مشاوره خشونت و عصبانیت

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

خشونت و عصبانیت و چگونگی پاسخ به آن

خشونت و عصبانیت یک احساس است و کنترل خشونت و عصبانیت خیلی مهم هست. که در هر فرد ممکن است بنا به شرایط مختلفی به وجود می آید و مواری مشاوره خشونت و عصبانیت نیاز است.

این احساس در ادامه میتواند منجر به خشونت که یک عامل رفتاری است. حال ممکن است این واکنش رفتاری به صورت کلامی باشد یا جسمانی که شدت خشم و عصبانت میتواند این مسله را تعیین نماید.

معمولا افراد یا در مورد خود به خشم و عصبانیت می رسند یا در مورد دیگران اگر این امر متوجه خودشان باشد در دراز مدت باعث مشکلاتی چون افسردگی می شود و اگر در مورد دیگران باشد نیز صدمات روحی و جسمی را برای آنها به وجود خواهد آورد. مطالعه در راستای روانشناسی فردی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

کنترل خشونت و عصبانیت با مشاوره خشونت و عصبانیت

اگر نتوان خشم و عصابنیت را کنترل کرد مسلما اعمال جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت از جمله این اعمال میتوان به ضرب و شتم دیگران، تخریب اموال و اقدام به اعمال بسیار خطر ناک مانند آدم کشی و غیره اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره اختلال جنسی

اما باید در نظر داشت که اینگونه رفتارها توجیه پذیر نیست و باید راهی یافت تا آن را کنترل کرد. یکی از بهترین کار ها برای این مشکل مشاوره خشونت و عصبانیت است.

نویسنده محتوا : روانشناس مرضیه پیشکار

مرضیه پیشکار دکترای روانشناسی و متخصص مشاوره ازدواج مشاوره خیانت و مشاوره زوج درمانی

The author of the content : psychologist Marzieh Pishkar

Marzieh Pishkar is a senior psychology expert and specialist in marriage counseling, cheating counseling and couple therapy counseling

ارتباط با نویسنده محتوا روانشناس مرضیه پیشکار

آخرین مقالات مشاورکده

برای تماس با مشاور کلیک کنید