رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل

رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل عدم رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل یا همان همسر، برخورد هایی که شاید بخاطر سوء تفاهم منجر به برداشت های غلطی شود و ناراحتی کوچک را به کینه ای عمیق تبدیل کند، مواردی است که لزوم یادگیری مهارت های مدیریت احساسات و ارتباط را گوشزد می کند.

بارها از اطرافیان نقل قول هایی درباره نحوه ارتباط با خانواده همسر و چگونگی رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل برای ایجاد تاثیر مثبت در زندگی را شنیده اید. برای آن که ارتباط مناسب با خانواده همسر و راه کار های داشتن یک زندگی پر از آرامش را بشناسیم، بهتر است قبل از هر کاری شروع به مطالعه در این زمینه نمایید و مهارت های خود را در برخورد با دیگران افزایش دهید و به هیچ عنوان با توصیه های خانواده و دوستان جلو نروید.

شناخت جایگاه خانواده و آشنایان فرد مقابل

خانواده و آشنایان فرد مقابل، بخش مهمی از زندگی او به شمار می روند و همین قضیه باعث می شود بخش مهمی از زندگی شما نیز باشند. هیچ کس ادعا نمی کند حفظ تعادل بین خانواده های خود و دیگران ساده و راحت است، مخصوصا نیاز های خود و یک خانواده، اما ایجاد هماهنگی در خانواده ها شدنی است و واقعا ارزش این همه تلاش را دارد. بر قراری ارتباط و باز سازی ارتباط های از دست رفته کار نه چندان آسان اما ارزشمندی می باشد، زیرا سرمایه گذاری امروز شما در طول زندگی مشترک تان باقی خواهد ماند.

راه کارهایی برای رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل و چگونگی نحوه ارتباط با خانواده همسر

  1. مطالعه و کسب مهارت.

قبل از هر کاری لطفا با مطالعه کردن کتاب هایی که در این زمینه وجود دارند مهارت های خود را بالا برده یا از مشاوران تخصصی کمک بگیرید.

  1. برای روابطتتان حد و مرز ایجاد کنید:

با کمک اعضای خانواده ارزش های خانواده خود را تعیین نمایید و آن ها را با اقوام، آشنایان و خانواده همسرتان در میان بگذارید. به عنوان مثال: بچه ها حق ندارند قبل از وعده های اصلی تنقلات و شکلات بخورند. به خانواده ها پول قرض نمی دهیم. درباره مسائل مدرسه فرزند جایی صحبت نمی کنیم و از کسی کمک نمی گیریم. هرگز قولی نمی دهیم نتوانیم عمل کنیم.

  1. در مقابل خانواده ها همراه همسرتان باشید:

برای رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل و خانواده ها بهتر است هر دو تلاش کنید. این قانون اصلی ازدواج و رابطه موفق است که هردوی شما درگیر مسائل موجود شوید. هرگز همسرتان را در موقعیتی قرار ندهید که مجبور باشد بین شما و اقدام و آشنایانش یکی را انتخاب کند. با این کار او را در بن بستی بدون راه خروج گیر می اندازید.

  1. در رابطه ها مودب و محترم باشید:

رفتار شایسته

از توهین و و حمله به ویژگی های شخصیای خانواده و آشنایان همسرتان خودداری نمایید. رعایت ادب و احترام در روابط تاثیر بسیار چشمگیری در رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل خواهد گذاشت.

  1. هیجانات خود را کنترل نمایید:

سعی کنید در برخورد با با هیجانات زندگی و برخورد با ان ها احساسات خود را مدیریت نمایید. در غیر این صورت ممکن است از رفتار های شما سوء برداشت خواهد شد. تمام رفتار و حرکات شما مخصوصا در جلسات اول زیر نظر است پس سعی کنید با متانت و وقار بیشتری برخورد نمایید تا همیشه همین منوال را داشته باشید.

ضمنا با توجه به اختلافات فرهنگی و خانوادگی، ممکن است از مسائلی عصبانی یا مضطرب شوید. در این شرایط بر اعصابتان مسلط باشید و با چند نفس عمیق شرایط را کنترل نمایید.

  1. بی واسطه صحبت نمایید:

تا حد امکان از شخص سوم برای رساندن حرفتان استفاده نکنید. از همسرتان نخواهید که با خواهرش درباره موضوعی که باعث ناراحتی شما شده، صحبت کند. خودتان مستقیما با وی صحبت نموده و مشکلتان را حل کنید. اگر کسی ناراحت یا اذیتتان کرده هر چه زودتر خودتان مشکل را حل کنید و نگذارید تبدیل به کینه شوند. هرگز قهر نکنید.

  1. خودتان باشید:

برای اینکه رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل داشته باشید بیش از هر چیزی باید خودتان باشید. شکسپیر چند قرن پیش سخنی در این زمینه گفته است: ” سعی نکن خودت را تبدیل به فردی کنی که خانواده همسرت می خواهند.”. برای مثال فرض کنید آن ها به دنبال همسری کدبانو هستند و شما وکیل شرکتی با نفوذ هستید. یا آن ها به دنبال کارمند اداره دولتی می باشند ولی شما کارمند شرکت خصوصیه بسیار بزرگی هستید، قطعا لازم نیست حتما خودتان را تغییر دهید.

  1. واقع بین باشید:

به صورت واقعی، واقع بین باشید. همه پدر شوهر ها بلد نیستند تعمیرات منزل پسرانشان را انجام دهند و همه مادر بزرگ ها عاشق پختن کلوچه با نوه هایشان نیستند. این کلیشه های ذهنی را کنار بگذارید و مطابق واقعیت فکر و رفتار نمایید. برای انجام رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل و خانواده همسر از آن ها کاری نخواهید که در توانشان نباشد.

  1. مهربان باشید:

حتی اگر از شدت خشم مجبورید دندان هایتان را به هم بفشارید، باز هم مهربانانه رفتار کنید. اگر نتوانستید، ساکت شوید و لبخند حتی مصنوعی بزنید.

  • پخته و سنجیده رفتار نمایید:

برای رفتار شایسته با آشنایان فرد مقابل و خانواده همسرتان باید بسیار سنجیده رفتار نمایید. بهتر است بدانید خانواده همسرتان قطعا خانواده شما نیستند و نمی توانند مثل خانواده شما رفتارتان را بفهمند و تجزیه تحلیل نمایند. پس در بخورد با آن ها بسیار سنجیده، پخته و درست رفتار نمایید. راه ها و زوش های بسیاری را در مشاور کده آموزش ببینید

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید