اهمیت مشاوره ازدواج

در ابتدای آشنایی قبل از ازدواج خیلی از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک باید مورد توجه قرار بگیرد. چراکه مشاوره از مشکلاتی که ممکن است در آینده گریبان گیر زوجین شود جلوگیری می کند. مشاوره ازدواج به عنوان یک حرکت پیشگیری از طلاق و اختلاف های احتمالی در آینده می باشد.

ازدواج مهمترین تصمیم در زندگی هر فرد است. پس برای تصمیم گیری و کسب مهارت‌های لازم نیاز به آموزش دارید. باید بدانید که همسر آینده‌تان در خانواده‌ای با افکار، فرهنگ، علائق و تربیتی کاملا متفاوت از شما بزرگ شده است.

خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت می‌باشد. پس باید بیاموزید که چگونه با وجود این تفاوت‌ها یک زندگی سالم داشته باشید. و به راحتی بتوانید مشکلات احتمالیتان را پیش بینی و حل کنید. دریافت مشاوره کودک

 

مشاوره ازدواج

مطالب مورد بررسی در مشاوره قبل ازدواج

 • میزان صمیمیت، محبت و رابطه جنسی
 • مهارت های ارتباطی
 • امور مالی و مدیریت منابع مالی
 • انتظارت، باورها و ارزش های زوجین
 • نحوه تصمیم گیری ها و حل اختلاف ها
 • نحوه برخورد با خشم و عصبایت
 • نحوه بروز و کنترل احساسات
 • چگونگی تقسیم نقش ها و وظایف در آینده

 

مشاوره ازدواج

مزایای مشاوره قبل ازدواج

 • شما از طریق یک مشاوره صحیح  نسبت به یکدیگر شناخت بیشتری پیدا می کنید و شما را برای موقعیت های بحرانی آماده می کند.
 • جلسات مشاوره به شما این فرصت را می دهد تا از طریق یک مشاوره حرفه ای و بیطرفانه مشکلات و روابط شما را بررسی شود. و راهنمایی های لازم را بر این اساس به شما ارائه کند. هم چنین شاید لازم باشد به تشخیص او تست های روانشناسی قبل از ازدواج نیز درمورد طرفین انجام شود.
 • از طریق مشاوره درمانی شما مهارت های ارتباطی خود را تقویت می کنید. نحوه برقراری ارتباط خوب اساس یک رابطه سالم است. ممکن است شما رابطه قبل از ازدواج خوبی داشته باشید. ولی با ازدواج کردن و افزایش مسئولیت ها نیاز داشته باشید تا مهارت های خود را بهبود ببخشید. صحبت های قبل از ازدواج کمک می کند تا شما بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را به طرز موثرتری شناسایی نمایید.
 • می توانید انتظارات واقع بینانه ای از یکدیگر داشته باشید. انتظارات در ازدواج مدل ها و سطح های مختلفی دارد. از صمیمیت جنسی گرفته تا تقسیم وظایف روزمره منزل، زوجین باید بتوانند انتظارات خود را بیان کنند و برای انجام دادن آن برنامه ریزی داشته باشند. صحبت های قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا ضمن احترام به یکدیگر بتوانید در هر زمانی خواسته های خود را بیان کنید. و به روشی مسالمت آمیز وظایف را میان خود تقسیم کنید. مشاوره برای ازدواج موجب می شود تا نگرش شما به مسائل، از نگاه فردی به نگاه تیمی و گروهی تغییر کند.
 • مشاوره قبل ازدواج میتواند به یکی از مهمترین مسایلی که زوجین بعد از ازدواج با آن درگیر هستند کمک کند و راهنمایی های لازم را به انها بدهد تا بتوانند مدیریت مالی فوق العاده ای داشته باشند. این مشاوره مباحثی شامل منابع مالی طرفین، نحوه خرج کردن، عادت های پس انداز و توقعات مالی دو طرف را در بر می گیرد.
 • یکی دیگر از مباحث مهمی دیگر که در ازدواج موثر است توجه به حساسیت ها طرفین می باشد. چرا که بسیار مهم است که شما قبل از شروع زندگی مشترک بتوانید با حساسیت های یکدیگر آشنا شوید و گام مهمی در جهت جلوگیری از ایجاد بحران های عاطفی بردارید. با استفاده از مشاوره ازدواج به طرفین می آموزند که حساسیت های رفتاری، کلامی هر طرف را شناسایی کرده و در بهبود این مناسبات بتوانید به کمک مشاور درست قدم بردارید. دریافت مشاوره اعتیاد
 • قطعا همه ما از نقاط ضعف و قدرت خود آگاهی نداریم و گاهی به دلایلی این نقاط را یکدیگر مخفی می کنیم. این امر بسیار خطرناک است. چرا که در آینده شما را دچار تعارضات پیش بینی نشده ای خواهد کرد. مشاور کمک می کند تا از نقاط قوت و ضعف یکدیگر آگاهی شوید و در صدد درمان انها بر بیایید.
 • اهمیت مشاوره ازدواج به دادن یکسری تکنیک های درست ارتباطی به زوجین است. تا در جلوگیری از بروز برخی از مشکلات از آنها استفاده کنند. اما به هر حال زوجین در طول ازدواج خود با مشکلاتی روبرو می شوند و آن چیزی که مهم است نحوه مواجه شدن با آن مشکلات و تعارض هاست. صحبت های قبل از ازدواج مشاوره با زوجین شامل یاد دادن شیوه ها و روش های حل تعارض است. اینکه زوجین چه کار کنند که مشکلات باعث تخریب رابطه آن ها نشوند و چگونه می توانند از گسترده شدن آن ها جلوگیری نمایند.

 

مزایای مشاوره قبل ازدواج

 

برای دریافت مشاوره ازدواج به قسمت رزرو مشاوره سایت مراجعه نمایید و از مشاوران مجرب ما تعیین وقت کنید.

مشاور ازدواج

جوانان بهتر از قبل از ازدواج همه راهنمایی ها و آموزش های لازم می باشد جهت ازدواج و زندگی مشترک یاد بگیرند که چگونه با همسر خود رفتار کنند و همچنین چگونه نیازهای عاطفی و جنسی او را برطرف نمایند همه این ها لازمه یک ازدواج موفق است.

زیرا با وجود یادگیری چنین مسائلی درک متقابل پیش می ‌آید و زوجین می توانند عاشقانه زندگی خود را ادامه دهند شاید با خود بگویید خانواده می ‌توانند به زوجین کمک کنند. اما باید بگوییم که در این قسمت ضرورت مشاور ازدواج نمایان می شود.

چرا که مشاور ازدواج یک فرد بی طرف و البته باسواد و تحصیلکرده و با تجربه است که می تواند در این مسائل دخالت داشته و بهترین راه ها را به شما معرفی و راهنمایی کند تا بدانید که مهارت‌ های لازم برای یک زندگی موفق چیست؟

چگونه می توان چندین سال با یک نفر زندگی کرد و از زندگی لذت برد. پس حتما باید قبل از ازدواج مشاوره های جنسی و غیره را گذراند علی مرو برای اطلاعات بیش تر برای مشاوره تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

مشاور ازدواج

 

مشاور ازدواج حضوری

برای این که همه تکنیک ها و مهارت های مهم در زندگی مشترک را یاد بگیرید بهتر است جلسات مشاوره را به صورت حضوری شرکت کنید در این صورت ارتباط کلامی شما با مشاور بیش تر خواهد بود و شرایط برای پرسش و پاسخ های بیش تر فراهم خواهد شد.

هم چنین مشاور خود را خواهید دید و اعتماد کامل حرف های او را به خاطر خواهید سپرد البته ارتباط با مشاور ازدواج به روش های زیر هم امکان پذیر است:

 • مشاوره ازدواج تلفنی
 • مشاوره ازدواج آنلاین

این شما هستید که یکی از این سه راه را انتخاب می کنید اما ما به شما می‌ گوییم که شرکت در جلسات مشاوره حضوری مفید تر خواهد بود. مشاور ازدواج جوانان امری است که باید حتما اجرا شود زیرا تاثیرات آن مستقیم بر جامعه می باشد.

زیرا هر چه قبل از ازدواج جوانان آموزش های بهتری ببینند زندگی سالم تری خواهند داشت از این رو خانواده فرزندان سالم تر و بهتری تحویل جامعه خواهد داد چقدر زمان برای پیشرفت و رشد جامعه مفید خواهد بود.

 

مشاوره ازدواج حضوری

مشاوره ازدواج رایگان

اگر برای شما هم هزینه مشاوره ازدواج مهم است و بودجه لازم برای گذراندن جلسات مشاوره ازدواج را ندارید اصلا لازم نیست نگران باشید زیرا مشاوران سایت مشاور کرده به صورت رایگان هم مشاوره می ‌دهند قطعه مشاوره ‌ای که مشاوران سایت مشاور کده انجام می ‌دهند بسیار تخصصی و مفید خواهد بود.

شما می توانید با راهنمایی هایی که دریافت می کنید زندگی خود را سر و سامان دهید و ازدواجی موفق داشته باشید. همه مشاوران سایت مشاور کده باسواد و با تجربه هستند و از شما بابت مشاوره ای که می دهند.

هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهند کرد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره ازدواج رایگان شماره تماس خود را در سایت بگذارید و یا با شماره تماس مشاورانی که در سایت قرار داده شده تماس بگیرید و تحت مشاوره قرار بگیرید.