دریافت مشاوره اعتیاد

متأسفانه آمار اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یک مشکل خانمان‌سوز در حال گسترش است رفع این مسئله و مشاوره اعتیاد برای کسانی که به این مسئله دچار شده‌اند برای حفظ و بقای سلامت جامعه امری مهم و ضروری به نظر می‌رسد. اعتیاد مسئله‌ای است که به‌راحتی قابل برگشت نیست و مسائلی را هم برای فرد و اجتماع به وجود می‌آورد که غیر قابل جبران است. تجربه استفاده از مواد مخدر در وهله اول ممکن است برای فرد خوشایند باشد و فرد با وهم ناشی از این مسئله که این مواد لذت و خوشی می‌آورد به آن معتاد می‌شوند و آن را بارها تجربه می‌کنند بی خبر از این مسئله که این امر یک خوشی بسیار کاذب و گذراست و در ادامه زندگی فرد را به تباهی می‌کشاند. در گذشته از جمله شایع و پر مصرف‌ترین مواد بیشتر با تریاک آشنایی داشتند تریاک ماده ایی قهوه ایی رنگ و دارای شکل خمیری است مصرف این مواد قبلاً زیاد بود که امروزه کمتر شده است و مواد دیگری جایگزین تریاک شده است. رزرو وقت مشاوره فردی

علت روی آوردن به اعتیاد در جوانان

جوانان به عنوان مهم‌ترین قشر یک اجتماع به دلایلی چون بیکاری و فشار اقتصادی به این بلای خانمان‌سوز دچار می‌شوند. این عامل می‌تواند اصلی‌ترین علت روی آوردن به اعتیاد در بین جوانا باشد اما در کنار این مورد بزرگ شدن در یک محیط سالم تأثیر به سزای در جلوگیری از گرایش افراد به مواد مخدر دارد. دلیل دیگری که نسبت به دو مورد فوق در گرایش به اعتیاد می‌تواند مؤثر باشد سطح سواد است افرادی که به دنبال علم و دانش هستند کمتر دچار اعتیاد به مواد مخدر می‌شوند بیشتر معتادان یا بی سواد یا داری تحصیلت زیر دیپلم می‌باشند. داشتن اطرافیان ناباب که افراد را در مصرف و روی آوردن به مواد مخدر کنجکاو می‌کنند می‌تواند در معتاد کردن افراد تأثیر به سزای داشته باشد. چرا که یکبار مصرف و تجربه این نوع مواد یک لذت گذرا و خوشی کاذب می‌دهد که به مررو منجر به اعتیاد و عدم توان در ترک آن خواهد شد. مواد از هر نوعی که باشد اعتیاد آور است اگر یک بار تجربه شود دوباره فرد را به مصرف مجدد وسوسه خواهد کرد. دریافت مشاوره خانواده

اگر به این تجربه رسید هرگز خود را گول نزنید و تا اعتیاد کامل پیدا نکردید آن را ترک نمایید و در وهله اول اصلاً آن را تجربه نکنید چرا که اگر آلوده شوید دیگر سخت می‌توان از آن نجات یافت. مشاوره اعتیاد به شما کمک خواهد کرد که اگر به هر دلیل به مصرف آن مواد وسوسه شدید یا در مرحله مصرف و حتی اعتیاد کامل باشید کمک کند تا دوباره به زندگی سالم خود برگردید. اگر خود شما فردی هستید که قرار است به یک معتاد برای ترک کمک کنید این کار را حتماً با مشاوران ترک اعتیاد در مرکز مشاوره مشاور کده در میان گذاشته و از توصیه‌های آن‌ها پیروی کنید.

اهمیت مشاوره اعتیاد

بالا رفتن جامعه آماری معتادان به انواع مواد مخدر و تغییر دادن روح و شخص فرد معتاد اهمیت مشاوره در این زمینه را بسیار بالا برده است. روی آوردن به اعتیاد فرد معتاد را به سمت تباهی خواهد کشاند که این موضوع یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود. این مشکل نتنها فرد را دچار مشکل می‌کند بلکه جامعه را نیز با مشکلاتی مواجه خواهد کرد به این خاطر پرداختن به آن یک امر مهم تبدیل‌شده است. برای ترک اعتیاد روش‌های مختلفی وجود دارد اما این‌گونه روش‌ها هیچ‌کدام به بعد روحی و روانی این مسئله توجه نمی‌کنند و آسیب‌های احتمالی بعد از ترک اعتیاد را در نظر نمی‌گیرند. لذا اگر به دنبال ترک اعتیاد برای خود یا اطرافیانتان هستید حتماً با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید تا با کمترین آسیب روحی و فشار روانی بتوانید از این بحران عبور کنید.

برای دریافت مشاوره اعتیاد می‌توانید با ورود به قسمت رزرو مشاوره، با شماره های قرار داده شده تماس گرفته و از مشاوران متخصص ما وقت دریافت کنید.