درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان

نعوظ چیست؟

در این مقاله به درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان می پردازیم ، به زبان عامیانه به راست شدن یا سیخ شدن آلت تناسلی در مردان و یا بر انگیخته شدن کلیترویس در زنان نعوظ می گویند. اختلال نعوظ نوعی نا کارآمدی جنسی در مردان می باشد که در آن آلت قادر نیست به حالت نعوظ برسد یا در این حالت باقی بماند. این مشکل باعث عدم رضایت جنسی شده و آزار روانی برای فرد و شریک جنسی او به وجود می آورد.
برای نحوه برخورد با مشکلات این چنین می توانید از شرکت مشاور کده کمک گرفته و در مدتی کوتاه مشکلات خود را بر طرف نمایید. یکی از دغدغه های مردان فعال در امور جنسی از دست دادن نعوظ یا کاهش کیفیت بر انگیختکی آلت در هنگام رابطه جنسی می باشد. این مشکل اختلال نعوظ Erectile Dysfunction نامیده می شود.

عارضه شل شدن آلت و یا عدم نعوظ در تمام سنین امکان پذیر می باشد اما هر چه سن بالا تر باشد این مشکل بیشتر می شود. آگاه باشید که اگر مشکل در سفت شدن آلت گه گاه و بدون تکرار منظم اتفاق می افتد احتمال شما مشکل ED ندارید و فقط خستگی های ذهنی جلوی نعوظ کامل را می گیرد. اما در صورتی که این مشکل مکرر اتفاق بیافتد، شما باید به یک متخصص اورولوژی ( متخصص نعوظ مردان ) مراجعه نمایید.

نعوظ اولیه

ناتوانی جنسی اولیه به مردانی گفته می شود که هرگز در زندگیشان نعوظ یا آمیزش جنسی نداشته اند.

نعوظ ثانویه

ناتوانی جنسی ثانوی بسیار رایج است. به مردانی گفته می شود که قبلا رابطه جنسی نرمال داشته اند، سپس ناتوان شده ند، حال آن که تا چه حد نا توان شده اند، مشخص نیست.

درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان
درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان

بیماری ها و عوامل تاثیر گذار در عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان

افزایش سن
دیابت
چاقی
سرطان پروستات
مصرف بیش از حد الکل
بیماری های قلبی
اختلال کار تیروئید
نارسایی مزمن کلیه
عفونت
ژنتیک
هیچوتالاموس در مغز و بیضه ها
اختلال هورمون جنسی خون
بعد از عمل پروستات
بیماری های عصبی مانند اضطراب و استرس
ام اس
پارکینسون
افزایش پرولاکتین خون
ضایعه یا تومور نخاعی
وارد شدن ضربه و تروما به لگن
جراحی لگن
اشعه درمانی لگن و شیمی درمانی
نارسایی اولیه بیضه ها به علت سرطان
دلایل عدم نعوظ
اختلالات روانی و عصبی
مشکلات آناتومیک
اختلالات عروقی و شریانی
انواع جراحی های عمومی
اختلالات هورمونی
مصرف برخی دارو ها
و …

درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان
درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان

درمان عدم نعوظ و اختلالات نعوظ مردان

اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان از مشکلاتی است که می تواند قابل درمان باشد. مواردی که در زیر به آن ها اشاره می شود، می توانند به رفع این عارضه کمک کرده و حتی درمان قطعی آن نیز باشد.

این عوامل عبارتند از:

اصلاح سبک زندگی

قطعا تغییر در سبک زندگی می تواند به بهبود بسیاری از بیماری ها و مشکلات آن ها کمک نماید. یکی از این مشکلات ناتوانی جنسی یا عدم نعوظ در مردان می باشد. مواردی از سبک زندگی مانند: تغذیه، تعدیل وزن، تحرک بدنی و ورزش، عدم استفاده از الکل و سیگار و مواد مخدرف خواب کافی و با کیفیت، پرهیز از مواجهه با آلودگی ها و سموم و … می توانند به درمان اختلال نعوظ کمک شایانی نماید.

مصرف دارو ها

برخی دارو ها مانند سیلدنافیل و تادالافیل، باعث افزایش گردش خون آلت تناسلی می شوند. استفاده از این دارو ها به صورت روزانه یا دو ساعت قبل از نزدیکی می تواند توانایی جنسی شما را افزایش دهد. این دارو ها به صورت خوراکی بوده ولی از درمان های تزریقی در داخل آلت تناسلی هم می توان استفاده نمود.
توصیه می شود از مصرف خود سرانه این قبیل دارو ها جدا خودداری شود و حتما تحت نظر پزشک مصرف شوند.

روان درمانی

برای درمان اختلالات جنسی، باید تحت نظر یک روان درمان گر باشید. ضمن این که بسیاری از مشکلات جنسی صرفا با مداخلات سکس تراپیست بر طرف می شوند. و مشاور روابط زناشویی و جنسی  به کمک شما می اید

درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان
درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان

واکیوم

اگر درمان نا توانی جنسی بر پایه دارو های خوراکی برای شخصی اعمال شده و ناتوانی همچنان ادامه دارد. ضمنا در بررسی های به عمل آمده احتمال نشن وریدی مطرح باشد، معمولا متخصص اختلالات جنسی، توصیه به استفاده از دستگاه واکیوم می نماید.
دستگاه واکیوم با ایجاد مکش و خلا در اطراف آلت تناسلی، باعث ورود خون به داخل آلت شده و پس از پر شدن آلت، کسی در ریشه آلت قرار می گیرد که مانع از تخلیه خون در آلت خواهد شد.
مراقب باشید استفاده از دستگاه واکیوم نباید بیشتر از 30 دقیقع طول بکشد. زیرا ممکن است به پوست آلت تناسلی آسیب برساند و بسیار دردناک شود.

تزریق دارو داخل آلت

اگر شدت و میزان نا توانی جنسی و عدم نعوظ زیاد باشد و روش های درمانی دیگر تاثیری در رفع این ناتوانی نداشته باشد، پزشک متخصص بنا به شرایط بیمار، تزریق دارو هایی مانند فنتولامین، پاپاورین یا آلپروستادیل را به تنهایی یا به صورت ترکیبی، مستقیما داخل آلت تناسلی تجویز می نماید. نحوه استفاده از این دارو ها به این ترتیب است که کمی قبل از هر بار رابطه جنسی، این دارو ها توسط خود بیمار به داخل آلت تزریق می گردند.

پروتز

قطعا استفاده از پروتز آخرین روش درمانی برای درمان عدم نعوظ و مشکلات ناشی از مردان در ناتوانی جنسی می باشد. برای کشانی که به هیچ درمانی پاسخ نمی دهند و مدت ها از ناتوانی جنسی رنج می برند مناسب می باشد.
در این روش سیلندر های پروتز، پس از تخریب بافت ها، داخل آلت قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید