راهکارهای جلب رضایت خانواده در ازدواج

 

یکی از مهم ترین اموری که جوانان امروزه با آن روبرو هستند رضایت خانواده آن ها برای ازدواج شان است. زیرا خانواده ها با تجربه بسیار زیادی که دارند گاهی تشخیص می دهند که فردی که فرزندشان به عنوان همسر انتخاب نموده مناسب نیست از این رو با ازدواج آن ها موافقت نمی کنند. از این رو فرزندان در صدد جلب رضایت خانواده بر می آیند. در واقع رضایت خانواده در امر ازدواج خیلی مهم است و نمی توان گفت خانواده اهمیتی ندارد و افراد قرار است فقط ازدواج کنند زیرا همواره ارتباطات وجود دارند و هیچ فردی نمی تواند با خانواده خود قطع ارتباط نماید. گذشته از این موضوعات افراد باید روش ها و راهکار های مناسب جهت جلب رضایت خانواده در ازدواج را بدانند که امروز ما می خواهیم به همین موضوع بپردازیم پس تا پایان این مطلب مشاورکده را همراهی کنید.

چگونه می توان رضایت خانواده را برای ازدواج جلب نمود؟

مهارت هایی در زندگی وجود دارند که افراد باید این مهارت‌ ها را یاد بگیرند و در زندگی خود استفاده نمایند. با این وجود می توانند لذت زندگی شیرین و با آرامش را بخشند. اما آیا همه می دانند که چگونه و به چه صورت می توان رضایت والدین را برای امر ازدواج جلب نمود؟ ما نیز لازم دانستیم که شما را در این راه یاری کنیم از این رو می ‌خواهیم که به موارد زیر عمل کنید:

  • سعی کنید در سکوت و آرامش با والدین خود در مورد انتخاب تان صحبت کنید.
  • به هنگام صحبت سعی کنید حتماً دلایل مخالفت آن ها را بشنوید و به آن ها فکر نمایید.
  • می توانید از بزرگتر های فامیل جهت وساطت کمک بگیرید.
  • حتی می توانید نامزدتان را دعوت نموده و یک جلسه را با خانواده جهت جلب رضایت آن ها بگذرانید.
  • البته که مراجعه به مشاور و یا روانشناس می تواند راه درستی برای جلب رضایت والدین باشد.

توجه کنید که هر یک از راههای خدمتتان عرض نمودیم پر از فراز و نشیب است بنابراین نباید انتظار داشته باشید که پس از گذشت مدت کوتاهی به نتیجه برسید از این رو باید بسیار صبور و با حوصله باشید و به هیچ عنوان جا نزنید.

راهکارهای جلب رضایت خانواده در ازدواج
راهکارهای جلب رضایت خانواده در ازدواج

صحبت با والدین در سکوت و آرامش برای جلب رضایت آن ها در ازدواج

اگر سعی کنید که به صورت کاملاً منطقی و در کمال آرامش و سکوت بحث خود را در مورد ازدواج پیش ببرید خیلی بهتر از آن است که برای جلب رضایت والدین مدام پرخاش کنید و با داد و بیداد پیش روید زیرا چنین روشی به هیچ عنوان این نتیجه نمی دهد حتی ممکن است وضعیت از آن چه فکر می کنید هم بدتر شود. قطعاً والدین شما هم دلایلی برای مخالفت با ازدواج دارند که بهتر است از آن ها بخواهید دلایل خود را عنوان کنند پس از آن به دلایلی که آن ها می گویند گوش دهید و خیلی خوب در زمان مناسب به آن ها فکر کنید زیرا ممکن است حق با خانواده باشد. علاوه بر آن شما نیز می ‌توانید از دلایل رضایت خود از چنین ازدواج را به ‌طور منطقی بیان نمایید شاید نظر والدین در مورد فرد مورد نظر عوض شود. به همین خاطر احتمال راز شدن آن ها از ازدواج بیش تر خواهد شد.

وساطت اطرافیان جهت جلب رضایت خانواده برای ازدواج

شما عزیزان برای اینکه اعتماد خانواده را جلب کنید می‌توانید از بزرگان فامیل و آشنایان قابل اعتماد پدر و مادر تان جهت وساطت کمک بگیرید. در این صورت اگر والدینتان از دید بزرگتر های فامیل هم به موضوع ازدواج شما فکر کنند ممکن است راضی شوند. علاوه بر این موضوعات می توانید برای جلب رضایت خانواده نامزدتان را برای چند ساعت آشنایی بیشتر در کنار خانواده دعوت کنید تا معاشرت بیش تر ایجاد شود و خانواده شما با پی بردن به ملاکهای مثبت در این ازدواج به ازدواجتان رضایت دهند.

راهکارهای جلب رضایت خانواده در ازدواج
راهکارهای جلب رضایت خانواده در ازدواج

مراجعه به روانشناس جهت جلب رضایت خانواده برای ازدواج

آخرین راهی که به نظر می ‌رسد موثر هم باشد مراجعه به روانشناس و مشاور خانواده است که در این صورت شما عزیزان به همراه خانواده چند جلسه در مشورت و گفت و گو با روانشناس می توانید تصمیم درستی برای ازدواج بگیرید. در این صورت روانشناس خانواده و شما را راهنمایی می کند و دلایل مثبتی را جهت جلب رضایت آن ها بیان می کند در این صورت والدین به روش بهتری به این ازدواج رضایت می ‌دهند. با وجود این نکاتی که خدمت تان عرض نمودیم می توانید با جلب رضایت خانواده ازدواج موفق و پایدار را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید