طلاق به دلیل مسائل زناشویی

طلاق به دلیل مسائل زناشویی در چه مواقعی اتفاق می افتد؟ یکی از رایج‌ترین اختلافات بین زن و شوهر به دلیل مسائل زناشویی و  رابطه جنسی و همچنین رابطه جنسی نامتعارف است چرا که بیشتر هم زوجین به اطلاعات خود در مورد مسائل زناشویی اکتفا می کنند بدون اینکه بدانند زندگی زناشویی یک علم است و باید آن را کسب کنند.

بسیاری از مواقع شرم و حیا و غرور مانع از این می شود که زوجین دلیل اصلی تمایل خود به طلاق را مطرح کنند. اما به ماجرا نگاه کنیم رابطه جنسی نامتعارف سایر مسائل زناشویی می توانند دلیل جدایی آنها شوند.

رابطه زناشویی از عوامل مهم استحکام روابط زن و شوهر است؛ اما متاسفانه نکته مهمی که در این جا وجود دارد و بسیار نیاز به فرهنگ سازی دارد این است که بسیاری از زوجین به ویژه مردها به دلیل مشکلات جنسی از رفتن نزد مشاور اجتناب می کند در صورتی که اگر نزد یک مشاور متخصص و مشاور مسائل زناشویی صحبت کنند  و مشکل خود را مطرح کنند  می‌توانند مشکلات خود را حل نمایند‌.

طلاق به دلیل مسائل زناشویی

   طلاق جنسی اختلالی مهمتر از طلاق عاطفی

طلاق  جنسی و سرد شدن روابط زناشویی مقدمه‌ای برای طلاق عاطفی است. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند زمینه های  طلاق جنیسی را فراهم آورند؛

  • سرد مزاجی که از عواملی است که می تواند در مسائل زناشویی تاثیر بگذارد و باعث طلاق جنسی شود. سرد مزاجی شادی و نشاط زندگی مشترک را از بین می‌برد و عواقب جبران ناپذیر مانند قهرمان و  جدایی را به دنبال می آورد .
  • تمایلات جنسی متفاوت زن و مرد  و نا همخوانی جنسی به ویژه به گونه‌ای که این ناهمخوانی جنسی در مدت طولانی در مورد زیادی به طول بیانجامد و بسیار شدید باشد می‌تواند بنیان خانواده را از هم بپاشد و سرنوشت خانواده را به طلاق بکشاند. ممکن است زن و مرد از لحاظ عاطفه و عشق و علاقه مانند هم باشند. اما نمی تواند یک رابطه جنسی را به خوبی پیش ببرند.
  • باورهای فرهنگی نادرست می‌تواند باعث طلاق  جنسی شود؛ باورهای فرهنگی مانند برتری داشتن جنس مرد نسبت به زن از عواملی است که می‌تواند باعث ناسازگاری و ناهماهنگی جنسی زن و مرد شود.
  • تغذیه نامناسب و داروهای شیمیایی از عواملی هستند که سلامت جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. علاوه بر این مصرف سیگار و یا سایر مواد مخدر نیز می تواند باعث سرد مزاجی و سایر مشکلات جنسی در زوجین شوند.

   طلاق جنسی اختلالی مهمتر از طلاق عاطفی

 

 چطور می توان از طلاق به دلیل مسائل زناشویی جلوگیری کرد؟

در مورد عواملی که می‌تواند باعث طلاق جنسی شوند و مسائل مشکلات زناشویی را به وجود بیاورند صحبت کردیم جلوگیری  کردن از هر یک از عوامل بالا می‌تواند در کاهش طلاق به دلیل مسائل زناشویی موثر باشد.

علاوه بر این افزایش آگاهی نیز تاثیر مهمی در کاهش طلاق به دلیل مسائل زناشویی دارد. متاسفانه زنان و مردان با معیارهای خودشان یکدیگر را می سنجند و از نیازهای یکدیگر اطلاع ندارند و از یکدیگر شناخت کافی ندارند.

مردان فکر می کنند که زنان در رفتارها و نیازهایشان مانند آنها هستند و زنان نیز در  بررسی نیازها و رفتار مردان معیارهای زنانه خود مورد توجه قرار دهند و همین باعث ایجاد اختلافات زناشویی و سردی و بیماریهای جنسی  در زندگی زوجین می‌شود.

از طرفی ممکن است یکی از زوجین به اختلال جنسی مبتلا باشد اما این خود دلیلی برای طلاق و جدایی نیست چرا که با مراجعه مشاور و  روانشناس و  روانپزشک می تواند اختلال خود را درمان کند.

اما نکته قابل توجه این است که برای درمان اختلال جنسی نگاه جامع و توجه همزمان به جنبه های پزشکی و روانشناختی لازم است؛ چرا که بسیاری از اختلالات جنسی  ممکن است جنبه ی روان شناختی داشته باشند یا با منشا ارگانیک و یا با درصدی از ریشه های روانشناختی قابل تشخیص باشند.

همراه بودن مسائل و مشکلات زناشویی و مسائل و مشکلات روانی خود می‌تواند باعث درماندگی و فرسودگی زوجین شود به گونه که اقدام به طلاق توافقی نماید اما بهتر است قبل از هر اقدام و تصمیم به یک فرد متخصص مشورت نمایید تا شما را راهنمایی کند.