مشاوره شب ادراری کودکان

شب ادراری در کودکان موضوع بسیار مهمی میباشد که باید به ان توجه کرد. به کودکی شب ادرار میگویند که پس از 5 سالگی حداقل دوبار در هفته رختخواب خود را خیس کند و این عمل حدود سه ماه مداوم باشد. شب ادراری کودک قابل درمان است اگر زود به درمان ان پرداخت و مشاوره شب اداری کودک را جدی گرفت.

متاسفانه شب ادراری مشکلات روانی زیادی را برای کودک پدید می اورد. برای مثال استرس زیادی به کودک وارد میشود. مخصوصا اگر والدین رفتاری نا مناسب با او داشته باشند. در این زمان پدر و مادر باید رفتار خودشان را را طبق اصول جلو ببرند و کودک را به هیچ وجه سرزنش نکنند.

چراکه رفتار بد پدر و مادر و عدم توجه به او و سرزنش بسیار ، باعث میشود تا کودک درگیر مشکلات عاطفی و احساسی شود. شب ادراری باعث میشود کودک اضطراب زیادی بگیرد و در شب خواب خوبی نداشته باشد و دائما بی قرار باشد.

خواهر یا برادر کودک مبتلا مجبور است که مجزا از کود شب ادرار بخوابد. و همین امر باعث میشود که جدایی بین خواهر و برادر پیش اید و بعده ها مشکل ساز شود. علاوه بر اینان شب ادراری کودک باعث میشود کودک اعتماد به نفسش را در میان همسالان خود از دست بدهد و سرزنش شود.

مشاوره شب اداری کودکان

خب اگر از روبرو شدن با تخت خواب خیس و دائما عوض کردن ملحفه و پتوی کودک خود خسته شده اید ما را در طی این مقاله تحت عنوان مشاوره شب ادراری همراهی کنید. خب قطعا همه ی کودکان شب اداری را تجربه کرده اند اصلا این سب ادراری ها تا یک سنی معمولی و نرمال است.

اما بعد از گذراندن سن ۵ سالگی دیگر کم تر انتظار می رود که کودک لباس و یا رخت خواب خود را خیس کند. لازم به ذکر است که این اتفاق دلایل زیادی دارد که مرسوم ترین آن ها استرس و اضطراب است.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره آداب دستشویی رفتن کودکان

چنان چه کودک شما تنها با یک شب خیس کردن جای خود آن هم بخاطر نوشیدن زیاد آب و مایعات نظیر آن نمی توان گفت که کودک شما شب ادراری دارد. چنان چه کودک برای پنج‌ سال شما در سه ماه اخیر و با حتی بیش تر حداقل هفته ای دو بار جای خود را خیس کرده است می توان گفت که وی دچار شب ادراری است.

برای مشاوره شب ادراری کودکان همین حالا با مشاورکده تماس بگیرید!

شب ادراری در کودکان

سعی کنید به کودک خود استرس ندهید

شایان به ذکر است که در موارد خیلی کم این شب ادراری ها در سن های بالا تر نیز ادامه پیدا می کند اما خوشبختانه ۹۹ درصد مواقع پس از گذشت یک مدت اوضاع درست می شود پس اگر صبح ها بل تشک خیس کودک خود مواجه شدید او را سر زنش نکنید. زیرا این عکس العمل شما موجب می شود که او بیش تر استرس بگیرید و وضع خراب تر شود.

در طول روز نیز ممکن است کودک دیر به دست شویی برود و لباس خود را خیس کند اما بروز این اتفاق در شب ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. یکی از این علت ها ممکن است به خاطر رشد بدن است که آن گونه که باید نبوده است.

عدم آموزش درست و هم چنین سابقه خانوادگی و صد در صد سر کوفت زدن به کودک از مجموعه دلایلی است که ممکن است کودک به شب ادراری دچار شود. حواستان باشد که این موضوع شب ادراری یک راز است بین شما و فرزندانتان و خواهرتان و دیگر افراد نزدیک نباید این موضوع را بفهمند.

خیلی از پدر و مادر ها در طول روز دائم کودک خود را از خوردن نوشیدنی می کنند و دائم به فرزندشان یاد آوری می کنند که ممکن است شب نتوانند خود را کنترل کند و این اصلا کار درستی نیست به خصوص اگر ابن کار در حضور دوستانش باشد.

لازم است این نکته را اضافه کنیم که اصلا نیازی نیست از پوشک بزرگ سالان برای کودک خود استفاده کنید زیرا این کار شما اوضاع را وخیم تر می کند.

شب ادراری در کودکان

تلفنی کار را تمام کنید

شما دیگر لازم نیست به مراکز مشاوره مراجعه کنید و کلی هزینه برای رفت و آمد بدهید و وقت خود را در ترافیک هدر بدهید. حتی ممکن است در شهر خود مشاوره مجرب پیدا نکنید می توانید به صورت غیر حضوری از مشاوره شب اداری کودکان استفاده کنید. او به صورت بیست و چهار ساعته با شما همراه است و به شما کمک شایانی می کند.

برای تماس با مشاور کلیک کنید