مشاوره ترس و فوبیا

نویسنده : دکتر مرضیه پیشکار

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

ترس و فوبیا چیست؟

ترس و فوبیا در عین حال که دو مفهوم نزدیک به هم هستند اما به لحاظ تعریف و نوع احساس دارای سرچشمه متفاوت هستند.

ترس یک احساس ناخوشایند است در واکنش به اتفاقات واقعی اتفاق می افتد. ترس نمیتواند به خودی خود تبدیل به یک اختلال شود بلکه نوع واکنش ما به آن موضوع میتوانند مختل کننده و مورد توجه باشد.

حال اگر ترس ما از یک مسله غیر منطقی و غیر واقع بینانه باشد فوبیا نام می گیرد. توجه به مسله فوبیا امری ضروری است چرا که اگر در کنترل آن اقدامی نکنیم با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که عوارض مختلف فردی و اجتماعی به همراه دارد. شما برای کنترل ترس و فوبیا می توانید از مشاوره ترس و فوبیا استفاده کنید.

آشنایی با روش های درمان ترس و فوبیا و مشاوره ترس و فوبیا

شدت فوبیا بسته به هر فرد متفاوت است اینگونه افراد می دانند که ترس هاس انها کاملا غیر منطقی است ولی نمیتوانند بر این واقعیت غلبه کنند و بر ترس خود و اضطراب ناشی از آن دامن می زنند. اینگونه افراد سعی میکنند دیگران را نیز مجاب کنند که این ترس واقعی است.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره خشونت و عصبانیت

در زندگی فردی انها همواره اضطراب دارند و در زندگی اجتماعی نیز روابط کاری و اجتماعی خود را دچار مشکل کرده و به خود لطمه می زنند.

شدت فوبیا از چندش ‌آور بودن و بیزاری تا ناتوانی شدید، متغیر است. بیشتر افراد مبتلا به فوبیا هستند می ‌دانند که ترسشان غیرمنطقی است؛ ولی باز هم نمی ‌توانند درمان ترس و فوبیا انجام بدهند و کنترل کنند. این ترس‌ ها می ‌تواند روابط کاری، تحصیلی و شخصی فرد را مختل کند.

برای مشاوره ترس و فوبیا همین حالا تماس بگیرید!

نویسنده محتوا : روانشناس مرضیه پیشکار

مرضیه پیشکار دکترای روانشناسی و متخصص مشاوره ازدواج مشاوره خیانت و مشاوره زوج درمانی

The author of the content : psychologist Marzieh Pishkar

Marzieh Pishkar is a senior psychology expert and specialist in marriage counseling, cheating counseling and couple therapy counseling

ارتباط با نویسنده محتوا روانشناس مرضیه پیشکار

آخرین مقالات مشاورکده

برای تماس با مشاور کلیک کنید