مشاور آداب دستشویی رفتن کودکان

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

مشاوره آداب دستشویی رفتن کودکان چقدر می تواند به کودکان کمک کند؟ آداب دستشویی رفتن مهارتی است که به کودکانتان می آموزد چگونه مستقل کارهای بهداشتی خود را انجام دهند و خود به راحتی آداب دستشویی رفتن را رعایت کنند. مسلما در این اموزش هم شما و هم کودکتان با چالش های رو به رو خواهید شد.

برای یادگیری مهارت های دستشویی رفتن سن 18 تا 24ماهگی بهترین زمان می باشد. با این وجود به خاطر داشته باشید نه کودک و نه خودتان را به زحمت نیندازید و اجازه دهید زمان انجام ان برسد. منتهی دست روی دست نگذارید و با انجام یکسری کارها زمان آن را فراهم کنید.

اهمیت این مسله بسیار زیاد است که کودک به طور مستقل و موفق بتواند دستشوی برود. شاید بتوان با توضیح این مسله که لباسهای خیس و کثیف و عدم بهداشت دستشویی می تواند برای او مسله ساز شود کودک را آموزش داد و زمینه یادگیری او را فراهم کرد تا کودک خود رقبت به اینکار کند.

و گرنه اگر بدون آمادگی از او بخواهید کاری انجام دهد انگار او را به مجبور کرده و منجر به تنش شده اید. البته همه کودکان آمادگی صحبت کردن یا توانایی فهم مسائل را ندارند شما با تشویق و ایجاد حس انگیزه در آنها میتوانند کودک را به انجام این کار ملزم کنید.

 

آداب دستشویی رفتن

 

سن مناسب یادگیری آداب دستشویی رفتن

در این آموزش کودک باید یاد بگیرد که به راحتی پیغام های ادرار کردن و حرکت روده را درک کند. به خاطر داشته باشید توانایی کنترل عضلات مثانه و روده با رشد و تکامل کودک، حاصل میشود چرا که در کودک زیر 12 ماه، هیچ کنترلی بر حرکات مثانه و روده نیست.

در سن 12 تا 18 ماهگی هم هنوز کنترل کمتری وجود دارد همانطور که در بالا اشاره شد بهترین سن کنترل 18 تا 24 ماهگی است ولی بازهم عجله نکنید تا 30 ماهگی هم کودک شما وقت دارد تا به این توان برسد. همانطور که متوجه شدید این مسله زمان می خواهد. با ما در این نوشته همراه شوید تا به شما راه حل های مشاوره را در این زمینه ارائه کنیم.

نویسنده محتوا : روانشناس مرضیه پیشکار

مرضیه پیشکار دکترای روانشناسی و متخصص مشاوره ازدواج مشاوره خیانت و مشاوره زوج درمانی

The author of the content : psychologist Marzieh Pishkar

Marzieh Pishkar is a senior psychology expert and specialist in marriage counseling, cheating counseling and couple therapy counseling

ارتباط با نویسنده محتوا روانشناس مرضیه پیشکار

آخرین مقالات مشاورکده

برای تماس با مشاور کلیک کنید