مشاوره خانواده

خانواده مهم‌ترین رکن یک اجتماع را تشکیل می‌دهد. در این ارتباط گسترده انسانی، همه چیز حول این محور می‌چرخد. ارتباطات قوی  ارتباطی است که انسان‌ها با یکدیگر دارند. بدون ارتباط ما با یکدیگر و غریزه زیست‌شناختی ما برای محافظت از خانواده‌هایمان، ممکن است انسان‌ها راهی که پیش می‌گیرند تکامل نیافته باشد و پیشرفت نکنند. این عدم تکامل رفتاری، مشکلاتی را برای تداوم این رکن مهم به همراه می‌آورد که می‌تواند مسئله‌ساز شود. در نتیجه وجود یک مشاوره خانواده بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

 با توجه به مباحثی که گفتیم خانواده مهمترین جزء اجتماع محسوب می شود. و گذشته از وظیفه تکثیر نسل و پروش کودک برای بقای نوع بشر وظایف گوناگون دیگری از قبیل تولید و رونق اقتصادی و فرهنگ پذیر نمودن افراد را نیز انجام می دهد. بنابراین خانواده عاملی است که قبل از ارتباط مستقیم فرد با گروه ها، سازمان‌ها و جامعه نقش مهمی ‌در انتقال هنجارهای اجتماعی به فرد انجام می دهد. از سوی دیگر با توجه به اینکه خانواده با نظام جامعه در ارتباط است، موقعیت فرد نیز تا حدودی مبتنی بر موقعیت اجتماعی خانواده‌اش خواهد بود. اگر به دنبال داشتن یک خانواده موفق هستید حتما مشکلاتی که در درون خانواده به وجود می آید را جدی بگیرید.دریافت مشاوره ازدواج

همانطور که می دانید افراد خانواده در کنار یکدیگر بدون مشکل یا استرس نیستند. برای داشتن یک خانواده موفق و رو به پیشرفت لازم است تا این مشکلات بر طرف شود و بتوان نیازهای فردی اعضا را شناخت. تا به یک خانواده واحد و سالم برسیم .مشاوره خانواده به‌نوعی خانواده ‌درمانی است که در آن سلامت و بهبود کارکرد خانواده اولویت اصلی می‌باشند. در مشاوره ی خانواده مشکلات در یک بافت بزرگ‌تری مورد برسی قرارمی گیرند. به گونه ای که حل کردن مشکلات ریشه ای خانوادگی یعنی فایق امدن بر دیگر مسایل محسوب می شود. عامل می کنند بر نحوه شکل گیری مشکل افراد و تلاش آنها برای حل کردن آن تاثیر مستقیمی دارد.

مشکلاتی که ممکن است در خانواده با آن مواجه شویم

معمولا مسایلی که ممکن است افراد به دنبال مشورت در مورد آن باشند مباحثی چون خیانت، اختلاف نظر در مورد بچه­ دار شدن، احتمال طلاق، مشکلات عاطفی، ناهماهنگی‌ها و ناسازگاری‌های جنسی، ارتباط غیر موثر یا اختلاف بر سر قدرت و کنترل را شامل می شود. علت اهمیت پرداختن به هر کدام از این مباحث به این خاطر است که در صورت حل نشدن آن موجب به هم خوردن خانواده می شود. که موجب برهم خوردن تعادل خانواده شده است. افرادی که وارد فرایند مشاوره می­ شوند تجارب، انتظارات و اهداف متفاوتی دارند و میزان تعهدشان به مسله خانواده متفاوت است. رزرو وقت مشاوره

مزایای مشاوره خانواده

فهم بهتر از مرزبندی های سالم و الگوهای رفتاری سازگار و انگیزه بخش

تعامل در محدوده خانواده و بافت های گسترده تر

آگاهی از شیوه های حل مسئله مشکل دار و تغییر دادن آنها

افزایش فهم و بینش نسبت به ریشه اختلافات

بالا رفتن جنبه حمایتی خانواده از یکدیگر برای حل مشکلات

بالا بردن حس امنیت افراد در خانواده کنارهم

افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس اعضاء

ایجاد پیوند انسانی قوی بین اعضاء خانواده

حال که به اهمیت  و مزایای مشاوره خانواده پی بردید برای رشد و تکامل فردی و اجتماعی که در کانون خانواده شکل می گیرد به شما توصیه می کنیم با مشاوران ما در مشاورکده در ارتباط باشید.