علت تحریک نشدن مردان

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

یکی از دغدغه های خانم ها این است که چرا همسرشان تحریک نمی شود. البته که بعضی اوقات آقایان هم از این وضعیت خود شکایت می کنند. اما واقعاً دلایل تحریک نشدن مردان چیست؟ آیا می ‌دانید تحریف نشدن مردان می تواند احتمال جدایی و طلاق را افزایش دهد؟ زیرا ممکن است یک زن احساس ناکافی بودن داشته باشد و نسبت به این وضعیت احساس خستگی و دلزدگی پیدا کند. زیرا لازمه هر ازدواج ایجاد و ارتباط جنسی است. به همین خاطر امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوع تحریک نشدن مردان و علت آن، تو شما عزیزان بتوانید این مشکل را حل کنید و به زندگی عاشقانه خود ادامه دهید. در ادامه به علل تحریک نشدن ‌مردان خواهیم پرداخت پس تا پایان این مطلب با مشاور کده همراه باشید.

مردان به چه علت تحریک نمی شوند؟

علت تحریک نشدن مردان

حتما می دانید که یکی از اساسی ترین نیازهای هر انسان رفع نیازهای جنسی است. و با عدم رفع این نیاز ممکن است مشکلاتی در ارتباطات افراد به وجود بیاید. البته که در هر رابطه ممکن است برای هر یک از طرفین پیش آید که نسبت به طرف مقابل خود تحریک نشوند اما قطعاً دلیلی دارد اکنون ما می‌ خواهیم در مورد این دلایل با شما صحبت کنیم. علت تحریک نشدن مردان به شرح زیر می باشد:

  • یکی از دلایل تحریک نشدن مردان می تواند مربوط به مصرف برخی دارو ها باشد.
  • یکی دیگر از علل تحریک نشدن مردان مربوط به استرس و مشغله های کاری است.
  • از دست دادن یکی از اعضای خانواده نیز می تواند یکی از این دلایل باشد.
  • گاهی بعضی از بیماری ها مثل افسردگی و اضطراب می تواند سبب تحریک نشدن مردان شود.
  • کمبود اعتماد به نفس و کاهش توان جنسی از دیگر علل تحریک نشدن مردان است.
  • وجود نفر سوم در رابطه و نداشتن احساس به طرف مقابل

تاثیر دارو بر تحریک نشدن مردان

علت تحریک نشدن مردان

انسان ها در طول زندگی خود به بیماری های مختلفی دچار می شوند که هر یک از این بیماری ها نیازمند درمان هستند. قطعاً درمان بیماری ها به وسیله مصرف دارو انجام می‌ شود و بدون آن غیر ممکن است. به همین خاطر ممکن است مردان هم به خاطر بیماری هایی مثل تیروئید و یا بیماریهای اعصاب و افسردگی و غیر مجبور به مصرف دارو باشند. برخی از این داروها ممکن است عوارضی هم چون کاهش میل جنسی داشته باشند. از این رو زمانی که مردان این داروها را به طور مداوم استفاده می کنند، دچار تغییراتی در هورمون ها و هم چنین تحریک نشدن آن ها می ‌شود. از دست دادن یکی از اعضای خانواده قطعه غمی بزرگ است که باعث می شود مردان روحیه و حوصله ارتباط جنسی نداشته باشند از این رو سبب تحریک نشدن آن ها می ‌شود.

تاثیر استرس در تحریک شدن مردان

مردان در طول زندگی خود با استرس های مختلفی روبرو هستند از جمله استرس تغییر شغل و یا بیکار شدند و تامین نیازهای خانواده و غیره… چنین عواملی باعث می ‌شوند که مردان در صورت ناکامی در هر یک از این موارد دچار تضعیف روحیه و اضطراب و استرس شدید شوند از این رو ممکن است تحریک کردن آن ها کار سختی باشد. البته که برای گذر از این وضعیت باید صبور باشید و به گذر زمان اتفاق کنید تو مردان از این مرحله عبور کنند و دوباره روحیه کافی را پیدا کنند. اضطراب و بیماری های مثل افسردگی نیز می توانند مانع تحریک شدن مردان شوند. وزیر و افسردگی به تنهایی کاهش میل جنسی را به دنبال دارد. بنابراین طبیعی است که افرادی که افسرده و منزوی هستند به راحتی تحریک نشود.

تاثیر کاهش اعتماد به نفس و توان جنسی در تحریک نشدن مردان

علت تحریک نشدن مردان

بسیار اتفاق می افتد که مردان به خاطر کاهش توان جنسی اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و حاضر به ارتباط جنسی دوباره نمی شود. البته که این کاهش توان جنسی از زود انزالی و یا دیر انزالی نشئت می گیرد. همین موضوع باعث می شود که شریک جنسی از رابطه راضی نباشد و در این صورت اعتماد به نفس مردان کاهش می یابد. شکست های مکرر در این راه باعث می ‌شود مردان تحریک نشوند. گاهی ممکن است مردان نسبت به همسر خود احساسی نداشته باشند از این رو همسر آن ها هر کاری که برای تحریک شدن مرد خود انجام دهد فایده ای ندارد. هم چنین ممکن است پای نفر دیگری در میان باشد و مرد نسبت به زن دیگری تحریک شود اما نسبت به همسر خود هیچ احساسی نداشته باشد بنابراین به سادگی تحریک نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید