مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه

همان طور که می دانید امروزه جوامع و ارتباطات میان افراد بسیار گسترده شده از این رو در اطرافیان خود بسیار می بینید که دختران و پسران جوان در حال ازدواج هستند.

اما برخی دیگر ترجیح می دهند ازدواج نکنند و مجرد بمانند. چیزی که در این میان باعث متاهل شدن یا مجرد ماندن افراد می ‌شود انتخاب آن ها است.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره ازدواج

یعنی افراد خودشان انتخاب می ‌کنند که مجرد بمانند و یا اینکه مسئولیت بزرگ و سنگین ازدواجش را بپذیرند اما سوالی که ذهن همه را به خود جلب می ‌کند این است که مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه؟

و افرادی وجود دارند که به دلایل مختلف تن به ازدواج بدون علاقه و عشق می دهند. این موضوع می ‌تواند پیامد های مختلفی را به دنبال داشته باشد از این رو برای دریافت نتیجه این موضوع تا پایان این مطلب با مشاورکده همراه باشید.

آیا ازدواج بدون علاقه ممکن است؟

شاید در ابتدا به نظر عجیب بیاید اما در اطراف خود افرادی را می بینید که بدون هیچ گونه عشق و علاقه ازدواج نموده و اکنون در حال زندگی هستند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره ازدواج

در حقیقت افراد به خاطر عوامل مختلفی ممکن است مجبور به ازدواجی بدون عشق و علاقه شود این موضوع بسیار مهم است به همین خاطر دلایلی که افراد ممکن است دست به ازدواج بدون علاقه بزنند را طبق موارد زیر برای تان دسته بندی نموده ایم:

  • گاهی افراد به خاطر ترس یا فرار از تنهایی تصمیم می گیرند ازدواج بدون علاقه داشته باشند.
  • فقر و وضعیت بد اقتصادی باعث شده که چرا تن به ازدواج بدون علاقه بدهند.
  • گاه ممکن است افراد خاطر هم نسبت به طرف مقابل بدون اینکه به او علاقه داشته باشند ازدواج کنند.
  • برای فرار از شکست های عاطفی گذشته ممکن است ازدواج بدون علاقه را ترجیح دهند.

قطعاً ازدواج به خاطر هر یک از این موارد می تواند پیامدهای منفی بر روی زندگی فرد و حتی فرزندان داشته باشد.

آیا می توان تا آخر عمر مجرد ماند؟

در حقیقت افراد مختلفی هستند که ترجیح می ‌دهند تا آخر عمر مجرد بمانند و از استقلال مالی و آزادی کامل ای که دارند لذت ببرند. چنین افرادی ادعا می کنند که لازم نیست در زندگی خود با افراد دیگری شریک شوند و مسئولیت‌ های سنگین زندگی مشترک را به دوش بکشند.

زیرا همان طور که می دانید زندگی مشترک و ازدواج مسئولیت بزرگ و سنگین است که در ادامه به آن وظایف پدر و مادری هم اضافه می شود.

مطلب پیشنهادی به شما : نقش عشق در ازدواج

با این حال ترجیح می‌ دهند که مجرد بمانند به مسافرت و مهمانی و خوشگذرانی بپردازند تا این که بخواهند زیر بار چنین مسئولیت سنگینی بروند. اما باید این را هم در نظر داشت که با گذشت زمان و بالا رفتن سن انسان به سن میانسالی و پیری می رسد که ممکن است تنهایی به او فشار آورد.

تصمیم گیری برای ازدواج یا عدم ازدواج

توصیه ما این است که اگر می‌ خواهید برای ادامه زندگی خود یک انتخاب درست داشته باشید که در مورد ازدواج کردن یا نکردن شما باشد بهتر است که یک روانشناسی و مشاوره خانواده مراجعه کنید.

روانشناسان در این باره می گویند که زندگی در جریان است اما بهتر است طوری آن را ادامه دهید که لذت ببرید در واقع مجرد ماندن بهتر از داشتن ازدواجی بدون عشق و علاقه است.

زیرا نبود علاقه و عشق در ازدواج می تواند نتایج منفی به بار آورد از این رو بهتر است مجرد بمانید و از زندگی لذت ببرید تا زمانی که فرد مورد علاقه تان را پیدا کنید. در این صورت در زندگی مشترک دچار شکست نخواهید شد.

مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه
مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه

پیامد های ازدواج بدون علاقه

قطعا ازدواج با فردی که علاقه ای به او ندارید می تواند بر روی روحیه و انگیزه شما تاثیر منفی بگذارد. در مواردی ازدواج بدون علاقه باعث ایجاد خیانت و ارتباط نامشروع شده است.

قطعا عدم علاقه در ازدواج بر روی تربیت فرزندان هم تاثیر گذار خواهد بود به طوری که کیفیت زندگی خانوادگی را کاهش خواهد داد.

حتی ممکن است در برخی موارد باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس شود که در نهایت افراد احساس پوچی می کنند و دست به خودکشی خواهند زد. بنابراین برای داشتن ازدواج خوب و سالم داشت علاقه شرط مهمی است در غیر این صورت مجرد ماندن بهتر می باشد.

در این مقاله در مورد موضوع مجرد ماندن بهتر است یا ازدواج بدون علاقه صحبت کردیم. امیدواریم از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید.

نویسنده محتوا : روانشناس مرضیه پیشکار

مرضیه پیشکار دکترای روانشناسی و متخصص مشاوره ازدواج مشاوره خیانت و مشاوره زوج درمانی

The author of the content : psychologist Marzieh Pishkar

Marzieh Pishkar is a senior psychology expert and specialist in marriage counseling, cheating counseling and couple therapy counseling

ارتباط با نویسنده محتوا روانشناس مرضیه پیشکار

Gmail:psychologistpishkar@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاورکده

برای تماس با مشاور کلیک کنید