشکل را با آن ها در میان بگذارید.

برای تماس با مشاور کلیک کنید