رابطه دوستی دختر و پسر

رابطه دوستی دختر و پسر

آنچه در این قسمت با عنوان رابطه دوستی به ان پرداخته می شود منظور رابطه دختر و پسری است که با هدف ازدواج در رابطه با هم قرار میگیرند. این دوستی میتواند با قصد ازدواج و زیر نظر والدین باشد.

باید در نظر داشته باشید که ارتباط قبل از ازدواج بسیار اهمیت دارد چرا که طرفین به یک شناخت حدودی از یکدیگر می رسند و توانایی درک بیشتری در این رابطه که میتوانند به رابطه ادامه دهند یا نه می رسند. لازم به ذکر است که بگوییم چنانچه ذو نفر قصد ازدواج داشتند باید برای مشاوره ازدواج اقدام کنند.

رابطه دوستی دختر و پسر مانند هر رابطه دیگری بدون مشکل و ایراد نیست با این وجود رابطه ای سالم است که در ان هر دو طرف اکثر اوقات احساس خوبی نسبت به رابطه‌شان داشته باشند.

یک رابطه‌ی پاک و فوق‌العاده فقط بر پایه‌ی جذابیت چیده نمی شود بلکه برقراری و استمرار آن به سعی و تلاش هر دو طرف خواهد بود. داشتن رابطه سالم و در عین حال پایدار نیازمند انجام یکسری رفتارهاست که به کمک مشاور میتواند پایدار بماند.

مهلک ترین اشتباهات رابطه دوستی

ایجاد ارتباط با جنس مخالف، چم و خم های خاص خود را دارد و داشتن اطلاعات درست و دانش کافی در این حوزه می تواند به شما کمک کند تا رابطه ای که در آن هستید را به یک رابطه پایدار و هدفمند تبدیل کنید. اشتباهاتی که در زیر نام می بریم می تواند پایان یک رابطه را به دردسر ختم کند. این اشتباهات به این شرح هستند:

نپرسیدن سوالات کافی
سازش های عاطفی بی موقع
نادیده گرفتن مشکلات طرف مقابل
کناره گیری از خانواده
عدم مراجعه به مشاور
شاخص کردن مادیات
تسلیم غریزه جنسی شدن
مقدم دانستن ازدواج بر تفاهم

1.نپرسیدن سوالات کافی در این دوران

یکی از مهلک ترین اشتباهاتی که در آغاز یک رابطه دوستی ممکن از طرفین سر بزند، نپرسیدن سوالات کافی است.

برخی افراد وقتی با فردی آشنا می شوند برای آنکه او را از دست ندهند و یا برای آنکه طرف مقابل فکر بدی در مورد آنها نکند، به اندازه کافی سوال نمی پرسند و یا اگر سوالی نیز برایشان پیش آید، آن را قورت داده و ترجیح می دهند خودشان جوابی مناسب برای آن بیابند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره ازدواج

اینکه شما از مخاطب خود سوال نمی کنید، چند دلیل می تواند داشته باشید که برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر است:

شما سوال نمی کنید؛ زیرا نمی خواهید هیچ چیزی تجربه عاشقانه ای که دارید را خراب کند.

شما سوال نمی کنید؛ زیرا ممکن است جواب هایی که به شما داده می شود، جوابی نباشد که شما دوست دارید بشنوید و یا خوشایند شما نیست.
شما سوال نمی پرسید؛ زیرا به دلایل مختلف، پرسیدن سوال برایتان کار سختی است.

توجه داشته باشید که تنها راهی که می توان نسبت به طرف مقابل شناخت پیدا کرد سوال کردن و سبک و سنگین کردن جواب هایی که مخاطب به شما می دهد. در حین همین سوالات است که متوجه خواهید شد آیا این فرد می تواند برای شما آینده خوبی رقم بزند یا خیر.

2.سازش های عاطفی بی موقع

روابطی که در آنها یک طرف و یا دو طرف شروع به سازش های عاطفی بی موقع و یا زودهنگام می کنند نیز معمولا ختم به خیر نمی شود. قبل از آنکه رابطه دوستی شکل جدی به خود بگیرد و پای ازدواج به میان آید، سعی کنید به تمام رفتارهایی که طرف مقابل از خود نشان می دهد توجه داشته باشید و بر روی آنها فوکوس کنید. چنین رفتاری شما را از افتادن در دام ازدواج هایی که نهایتا به طلاق ختم می شوند، نجات می دهد.

پس قبل از ازدواج اصلا به این فکر نباشید که با طرف مقابل خود سازش کرده و برخی رفتارهای نادرست وی را نادیده بگیرید. دست از این تفکر اشتباه که چشم پوشی از رفتارهای نادرست می تواند باعث ایجاد صلح و ثبات در رابطه شود، بردارید و عاقلانه و با چشمانی باز به طرف مقابل خود نگاه کنید.

3.نادیده گرفتن مشکلات طرف مقابل در این دوران و رابطه ها

از دیگر اشتباهات مهلک در حین رابطه دوستی، نادیدن گرفتن مشکلات فرد مقابل است. اگر مخاطب شما کارهایی انجام دهد که بر خلاف اصول شماست، این احتمال وجود دارد که رابطه دوستی نا سالم به پایان خوشی ختم نشود. برخی نشانه هایی که می تواند شما را هوشیار کند تا با چشمانی بازتر به رابطه ای که در آن هستید نگاه کنید، اینها هستند:

مخاطب شما، نسبت به رابطه قبلی خود با عصبانیت حرف می زند.
با مشکلات اقتصادی زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن است.
چشم پاک نیست و مرتب در حال چشم چرانی است.
برای اطاعت از خانواده اش هیچ حد و مرزی ندارد.
افرادی که قبلا با وی در رابطه بوده اند هنوز با او در تماس هستند.
دوست ندارد در مورد گذشته اش حرفی زند.
از تاریخچه خانواده اش چیزی نمی گوید.

اگر در رابطه دوست تان با حس ناخوشایندی درگیر بودید حتما با یک مشاور آن را در میان بگذارید. موسسه هایی مانند مشاورکده می توانند در پیدا کردن راه درست به شما کمک کنند.

4.کناره گیری از خانواده

یکی دیگر از اشتباهات مهلک در رابطه دوستی، کناره گیری و دوری از خانواده است. معمولا این اشتباه برای آنکه خانواده تاثیری بر رابطه دوستی نداشته باشد، صورت می گیرد.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره خیانت

افرادی که هدفشان از رابطه دوستی، ازدواج است باید به این مساله توجه داشته باشند که ازدواج، پیوند دو خانواده است. شما علاوه بر آنکه وقت گذاشته و سعی می کنید طرف مقابل خود را بشناسید باید با خانواده مخاطبتان نیز آشنایی پیدا کنید.

5.عدم مراجعه به مشاور

در برخورد با چالش های زندگی و جاهایی که نمی توانید یک تصمیم درست و منطقی بگیرید، مراجعه به مشاور می تواند بسیار کمک کننده باشد.

رابطه دوستی یکی از مهم ترین چالش هایی است که هر دختر و یا پسری در طی دوران زندگی خود ممکن است با آن درگیر شود. برای آنکه این چالش ها، زندگی شما را با طوفان همراه نکند توصیه می کنیم حتما به مرکز مشاوره روانشانسی مراجعه کنید. یا به مشاوره قبل از ازدواج مطمئن خود صحبت کنید

6.شاخص کردن مادیات

اگر در ارتباط با فردی هستید و وضعیت مالی او برای شما بیش از خصوصیات اخلاقی اش، اهمیت دارد، بدانید و آگاه باشید که راه درستی را برای رفتن انتخاب نکرده اید. متاسفانه این موضوع در حال گسترده شدن است و بسیاری روابط تنها به خاطر خوب بودن و عالی بودن وضعیت مالی یک طرف شکل می گیرد.

7.تسلیم غریزه جنسی شدن

وقتی بدون داشتن اطلاعات کافی و شناخت درست در مورد مخاطبتان، رابطه جنسی برقرار می کنید، این می توانند به نشانه آن باشد که شما به رابطه جنسی بیشتر از شناخت و طرف مقابل خود اهمیت می دهید.

در روابطی که یکی از طرفین، اصرار زیادی برای برقراری رابطه جنسی دارد، نباید تعلل کرد و می بایست هر چه سریع تر آن را ترک کرد. در برخورد با چنین افرادی تنها چیزی که اهمیت ندارد شما و احساستان است.

8.مقدم دانستن ازدواج بر تفاهم

اگر یکی از کارهایی که در ادامه ذکر می کنیم را انجام داده و یا در حال انجام آن می باشد، بدانید که شما ازدواج را بر تفاهم مقدم می دانید:
تنها چند هفته بعد از آشنایی متوجه شده اید که این همان نیمه گمشده شماست.
در چند هفته اول آشنایی، همان کارهایی را مرتکب می شوید که در روابط قبلی تان انجام می دادید.

در روزهای اول آشنایی به رویا پردازی مشغول می شوید.
احساسات شما در اوایل رابطه زیاد است و در ادامه کاهش پیدا می کند.
شما باید سعی کنید با مخاطب خود و با کسی که با در رابطه دوستی سالم هستید، تفاهم پیدا کنید. ازدواج مرحله ای است که بعد از تفاهم پیش می آید.

برای تماس با مشاور کلیک کنید