زوجین از چه راه هایی می توانند به شناخت کامل از یکدیگر برسند؟

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
راه های شناخت زوجین از یک دیگر

یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی هر فردی ازدواج است که افراد باید برای آینده ای بهتر و داشتن زندگی موفق دقت زیادی در انتخاب همسر خود داشته باشند. زیرا ازدواج موفق علاوه بر بهبود روابط و داشتن خانواده سالم تاثیر مثبتی هم در جامعه خواهد داشت.

به همین خاطر باید از افراد به شناخت کامل از یکدیگر برسند تا بتوانند خوشبختی و آینده ازدواج را تضمین نمایند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره ازدواج

اما سوالی که برای زوجین در این رابطه پیش می آید در واقع در مورد چگونگی شناخت است.قطعاً شناختن شریک زندگی بسیار سخت خواهد بود زیرا از همان ابتدا نمی‌ توان به همه شخصیت یک فرد پی برد.

بنابراین باید صبور باشید و نسبت به شناخت طرف مقابل کنجکاو و باحوصله پیش روید تا به نتیجه ای مثبت دست یابید.

روش های شناخت زوجین

تماس برای مشاوره ازدواج

امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی روش ها و راه های شناخت کامل زوجین از یکدیگر تا شما عزیزان با به کارگیری هر یک از این روش ها طرف مقابل را به خوبی بشناسید و برای داشتن زندگی شیرین و ازدواج موفق تلاش کنید.

البته که این روش ها به مرور زمان ثابت خواهد شد و نباید برای رسیدن به نتیجه عجله کنید. راههای شناخت زوجین به شرح زیر می باشد:

  • بهتر است از طرف مقابل بخواهید که مدت زمان کوتاهی را نامزد بمانید.
  • در مدت نامزدی بهتر است صحبت های لازم در مورد معیار های خود را انجام دهید.
  • همه ملاک های لازم برای طرف مقابل را بازگو نموده و در مورد خود نیز حتماً صحبت کنید.
  • از خانواده ها بخواهید که رفت و آمد ها بیشتر شود زیر و معاشرت بیشتر شناخت را به همراه خواهد داشت.
  • از دوستان آشنایان و خانواده طرف مقابل در مورد صحت حرف ‌های او تحقیق نمایید.

صحبت بیشتر جهت شناخت زوجین

اگر می خواهید به شناخت کاملی از فرد مورد نظر برسید بهتر است در زمان نامزدی حتما صحبت ‌های لازم را انجام دهید منظور از صحبت های لازم این است که شما در مورد تمام شرایط اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی خود صحبت کنید.

به نامزد تان حتماً در مورد خلق و خو و خط قرمز های خود بگویید. برای مثال ممکن است شما خط قرمزی هم چون سیگار کشیدن داشته باشید بنابراین بهتر است نامزد شما بداند که شما به هیچ عنوان سیگار کشیدن را نمی ‌پسندید.

در مورد خانواده های خود حتما صحبت کنید و هم چنین بهتر است در مورد پوشش و اعتقادات خود به نامزدتان توضیحاتی را ارائه دهید. همه این موارد باعث شناخت نامزد تان از شما می شود.

معاشرت بیشتر جهت شناخت زوجین از یکدیگر

افزایش رفت و آمد میان خانواده ها باعث می شود که زوجین دیدارهای بیشتری با یکدیگر داشته باشند و در چنین محیط هایی که خانواده هم حضور دارند که خلق و خو و رفتار یکدیگر پی ببرند.

برای مثال زوجین می توانند رفتار یکدیگر را در مهمانی ها مورد بررسی قرار داده و نحوه صحبت با نزدیکان و اطرافیان را محک بزنند. قطعاً زوجین می توانند در این معاشرت ها دقایقی را به صحبت حضوری بگذرانند و به حرف ‌های یکدیگر گوش دهند و سوالات مهم در مورد آینده و هدف طرف مقابل را بپرسند.

همه این موارد در شناخت زوجین از یکدیگر موثر خواهد بود. بنابراین تصور نکنید که با حذف هر یک از این موارد می تواند به شناخت کامل از نامزد تان برسید. البته باید توجه داشته باشید که در روابطتان مراقب باشید که بیش از حد به او نزدیک نشوید و مرزها را رد نکنید.

زوجین از چه راه هایی می توانند به شناخت کامل از یکدیگر برسند؟
زوجین از چه راه هایی می توانند به شناخت کامل از یکدیگر برسند؟

کمک از یک مشاور برای شناخت زوجین از یکدیگر

اگر شما هم در شرف ازدواج هستید و می‌ خواهید نامزد خود را به خوبی بشناسید تا خوشبختی و ازدواج موفق را تجربه کنید بهتر است به یک مشاور و یا روانشناس خانواده مراجعه کنید.

مشاوران خانواده و روانشناسان و یا حتی مشاوره خیانت به خاطر تجربه بسیار وسیعی که در این زمینه دارند می توانند شما را در شناخت طرف مقابل یاری کنند و هم چنین به شما بیاموزند که چه سوالاتی را از طرف مقابل بپرسید تا شناخت کاملی از او به دست آورید. قطعا هیچ کسی بهتر از یک مشاور تحصیل کرده نمی تواند شما را در این راه یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید