تعهد و مسئولیت در رابطه چگونه است؟

توجه به تعهد و مسئولیت در رابطه

تعهد و مسئولیت در رابطه را می‌توان از اصلی ترین و اساسی ترین رکن های یک رابطه به شمار آورد. دادن وعده وعید های پوچ و تو خالی امروزه دیگر از هر کسی برمی‌آید، و این موضوع پیش از بیش در رابطه ها نا امنی ایجاد کرده است. چیزی که یک رابطه را با ارزش نشان می‌دهد و آن را نسبت به بقیه‌ی روابط متمایز می‌کند حس مسئولیت پذیری طرفین می‌باشد. تعهد هر یک از زوجین در زندگی باعث ایجاد امنیت روانی در طرف مقابل شده، به لحاظ روان شناسی تاثیر مثبت بسزایی در پیشرفت یک رابطه سالم داشته و امید به آینده‌ در این گونه روابط بیشتر به چشم می‌خورد. تحقیقات انجام گرفته نشان می‌دهند افراد مسئولیت پذیر قابل اعتماد تر هستند و این امر از موجبات پایداری روابط می‌باشد.

مسئولیت پذیری و افزایش حس رضایت در روابط زوجین

طبق بررسی های انجام شده چند الگو برای زندگی زناشویی افراد در نظر گرفته شده است. زندگی با رضایت ولی ناپایدار، زندگی پایدار ولی بدون رضایت، زندگی ناپایدار و بدون رضایت، زندگی پایدار و با رضایت.

اگر تک تک مولفه‌های تاثیر گذار در به وجود آمدن این الگوها را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم وجه مشترک همه‌ی آنها وجود تعهد و مسئولیت است. این دو فاکتور می‌توانند آینده‌ی یک زندگی مشترک را پیش بینی کنند. در صورتی که رابطه‌ی زوجین فاقد این فاکتورها باشد زندگی شان از هم می‌پاشد و در صورت وجود این دو فاکتور زندگی شان طبق الگوی آخر پایدار و همراه با رضایت طرفین است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

تعهد و مسئولیت در رابطه

از دست دادن اعتماد طرفین در رابطه

یکی از ویران کننده ترین مشکلات زوج ها از دست دادن اعتماد است. این اعتماد حتما لازم نیست در ارتباط با خیانت باشد، در صورتی که همسر شما به شما وعده ای بدهد اما در عمل به آن سهل انگاری کرده و تعهد خود را فراموش کند، اعتماد شما نسبت به او به تدریج از بین خواهد رفت.

همچنین در صورتیکه همسر در انجام وظایف خود در خصوص امرار معاش مسئولیت پذیر نباشد، در حقیقت تعهد و مسئولیت در رابطه را زیر پا گذاشته و عواقب آن در آینده ای نه چندان دور دامن گیر وی خواهد شد.

 

مشاوره خیانت

 

تعهد و مسئولیت در رابطه خوشحالی شما را تضمین می‌کند

آیا وجود اعتماد و امنیت روانی در رابطه، کافی نیست، تا شما از زندگی تان رضایت داشته باشید؟ مسائل مالی و عاطفی تماما در گرو این دو مفهوم اعتماد و امنیت روانی هستند. در صورتی که شما و شریک زندگی تان در مورد مسائل احساسی به یکدیگر اعتماد کافی داشته باشید، و اگر در مورد مسائل مالی، هر چند که در مضیقه مالی باشید، از بابت حس مسئولیت پذیری همسرتان امنیت کافی داشته باشید، پس به احتمال خیلی زیاد زندگی مشترکتان رضایت بالایی را برای شما در بر خواهد داشت. به عبارت دیگر، می‌توان گفت وجود تعهد و مسئولیت در رابطه به طور قابل ملاحظه ای از به وجود آمدن مشکلات ویران کننده‌ی رابطه ها جلوگیری کرده و امید به داشتن یک زندگی پایدار، همراه با رضایتمندی طرفین را در برخواهد داشت. می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاورکده تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید.

برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید