مشاوره افسردگی

فسردگی از جمله اختلال خلقی است که متاسفانه بیشتر جنبه های فردی و اجتماعی فرد را با مشکل مواجه می سازد. این معضل به راحتی روی افکار و احساسات فرد تاثیر می گذارد و با نشانه های شایع ای که به آن به صورت مفصل خواهیم پرداخت خود را نشان می دهد.

افسردگی و علایم مرتبط با آن و راه های درمان و جلوگیری

اینگونه افراد متاسفانه نسبت به زندگی بی تفاوت می شوند که این امر حتی زندگی جنسی آنها را نیز با مشکل مواجه می شود. افسردگی میتواند با احساس گناه و سرزنش فردی همراه باشد ولی شدت و ضعف آن در هرکس متفاوت بروز می کند.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره زوج درمانی

اگر نشانه های چون احساس غم، نا امیدی و بدبختی داشتید نگران نباشید و سریع ذهن خود را به سمت افسردگیو ابتلا به آن نبرید چرا که این نشانه ها در هر فردی ممکن است بروز کند.

مشاوره افسردگی چیست؟

نشانه های از این قبیل اگر تداوم داشته باشند باید به دنبال درمان و جلوگیری از افسردگی بود چرا که اگر این حس ها در شما پیوسته باشد و غم و غصه شما پایان نداشته باشد نشانه ای از افسردگی در شماست و نیاز به مشاوره افسردگی دارید.

این مشکل باید توسط روانشناس یا روانپزشک تشخیص داده شود و روش های درمان به انها ارائه گردد. در صورتی که مراجعه شما به مشاوران سریعتر باشد مشاور با ریشه یابی این مشکل و کمک به درمان ان شما را از مراجعه به روانپزشک بی نیاز می کند اما اگر شما به مرحله حادی از افسردگی رسیده باشید نیاز به دارو درمانی خواهید داشت که توسط روانپزشک تجویز می شود.

بنابراین اگر افراد بطور آگاهانه در صدد درمان افسردگی خود بر آیند در طی چند هفته بهبودی علائم و حالات را در خود مشاهده خواهند کرد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید