رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟  امروز روابط بین دختر و پسر بسیار زیاد شده و هر یک نسبت به جنس مخالف تمایل برقراری ارتباط دارد. از این رو افراد سعی می ‌کنند با یکدیگر رابطه عاطفی برقرار کنند اما گاهی این رابطه عاطفی بیش تر پیش می رود.

تا جایی که ممکن است از یکدیگر تقاضای رابطه جنسی کنند. اما سوالی که در این میان پیش می آید این است که رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است یا اشتباه؟ برای پاسخ به این سوال باید از چند نظر این موضوع را بررسی کرد تا به نتیجه رسید.

در واقع تمام موضوعاتی که در این مبحث ایجاد می شود به طور قطعی و صد در صد نیست و ممکن است برای برخی افراد استثنا وجود داشته باشد. اما باید توجه داشت که روابط بین دختر و پسر در کل جهان وجود دارد و کسی نمی تواند مانع آن شود با مشاورکده همراه باشید.

مرز بین رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟

به گفته روانشناسان و مشاوران باید حتماً مرزی میان رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج وجود داشته باشد. در واقع هر یک از طرفین در رابطه به دنبال رسیدن به هدف خود است. ایجاد رابطه در دختران به خاطر تامین نیازهای عاطفی و مالی است، اما هدف پسران از ایجاد رابطه می ‌تواند از روی هوا و هوس و برقراری رابطه جنسی باشد.

به همین خاطر دختران ممکن است از این نظر دچار آسیب و لطمه شوند. زیرا پس از گذشت مدتی وقتی پسران به هدف خود می رسند ممکن است از طرف مقابل خسته شوند، و تصمیم به قطع رابطه بگیرند. هم چنین دختر ممکن است احساس کنند به آن ها تعرض شده و یا از آن ها سوء استفاده شده است. بنابراین می ‌توان فهمید که نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

باور های غلط در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج

همواره افراد زیادی وجود دارند که می ‌خواهند انجام رابطه جنسی قبل از ازدواج را با آوردن دلایل و باور های غلط رواج دهند و دیگران را به این صورت قانع کنند. البته که دختران و پسران زیادی گول این حرفا را خورده اند و در دام این باور غلط افتاده اند. به همین خاطر تجربه اثبات کرده که رابطه جنسی قبل از ازدواج به خاطر باور های غلط زیر درست نیست:

  • برخی افراد فکر می کنند که رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث استحکام روابط آن ها می شود.
  • گاهی دختران بر این باورند که رابطه جنسی قبل از ازدواج تعهد طرف مقابل را به دنبال دارد.
  • برخی تصور می کنند با داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج می توانند تجربه خوبی برای بعد از ازدواج به دست آورند

همان طور که به نظر می‌ رسد این باور ها غلط هستند و به هیچ عنوان قانع کننده نمی باشند.

خطرات ناشی از رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟

یکی از خطرات مهم ناشی از رابطه جنسی قبل از ازدواج مربوط به آبروی خانواده ها است. زیرا همان طور که می دانید در کشور ما و هم چنین در عرف و جامعه ما چنین کاری خلاف قانون است و کسی آن را نمی پذیرد. البته که باکره بودن دختر برای مردان ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی دیگر از خطرات که ممکن است ست دامن گیر شود باردار شدن می باشد. یعنی ممکن است در این میان دختر باردار شود، که در این صورت برای نگه داشتن و یا از بین بردن جنین خطرات زیادی او را تهدید می ‌کند. نکته دیگر این است که کسی نمی تواند تضمین دهد که با وجود داشتن رابطه جنسی این رابطه به ازدواج ختم شود. یعنی امکان پایان یافتن رابطه در هر زمانی وجود دارد.

رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث وقوع چه مشکلاتی می شود؟

اگر مرد یا زنی که پس از ازدواج متوجه شود که همسرش قبل از ازدواج با فرد دیگری رابطه جنسی داشته، آیا می تواند بدون در نظر داشتن این موضوع به زندگی خود ادامه دهد؟ آیا اعتماد کردن به چنین فردی امکان پذیر است؟ قطعاً فردی که در چنین رابطه ای قرار دارد نمی تواند با این موضوع کنار بیاید علی الخصوص مردان و زنان ایرانی که پایبند به تعهد و اعتماد متقابل هستند. از آن گذشته ممکن است فردی که قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه کرده، دچار مقایسه کردن همسر خود با شرکای جنسی قبلی شود. هم چنین ممکن است دیگر تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد، و لذتی برای خود و همسرش ایجاد نکند. پس بهتر است با آگاهی کامل در روابط خود پیش روید و مونه روابط اشتباه که برخلاف عرف جامعه است شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید