مشاوره طلاق

مشاوره طلاق میتواند یک گزینه کاملا مناسب برای کسانی باشد که تصمیم گرفته اند به دلیل داشتن یکسری مشکلات از یکدیگر جدا شوند . مشاوره به شما کمک می کند تا درست ترین تصمیم را برای زندگی خود بگیرید . ارتباط با مشاور طلاق میتواند شما را در زندگی زوجین راهنمایی کند و شما را از تصمیمات عجولانه و بدون تمرکز و فکر دور کند. یک مشاور طلاق مسئله ی شما را بررسی مینماید و عواقب پس از طلاق را برای شما بازگو می کند با شفاف شدن این مسایل شاید شما تصمیم متفاوتی را نسبت به این قضیه بگیرید و با رهنمودهای مشاوره قبل طلاق راه درستی را انتخاب کنید وقتی از تمام زوایای مسله اگاه شوید.

در ابتدای زندگی زناشویی با وجود تفاوت در علایق زوجین امکان وجود بحث و جدل بالا است که شما میتوانید با راهکار های مشاور طلاق زندگی خود را کنترل کنید و بر مشکلات خود اگاه شده و آنها را بر طرف نمایید. در اوایل زندگی زناشویی هر زوج دید گوناگون نسبت به زندگی دارند و نباید با این دیدگاه پیش روند که همسر خود را مطابق با نظر و خواسته ی خود بخواهند.

شکست عشقی و عاطفی

از جمله مشکلاتی که میتواند منجر به اختلاف شود

مسائلی مانند مشکلات مالی و شغلی ، اعتماد ، خیانت زوج ها،پنهان کاری زوجین ، دخالت های خانواده های زوجین ، ناباروری ،عدم تناسب فرهنگی ، تحصیلی ، اعتقادی و خانوادگی ، پیشرفت یکی از زوج ها ، مشکلات جنسی ، سوء تفاهم ، خشونت ، بداخلاقی ، خساست ، لج بازی ، عدم تفاهم زوجین ، مشکلات در زمینه ی روابط زناشویی ،ازدواج در سن بالا ، اختلاف سن زیاد و …  میتوانند منجر به اختلاف بین زوجین شود. اما به شما می گوییم که این مشکلات از طریق مشاوره طلاق قابل رفع هستند اگر که با یک روانشناس متخصص در این زمینه راه حل مناسب را پیدا کنید.

انواع مشاوره طلاق

برای اینکه بدانید مشاوره در حوزه ی طلاق چه مسائلی را مورد ارزیابی و بررسی قرار میدهد در زیر شما را در زمینه های که میتوانید از مشاور مشورت بگیرید مطرح می کنیم

1-مشاوره پیش از طلاق

بر اساس آمار و ارغام بیشتر طلاق ها در سال های اول زندگی اتفاق می افتد. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است و در صورتی كه به هر دلیل زوجین تصمیم به طلاق گرفتند بهتر است از مشاوره طلاق استفاده كنند. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جمسی می باشد. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یک ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره‌ی مستمر و متخصصان مجرب بهره مند شوید. همواره به افراد توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مسائل و مشکلاتی از جمله طلاق حتما پیش از ازدواج در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کنید.

رزرو وقت مشاوره

2-مشاوره طلاق توافقی

طلاق توافقی سریعترین و آسانترین راه در میان انواع طلاق ها می باشد. در طلاق توافقی زن و مرد بر سر مسائل اصلی مانند مهریه، نفقه و فرزندان توافق دارند. در غیر این صورت طلاق توافقی نیست.

زن و مرد بدون زمان و‌ هزینه زیاد و درگیری میتوانند طلاق توافقی بگیرند.مشاوره طلاق به معنی كمک به زن و شوهر برای جدا شدن از یکدیگر نیست. بلكه مشاور سعی می‌كند با بررسی مشكلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد، زوجین را تشویق می‌کند تا از مشاوره خانواده بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند. مشاوره با ارائه تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق  و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین به انها کمک می کنند تا با چشم اندازی از این مسایل به انها در تصمیم گیری کمک کنند. و حتی راه‌هایی را برای رفع مشكلات زندگی مشترک ارائه می‌کنند تا شاید زوجین تصمیم درستری بگیرند.  اگر زوجین با وجود این راه حل ها اصرار بر جدایی کردند مشاوره مراحل قانونی ان را برای زوجین شرح می دهد تا با کمترین میزان آسیب از یکدیگر جدا شوند؛ در برخی موارد طلاق بهترین راه برای جبران آسیب‌ها می باشد.

3-مشاوره کودکان طلاق

کودکان طلاق همواره بیشترین آسیب را در جدایی والدین از هم می بینند. بنابراین بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است. با توجه به این آسیب ها لازم است قبل از اقدام برای طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از مشاور مجرب در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می‌شود پیشگیری نمایید. در مواردی كه زوجین فاقد فرزند هستند طلاق توافقی بسیار راحت‌تر است. پس قبل از اقدام به طلاق توافقی و متشنج کردن روحیه فرزندانتان بهترین راه حل استفاده از راهنمایی مشاوران متخصص در این زمینه است تا کودکان شما کمترین آسیب را در این زمینه ببینند.

سایت مشاورکده