ازدواج سفید

 

حتماً تا به حال اسم ازدواج ‌سفید را شنیده اید اگر نمی دانید که این نوع ازدواج چگونه است ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم ازدواج سفید در واقع ازدواج است که در هیچ یک از دفتر اسناد رسمی و محضر ها ثبت نمی ‌شود. در این نوع ازدواج در واقع زن و مرد بدون این که عقد یا نکاحی صورت گیرد به زیر یک سقف رفته و با هم زندگی مشترک شان را شروع می کنند. البته که اکثر ازدواج های سفید به خاطر برطرف نمودن غریزه جنسی یا همان نیاز به رابطه است. اما امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد روی آوردن جوانان به ازدواج سفید در ایران بپردازیم.

دلایل روی آوردن جوانان به ازدواج سفید در ایران

دلایل روی آوردن جوانان به ازدواج سفید در ایران

علت ازدواج سفید در جوانان ایرانی چیست؟

اگر بخواهیم به طور دقیق و کامل به علت روی آوردن جوانان به ازدواج سفید بپردازیم باید بگوییم که علل بسیار زیادی وجود دارد زیرا ایران کشوری است که به قوانین و مقررات بسیار پایبند است از این رو زن و مرد بدون عقد و نکاح نمی توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند اما امروزه ازدواج سفید در میان جوانان بسیار رواج داشته است که آن هم به خاطر عوامل مختلفی است که در موارد زیر به آن ها اشاره نموده ایم:

  • مهم ترین دلیل روی آوردن جوانان به ازدواج سفید برقراری رابطه جنسی است.
  • وضعیت بد اقتصادی یکی دیگر از دلایل ازدواج سفید جوانان ایرانی می باشد.
  • قطعاً عوامل اجتماعی هم می ‌توانند در رواج ازدواج سفید در ایران تاثیر داشته باشند.
مطالعه بیشتر  اشتباهاتی که به طلاق ختم می شود

هر یک از این عوامل تاثیر بسزایی در ازدواج سفید و همچنین جامعه خواهد گذاشت از این رو هر یک از این موارد را به طور کامل در ادامه این مطلب خدمتتان شرح خواهیم داد.

تاثیر نیاز جنسی در ازدواج سفید جوانان ایرانی

در واقع همه انسان ها با رسیدن به سن بلوغ و افزایش ترشح هورمون ها و بالغ شدن احساس نیاز جنسی را در خود حس می کنند از این رو به دنبال راهی برای رفع نیاز جنسی خود هستند به همین خاطر به دنبال ارتباط با جنس مخالف می روند و در صورت امکان با او رابطه جنسی برقرار می کنند. اما اگر آن ها بتوانند راهی را انتخاب کنند که بدون عقد و نکاح و به دردسر افتادن و زیر بار مسئولیت رفتن این کار را انجام دهند قطعاً بهتر است بنابراین به دنبال ساده ترین راه می روند و آن هم چیزی نیست جز ازدواج سفید که افراد سعی می ‌کنند با ازدواج سفید نیاز جنسی خود را برطرف نموده و هیچ گونه مسئولیت و تعهدی نسبت به طرف مقابل نداشته و هر زمان که بخواهند همه چیز را رها کرده و بروند.

تاثیر وضعیت اقتصادی در رواج ازدواج سفید جوانان ایرانی

قطعاً یکی از عوامل مهم در افزایش ازدواج سفید جوانان ایرانی و وضعیت بد اقتصادی است در حقیقت افراد به خاطر اینکه زیر بار مهریه و نفقه و خرج و مخارج زندگی نروند سعی می‌ کنند ازدواج سفید کنند. در این صورت دیگر هیچ تعهدی نسبت به طرف مقابل نخواهند داشت و قرار نیست مسئولیت های سنگین مالی زندگی مشترک را به دوش بکشند. همانطور که می دانید ازدواج در ایران با رسم و رسومات مختلف قطعاً هزینه زیادی دارد که می توان هدایا و طلا های قبل از ازدواج و همچنین خرج و مخارج عروسی و پس از آن مسئولیت‌ های سنگین زندگی مشترک را نام برد که هر کدام می تواند بسیار سخت باشد بنابراین برای سر باز زدن از این گونه مسئولیت ها ازدواج سفید را ترجیح می ‌دهند.

دلایل روی آوردن جوانان به ازدواج سفید در ایران

دلایل روی آوردن جوانان به ازدواج سفید در ایران

ازدواج سفید در ایران

به طور کلی باید گفت که به هیچ عنوان ازدواج سفید در ایران پذیرفته نیست و کاملا بر خلاف قوانین شرعی و عرفی جامعه است. زیرا زن و مردی که به یکدیگر محرم نشده اند قطعاً رابطه میان آن ها حرام است اما جوانان ایرانی با توجه به مسائل و مشکلاتی که دارند به چنین ازدواج روی آورده اند. زیرا در چنین ازدواجی هیچ گونه تعهد و مسئولیتی پذیرفته نیست و هر زمانی که بخواهند می توانند طرف مقابل را رها کرده و به این ارتباط پایان دهند. با این وجود دلایل ازدواج سفید در جوانان ایرانی را به طور کامل خدمتتان شرح دادیم.

مطالعه بیشتر  زوجین از چه راه هایی می توانند به شناخت کامل از یکدیگر برسند؟