توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق

 

سایت مشاورکده در این مقاله قصد دارد به معرفی توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق و بررسی تمام ابعاد مختلف آن بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی در این باره هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

هر ازدواجی با چالش هایی روبرو خواهد بود؛ از نگرانی های روزمره خانه و مدیریت مالی گرفته تا مسائل جدی‌ تر مانند بیماری یا دوران سخت همراه فرزندان. در این مواقع، زوج‌ ها می ‌توانند خود را در حال دور شدن از هم ببینند، اما در آن زمان است که مهم است که کنار هم جمع شوند و به عنوان یک تیم کار کنند. اختلاف نظر ها و گاه مشاجرات در زندگی زناشویی اجتناب ناپذیر است، اما بسیار مهم است که به شیوه ای سالم با آن ها برخورد شود. به جای برنده شدن در بحث، روی حل مسئله با هم تمرکز کنید؛ به این ترتیب می ‌توانید به عنوان یک تیم واحد با چالش ها روبرو شوید.

هر ازدواجی متفاوت است چرا که از دو نفر با سابقه و تجربیات متفاوت تشکیل شده است. در زندگی زناشویی اوقات شادی، تفریح و هیجان وجود خواهد داشت، اما به ناچار فراز و نشیب هایی نیز وجود خواهد داشت. بنابراین چگونه می ‌توانیم مطمئن شویم که یک رابطه ی قوی و پایدار ایجاد می کنیم که طوفان ها را نیز پشت سر بگذارد؟ در اینجا برخی از عادت‌ هایی وجود دارد که می ‌توانیم آن ها را به کار ببریم تا شریک زندگی‌مان احساس دوست داشتن و امنیت کند.

 توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق
توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق

1- زمانی را با هم بگذرانید.

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما زوج ها زمانی که بتوانند زمانی را با هم بگذرانند، پیشرفت می ‌کنند. برای برخی از زوج ها این اتفاق بدون فکر زیاد رخ می ‌دهد، اما برای برخی دیگر ممکن است لازم باشد این اتفاق بیفتد. برنامه ریزی کنید که چه زمانی و در کجا با یکدیگر وقت بگذرانید و این را در اولویت قرار دهید. تاریخ ها را در دفترچه ی یادداشت کنید و از آن ها محافظت کنید.

مهم تر از کاری که واقعا انجام می دهید، نکته ی کلیدی در گذراندن وقت با یکدیگر ثبات است. بله، مواقعی پیش می ‌آید که انجام کاری عاشقانه‌ تر یا ولخرجی‌ تر خوب است، اما در طولانی‌ مدت رابطه‌تان بیش ترین سود را از قرار دادن منظم زمانی برای با هم بودن خواهد برد؛ حتی چنان چه فعالیت‌ ها پیش پا افتاده‌ تر باشند، مانند اشتراک گذاری یک وعده ی غذایی یا رفتن برای پیاده روی، باز هم چنان چه مداوم باشند، می ‌توانند در تدوام یک رابطه بسیار موثر باشند.

2- احساس خود را به یک دیگر بگویید.

در یک رابطه، ما نمی ‌توانیم از شرکایمان انتظار داشته باشیم که هر چقدر هم هم دیگر را بشناسیم، ذهن خوان باشند. معمولاً صحبت کردن در مورد کار هایی که انجام می ‌دهیم، چه کسانی را می ‌بینیم و حتی این که برای شام چه می ‌خوریم، آسان است؛ اما بهترین روابط بین زوج‌ هایی است که می ‌خواهند و می ‌توانند درباره ی مسائل عمیق‌ تر صحبت کنند و امید ها، آسیب‌ ها و ترس‌ هایشان را با یکدیگر در میان می ‌گذارند.

ایده ی آسیب پذیر بودن و به اشتراک گذاشتن احساساتمان می ‌تواند برای برخی از ما دلهره اور باشد، بنابراین برای آسان‌ تر کردن این امر مهم است که به یک دیگر حس با هم بودن و اعتماد بدهیم. گوش دادن بدون وقفه، اجتناب از پاسخ های قضاوتی و هرگز پیش از موعد فرض نکردن این که می ‌دانید شریک زندگی تان چه احساسی دارد، همگی به شما کمک خواهند کرد. ممکن است زمان ببرد و در ابتدا لزوماً آسان نباشد، اما اصرار در گفتگو های باز و صادقانه در نهایت باعث ایجاد یک ارتباط قوی تر و یک رابطه ی عاشقانه تر می ‌شود.

3- مرز های مفید را در جای خود قرار دهید.

ممکن است احساس خیلی رمانتیکی نداشته باشید، اما ایده ی خوبی است که در نظر بگیرید چگونه از رابطه ی خود محافظت کنید. در مورد هر حد و مرزی که فکر می ‌کنید ممکن است لازم باشد با یکدیگر صحبت کنید. این نشانه این نیست که شما به رابطه ی خود ایمان ندارید؛ در واقع، برعکس است، خوشبخت ترین زوج ها کسانی هستند که تمایل دارند رابطه ی خود را در مسیر درست نگه دارند.

برخی از مواردی که باید در نظر بگیرید ممکن است شامل فکر کردن در مورد این که با چه کسی وقت می ‌گذرانید، چقدر روی کار یا زندگی خانوادگی خود تمرکز دارید، فعالیت آنلاین شما چیست، یا این که چگونه پول خود را خرج می ‌کنید، باشد. مهم نیست که چه مرز هایی را در نظر می ‌گیرید، مهم ترین چیز این است که حساب های کوتاهی با یک دیگر داشته باشید. این باعث افزایش اعتماد و تعمیق روابط شما می ‌شود.

4- به شریک زندگی خود نشان دهید که وی برای شما چه معنایی دارد.

به راحتی فراموش می ‌کنیم که با شریک زندگی خود در مورد احساس خود ارتباط برقرار کنیم، اما بسیار مهم است که این کار را انجام دهیم؛ حتی چنان چه به طور طبیعی برای ما اتفاق نیفتد. کشف کنید که چه چیزی عشق را به بهترین شکل به شریک زندگی شما منتقل می ‌کند. شاید این همان کلمات محبت آمیز یا تشویق کننده، اعمال متفکرانه و با ملاحظه خدمت، زمان صرف شده با هم یا حتی دریافت هدایا باشد. ابراز عشق به روشی که آن ها برایشان ارزش بیش تری قائل هستند، به شریکمان نشان می ‌دهد که به او فکر می ‌کنیم، به احساس او اهمیت می ‌دهیم و او را در اولویت قرار می ‌دهیم.

5- از دیگران کمک بگیرید.

پنهان نگه داشتن هیجان خود در حین جمع آوری اطلاعات درباره ی علایق و علاقه های همسر آینده می ‌تواند چالش برانگیز باشد. از دوستان و اعضای نزدیک خانواده بخواهید که همدست شما باشند تا اطلاعات بدون ایجاد شک جمع آوری شود. این می ‌تواند به ویژه هنگام پیدا کردن حلقه ی مناسب مفید باشد.

6- زمان مناسب را در نظر بگیرید.

ممکن است شخصی برای خواستگاری آن قدر هیجان زده باشد که نتواند احساس طرف مقابل را در نظر بگیرد. چنان چه آن شخص تحت تأثیر پروژه های کاری قرار دارد یا در مورد رویداد های آینده استرس دارد، منتظر باشید تا در زمان آرام تری برای خواستگاری خود صبر کنید.

7- درخواست ازدواجتان را به سادگی بیان کنید.

هر چه یک پیشنهاد پیچیده تر باشد، فرصت های بیش تری برای اشتباه پیش می ‌آید. سادگی، حتی چنان چه به این معنی باشد که پیشنهاد را برای خود نگه دارید تا زمانی که سوال مطرح شود، می ‌تواند لحظه ای خاص را ایجاد کند. پیشنهاد ازدواج هر روز اتفاق می ‌افتد. با شوخ طبعی، اعتماد به نفس و قلبی پر از عشق، طرح این سوال می ‌تواند موفقیت آمیز باشد.

 توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق
توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با تمام ابعاد این مسئله آشنا سازیم .

به طور کلی هر ازدواجی با چالش هایی روبرو خواهد بود؛ از نگرانی های روزمره خانه و مدیریت مالی گرفته تا مسائل جدی‌ تر مانند بیماری یا دوران سخت همراه فرزندان. در این مواقع، زوج‌ ها می ‌توانند خود را در حال دور شدن از هم ببینند، اما در آن زمان است که مهم است که کنار هم جمع شوند و به عنوان یک تیم کار کنند. اختلاف نظر ها و گاه مشاجرات در زندگی زناشویی اجتناب ناپذیر است، اما بسیار مهم است که به شیوه ای سالم با آن ها برخورد شود. به جای برنده شدن در بحث، روی حل مسئله با هم تمرکز کنید؛ به این ترتیب می ‌توانید به عنوان یک تیم واحد با چالش ها روبرو شوید.

 

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی توصیه هایی برای رسیدن به ازدواج سالم و موفق کرده باشیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید