تماس با مشاور :
021-66197223

مشاور دوران بارداری

مشاور دوران بارداری

مشاور دوران بارداری همان طور که همه شما عزیزان می دانید دوران بارداری یکی از مهم ترین و حساس ترین دوره های زندگی هر خانمی می باشد. از این رو نه تنها خانم ها بلکه آقایان هم باید در این دوران مواظب خانم ها باشند. در دوران بارداری ممکن است خانم‌ ها اخلاق شان تغییر کند زیرا هورمون های آن ها تحت تاثیر قرار گرفته و تغییراتی در آن ها ایجاد می شود البته که چنین تغییراتی گذرا و موقتی است. علاوه بر این مادران باردار برای سلامت خود و جنین باید تغذیه و رفتارهایی را کنترل کنند، اما خیلی از خانم ها هنگامی که باردار می شوند به دلیل عدم تجربه نمی دانند که باید دقیقاً چه کارهایی را انجام دهند و از انجام چه کارهایی پرهیز کنند در این صورت بهترین کار این است که این مادران به مشاور دوران بارداری مراجعه نمایند تا اطلاعات کاملی به دست آورند.

چه زمانی باید به مشاور دوران بارداری مراجعه کرد؟

مشاور دوران بارداری

برخی افراد معتقدند که مادران باردار باید به مشاور بارداری مراجعه کنند البته که چنین حرفی کاملاً صحیح است اما از نظر ما بهتر است که خانمها زمانی که اقدام به باردار شدن می کنند حتماً با مشاور بارداری مشورت کنند. زیرا قطعاً مراقبت هایی باید قبل از شروع بارداری انجام شود که تنها مشاوران از آن مطلع هستند. مشاور دوران بارداری پس از زایمان هم می تواند به خانم ها کمک کند زیرا خانم ها پس از زایمان ممکن است دچار افسردگی بعد از زایمان شوند از این رو بهترین کار مراجعه و تحت نظر بودن یک مشاور فوق ‌العاده است. اگر افراد معتقد باشند که مشاور لازم نیست قطعاً از صحبت ها و راهنمایی های یک مشاوره مطلع نیستند نمی دانند که وجود یک مشاور چه قدر می ‌تواند باعث دلگرمی و فایده باشد. برای اطلاعات بیش تر در این باره پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا پایان مورد مطالعه قرار دهید.

مشاور دوران بارداری در چه زمینه ای مشاوره می ‌دهد؟

مشاور دوران بارداری

 

قطعاً خانم های باردار نه تنها در مورد زندگی خود بلکه برای زندگی فرزند خود نیز مسئول هستند بنابراین باید یک سری نکات را حتماً رعایت کنند. این نکات ممکن است برخلاف میل مادر باشد اما در اصل باید فایده آن را در نظر گرفت. مشاوره دوران بارداری در تمام زمینه ها می تواند اطلاعات کاملی جمع آوری نموده و در زمان معین به مادر باردار منتقل کند. در کل  دوران بارداری در زمینه های زیر به مادر مشاوره می ‌دهد:

  • مادر باردار از طریق مشاور میفهمد که چه مواد غذایی برای جنین او ضرر دارد.
  • مشاور می تواند به مادر بگوید که تا چه زمانی می تواند با همسر خود نزدیکی داشته باشد.
  • مادر باردار از طریق مشاور متوجه عادی بودن برخی تغییرات و وجود آن ها خواهد شد.
  • حتی مشاور می تواند در زمینه گوش دادن موسیقی و پیاده روی و فعالیت های روزانه نیز به مادر اطلاعاتی دهد.
  • مشاوران می ‌توانند در هر زمان که مادر نیاز داشته باشد با او صحبت کند.

با توجه به چنین نکاتی می توان فهمید که نقش مشاور در زندگی یک مادر چقدر حیاتی است بنابراین بهترین کار این است که مشاوره در دوران بارداری انجام گیرد.

چه مشاوری برای دوران بارداری بهتر است؟

یکی از دغدغه ‌های امروز خانم ها و مادران باردار این است که چه مشاوری را برای دوران بارداری خود انتخاب کنند. البته که ما به شما عزیزان حق می دهیم زیرا این دوران بسیار با اهمیت است و کمی وسواس خرج دادن برای انتخاب مشاور کاملاً قابل قبول است. از این رو امروز ما در خدمت شما هستیم تا بهترین مشاوران را به شما معرفی کنیم. بهترین و مجرب ترین مشاوران در گروه مشاوران مشاور کده وجود دارند که آماده خدمت به شما عزیزان هستند. این مشاوران با کسب مدرک از تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور در حوزه روانشناسی و مشاوره می ‌توانند بهترین مشاوره در دوران بارداری را ارائه دهند. این مشاوران کاملاً قابل اعتماد بوده و شما می توانید هر زمان که بخواهید با آن ها هم صحبت شوید و مطمئن باشید که آن ها سلامت شما را می خواهند. زیرا آن ها با هدف کمک و مشاوره به افراد فعالیت می کنند.

مشاوره دوران بارداری چگونه صورت می گیرد؟

زمانی که یک خانم در دوران بارداری به مشاور مراجعه می کند علاوه بر دریافت راهنمای ها و اطلاعات از طریق مشاور می ‌تواند با مشاور هم صحبت شود و در مورد همه نگرانی ها و ترس های خود در دوران بارداری و پس از آن بگوید، در مقابل مشاوره م همه این ترس ها و نگرانی ها را برطرف می کند و جای هیچ گونه شک و شبهه ای در دل باقی نمی گذارد. مشاور دوران بارداری سعی می ‌کند که موضوعات و مسائل را به طور کامل برای ما در شرح دهد، هم چنین ممکن است در صورت لزوم دارو درمانی هم انجام دهد. یعنی برای مادر باردار یک سری دارو تجویز نماید که برای ادامه این دوران مفید باشد. البته که انجام هر دو روش یعنی مشاوره روان درمانی و دارودرمانی با یکدیگر امکان پذیر است. با این تصور که دوران بارداری بهتری با وجود مراجعه به مشاور خواهید گذراند.

مشاور دوران بارداری

هزینه مشاور دوران بارداری

البته که شما عزیزان برای مراجعه به مشاور دوران بارداری باید هزینه ای بپردازید. اما این هزینه بستگی به یک سری عوامل دارد. یکی از این عوامل تعداد جلسات مشاوره می باشد. اگر جلسات مشاور دوران بارداری به تعداد بیش تری برگزار شود قطعاً هزینه بیش تری خواهد داشت. هر چند که برخی افراد به مشاوره بیش تر و برخی افراد به مشاوره کم تری نیاز دارند. نکته دیگری که تعیین کننده هزینه جلسات دوران بارداری است نوع مشاوره می باشد، مشاور ممکن است تصمیم به روان درمانی و هم صحبتی بگیرد اما ممکن است در برخی موارد هم تشخیص دهد که مادر باردار نیاز به دارو درمانی دارد بنابراین ممکن است هزینه این نوع مشاوره بیش تر شود. اما در کل باید بدانید که وجود یک مشاور در دوران بارداری لازم است هزینه ‌ای که بابت آن می پردازید ارزشش را دارد زیرا به نظر می آید که یک نوع مراقبت از راه دور است.

مشاور دوران بارداری

دوران بارداری

مشاور دوران بارداری برای زنان باردار توصیه می شود. به خصوص افرادی که سابقه ی افسردگی و یا فرزند آوری دیر هنگام دارند بهتر است حتما از مشاورین قبل از بارداری و در حین و بعد از بارداری استفاده کنند.

یکی از دوره های بسیار چالش برانگیز و مهم برای هر بانویی دوران بارداری است. این دوران شیرین و در عین حال سخت به دلیل اهمیتی که دارد نیازمند مراقبت و رعایت یکسری موارد است. این مراقبت ها فقط جسمی نیستند.

مادر در این دوران با مشکلاتی ممکن است مواجه شوند که از لحاظ روحی تحت فشار قرار بگیرند. رسیدگی به اینگونه مشکلات در سلامت جنین و مادر بسیار حایز اهمیت است. این دوران 9 ماه کامل طول می کشد که هر 3 ماه از آن شرایط ویژه ای را برای مادر و جنین به همراه دارد.

در این دوره به دلیل تغییراتی که در سطح هورمون های استروژن و پروژسترون ایجاد می شود ، مادران دچار نوسانات خلقی می‌گردند. زنان در این دوره تحریک پذیرتر و حساس تر هستند که در کنار استرس و اظطراب این دوران با مشکلاتی چون تغییر تصویر بدن، افسردگی و فارموشی نیز رو به رو می شوند.

این شرایط ویژه اگر مورد توجه قرار نگیرد مطمئنا برای مادر مشکل زا خواهد شد چرا که او باید دوران بعد از زایمان را نیز از سر بگذراند که با معضلاتی همراه است که اگر مسائل در دوران بارداری بر طرف نشود بر مشکلات بعدی او خواهد افزود. پس مراجعه به یک مشاوره برای حل چالش های دوران بارداری امری مهم و بحث برانگیز به نظر می رسد.

 

لزوم مشاوره در دوران بارداری

دوران بارداری یکی از حساس ترین و در عین حال شیرین ترین دورانی است که یک زن می تواند تجربه کند اما این دوران یکی از دورانی است که علاوه بر حساسیت های ویژه خود بانوان در این دوره،  تاثیر آنچه که مادر دریافت می کند بر جنین خود نیز اثبات شده است.

تاثیرات مثبت در توجه و انجام نکات مشاوران در هنگام بارداری بر روی جنین بسیار مهم و با اهمیت است. بانوان ممکن است در دوران بارداری چالش های عاطفی و روانی متعددی را تجربه کند و این چالش ها برای هر فردی می تواند متفاوت باشد.

چراکه در این دوران علاوه بر تغییرات جسمی که وجود دارد و زنان تحریک پذیر تر می شوند و امکان افزایش استرس اضطراب فراموشی و مشکلات مربوط به تفسیر بدن ، افسردگی و غیره نیز وجود دارد. به گونه‌ای که مشاهده شده است.

بعضی از مادران بعد از تولد فرزند خود به افسردگی بعد از زایمان مبتلا شده‌اند اما مشاوره دوران بارداری می تواند با راهنمایی هایی که در هر دوران و در هر مرحله از بارداری به بانوان  ارائه می دهد از مشکلات متعدد بعدی جلوگیری کند.

 

دوران بارداری

 

نکات مهم در دوران بارداری

نکته خیلی مهمی که در مشاوره دوران بارداری باید به آن توجه نمود لزوم این مشاوره برای افرادی است که دچار بیماری‌های روانی جدی مثل بیماری اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی، اختلال اسکیزوافکتیو، روان پریشی، افسردگی شدید و اختلالات اضطرابی و یا اختلالات وسواس فکری بوده‌اند.

این افراد  حتماً در دوران بارداری خود باید به مشاور مراجعه کنند. ممکن است افرادی باشند  در حالیکه مبتلا به یک اختلال روان شناختی خفیف یا متوسط هستند باردار شده باشند این افراد نیز باید تحت نظر یک مشاور و روانشناس قرار بگیرند.

اگز یک زن باردار در حال حاضر به یک یکی از مشکلات روانشناختی مبتلا شده است باید این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارد و اگر چنانچه داروهای مربوط به مشکلات روانشناختی خود مصرف می‌کند حتماً این موضوع را به پزشک خود اطلاع بدهد چرا که مصرف بعضی از داروهای روان شناختی در دوران بارداری توصیه نمی شود.

اما توجه کنید مصرف بعضی از داروهای روان شناختی نه همه داروهای روانشناختی، پس حتماً این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید اگر شما به یک اختلال روانشناختی مبتلا هستید و تحت نظر یک روانشناس یا مشاور قرار دارید یا اگر قبلاً به اختلالات روانشناختی و سایر مشکلات سلامت روان مبتلا بود هیچ دلیلی بر این نیست که شما نباید باردار شوید.

سعی کنید حتماً مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید و به نکات و دستورالعمل‌های مشاور و پزشک متخصص خود توجه کنید تا بتوانید دوران بارداری خود را به سلامتی پشت سر بگذارید و از تاثیرات منفی ناشی از مشکلات روانشناختی بر روی فرزند خود جلوگیری کنید. برای اطلاع از مشاورین مرکز مشاورکده می توانید به وب سایت مشاورکده مراجعه کرده و از تاریخ و هزینه مشاورین اطلاع پیدا کنید.