مشاوره فردی ترک اعتیاد

چگونگی مشاوره فردی ترک اعتیاد

مشاوره فردی ترک اعتیاد از جمله مباحثی است که بیشتر در مورد آن باید به بررسی پرداخت تا بتوان آنطور که باید نتیجه لازمه را در مورد مشاوره به دست آورد. برای امر اعتیاد به عنوان یک مسله جدی و خانمان سوز روش های مشاوره زیادی وجود دارد چرا که این امر فقط فرد معتاد را تحت تاثیر قرار نمی دهد بلکه فرد معتاد خانواده خود را نیز درگیر می کند.

اعتیاد شاید در نگاه اولیه یک امر فردی به نظر برسد اما مسله ای است که اجتماع و خانواده را با خود درگیر می کند به این خاطر است که باید جلسات مشاوره اعتیاد به صورت فردی، خانوادگی و گروهی مورد توجه قرار گیرد. ما در حال حاضر روی بحث نوشته ما بر مشاوره فردی ترک اعتیاد تکیه دارد. در این نوشته ما تلاش میکنیم تا در مورد مزایا و اهمیت انتخاب یک مرکز مشاوره خوب اعتیاد اطلاعاتی را برای شما عنوان نماییم.

آنچه در جلسه مشاوره فردی ترک اعتیاد مورد بررسی است؟

در جلسه فردی مشاوره ترک اعتیاد آنچه مورد توجه است فرد معتاد و ایجاد یک تعامل مناسب بین بیمار به عنوان فرد معتاد با مشاور است. در این جلسات این فضا برای فرد معتاد فراهم می شود که او به راحتی با مشاور در مورد علت گرایش به اعتیاد صحبت کند. در اینگونه جلسات فردی زندگی شخصی فرد معتاد مورد توجه قرار می گیرد تا فرد معتاد بتواند خیلی آسود خاطر در مورد مشکلاتش سخن بگوید.

یک مشاوره خوب در این راستا کمک می کند تا با دادن یکسری اطلاعات بتواند توانایی حل مسائلی که برای فرد معتاد پیش می آید را ایجاد کند. با روش های که مشاور در پیش می گیرد به فرد معتاد کمک می کند تا بتواند استرس هایش را کم کند. علاوه بر این مشاور در راستای احتمال بازگشت و عود اعتیاد بیمار به فرد معتاد گوش زد خواهد کرد او همچنین درباره شرایطی که ممکن است موجب بازگشت اعتیاد شود، به او آگاهی‌های لازم را خواهد داد.

برای درمان اعتیاد با مشاورکده همراه باشید.

مشاوره فردی ترک اعتیاد

اهمیت انتخاب یک مرکز خوب مشاوره ترک اعتیاد

1-اگر جلسات مشاوره فرد برای ترک اعتیاد موفقیت آمیز نباشد فرد معتاد به لحاظ گرایش به مواد دچار وسوسه بیشتری خواهد شد. حال اگر این فرد دچار وسوسه شود قطعا میزان بیشتری مصرف خواهد کرد و حتی ممکن است که به سمت دیگر موارد اعتیاد زا در کنار ماده مصرفی کنونی خود حرکت کند.

2-اگر فرد دوباره در برابر مصرف مواد وسوسه شود و به سمت مصرف آن بروند، با شدت بیشتری مواد مصرف می‌کند و کنترل میزان مواد مصرفی برای او دشوار خواهد شد. در نتیجه ترک اعتیاد

در صورت عدم موفق بودن جلسات مشاوره اعتیاد فرد معتاد با اعتیاد مجدد قطعا ضربه روحی بیشتری خواهد خورد چرا که به دلیل عدم موفقیت احساس نا امیدی خواهد کرد. این اتفاق باعث می شود او خود را یک فرد ناتوان بیابد و احتمال افسردگی در او بالا می رود. با نا امیدی از ترک قطعا به اعتیاد خود ادامه خواهد داد و دیگر کسی جلو دار او نخواهد بود.

با توجه به دو مورد بالا حال باید به اهمیت جلسات موفقیت آمیز در زمینه مشاوره ترک اعتیادپی برده باشید. اگر فرد بیمار (معتاد) مراحل مشاوره خود را در یک مرکز موفق در زمینه مشاوره فردی ترک اعتیاد طی کند میتواند با موفقیت این دوره را پشت سر بگذراند.

مزایای مشاوره فردی ترک اعتیاد

بالابردن امید و انگیزه در فرد بیمار به اعتیاد

ایجاد اعتماد به نفس در فرد معتاد

شناخت و واکاویی ریشه های اعتیاد

حل کردن مشکلات و استرس های پیش رو برای فرد معتاد

آموزش راه های مقابله با وسوسه‌های گرایش به مواد اعتیاد زا

بر طرف کردن افسردگی و حس ناراحتی در فرد معتاد

کمک به فرد بیمار به اعتیاد برای بازگشت مجدد به جامعه سالم

بررسی عواقب اعتیاد و توضیح آن برای فرد معتاد

با توجه به مطالبی که ارائه شد در صورت اعتیاد به هر نوع ماده مخدر، برای جلوگیری از عوارض جسمی و روحی و اجتماعی آن بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان آن اقدام نماید.  برای آگاهی بیشتر از مشاوره فردی ترک اعتیاد، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاورکده تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید. به شما قول می دهیم که با ترک اعتیاد دوباره به اجتماع سالم برگردید.

برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.