با شوهر بیکار چگونه برخورد کنیم

 

حتما می دانید که امروزه زندگی و بسیار سخت شده و داشتن شغل و درآمد یکی از سختی های زندگی در ایران است. به همین خاطر ممکن است برخی افراد در پیدا کردن سوخت وسواس به خرج ندهند و چنین موضوعی باعث می شود که مدتی را بیکار بگذرانند. از آن گذشته خانم ها به هیچ عنوان از شرایط بیکار ماندن مرد ها خودشان نمی آید زیرا پس از آن مشکلات تازه شروع می شود و گذراندن زندگی سخت تر از قبل خواهد بود. از این رو خانم ها ممکن است عصبانی شوند ندانند که با شوهر بیکار خود چگونه برخورد کنند. در این صورت شکایت ها و نارضایتی ها بیش تر می شود با این ممکن است روابط زناشویی به خطر ‌افتد، و در نهایت به جدایی ختم شود. به همین دلیل امروز می خواهیم به خانم ها یاد دهیم که چگونه با شوهر بیکار خود برخورد کنند تا مشکلات آن ها قابل هضم تر شود.

روش های برخورد با شوهر بیکار

با شوهر بیکار چگونه برخورد کنیم

مشاور کده میگوید اکنون اگر شما خانم خانه دار و یا حتی شاغل هستید و همسر تان بیکار است زمان آن رسیده که روش و نحوه درست رفتار کردن با او را بیاموزید. گویی را از سر مردان با توجه به غروری که دارند این مسئله را پنهان می ‌کنند. در صورت مشخص شدن نمی دانند که چگونه باید از این شرایط خلاص شوند. زیرا در چنین شرایطی غر زدن ها و نیش و کنایه ها بیش تر از قبل خواهد بود و تحمل چنین شرایط بسیار سخت است. به همین منظور باید به صورت موارد زیر عمل کنید:

  • شوهر خود را به سمت یافتن شغل تشویق کنید.
  • غرور او را نشکنید و به هیچ عنوان او را تحقیر نکنید.
  • سعی کنید مدام به او دلگرمی دهید تا احساس کند که مفید است.
  • بحث را به سمت مسائل دیگر غیر از کار بکشانید.
  • در صورت تمایل با هم به دنبال کار بگردید.
  • و رفتار هایی از این دست…

شغل مناسب شوهر خود پیدا کنید

با شوهر بیکار چگونه برخورد کنیم

خوب فکر کنید و در دوست و آشنا و اطرافیان و یا حتی آگهی های روزنامه به دنبال شغلی که متناسب با تحصیلات همسر تان است بگردید. اما سعی کنید که شوق متناسب و همسر خود را پیدا کردید کاملاً غیرمستقیم به او پیشنهاد بدهید. وگرنه همسر تان احساس بدی نسبت به یافتن شغل و یا از شما پیدا می کند زیرا او بر این باور است که بهترین شغل را باید خودش پیدا کند نه این که شما برای او کار پیدا کنید. همچنین بهتر است نداند که دوست یا فامیل شما این سه را پیدا نموده زیرا در این صورت فکر می ‌کند که شما ار شدن و او را همه جا جار زده ‌اید و همین موضوع می‌تواند باعث دلخوری و دور شدن او از شما شود. البته که در این میان می ‌توانید به همسر خود بفهمانید که چقدر ارگان ها و مشاغل مختلف به او نیاز دارند.

همدل و همراه شوهر بیکار تان باشید

با شوهر بیکار چگونه برخورد کنیم

سعی کنید موضوع بیکار شدن همسر خود را همه جا بازگو نکنید زیرا ممکن است دوستان و آشنایان و فاصله بعد از دیدن همسر تان از او بپرسند که آیا کار پیدا کردی؟ ایا ممکن است به او بگویند که برایت کار خوبی در نظر گرفته ایم. در هر صورت چنین مسائلی می تواند به شوهر شما گوشزد کند که به هیچ عنوان رازدار همسرتان نبوده اید و سریعاً موضوع بیکار شدن او را به همه گفته اید. برعکس شما می‌توانید با پنهان کردن این موضوع امنیت کامل برای همسر تان پیدا کنید یعنی همسرتان به این باور می رسد که فرد امنی را در زندگی دارد و قرار نیست موضوع و مسائل زندگی تان همه جا پخش شود. همچنین با اندکی دلداری و همدلی می توان او را از فشار بیکار بودن دور کرد.

به همسر بیکار خود غر نزنید

قطعاً با این اوضاع سخت مملکت زندگی کردن بسیار سخت شده است اما شما عزیزان می توانید کمی آرام تر و مهربان تر با شوهر بیکار خود برخورد کنید. زیرا بستن شوهر شما هم در فکر پیدا کردن کار هست. اما اگر شروع به غر زدن کنید باری بر روی دوش شوهر خود افکنده اید. سعی کنید زمانی که همسرتان وارد خانه میشود مدام از فیش آب و برق و گاز و قرض های عقب افتاده و کمبود خرجی و پایان یافتن مواد غذایی و مایحتاج صحبت نکنید. زیرا شوهر شما خیلی خوب می داند که با بیکار شدن و نداشتن درآمد اوضاع خانه در چه حال است بنابراین نمک بر روی زخم اون باشید. سعی کنید با همدلی تحمل این وضعیت را راحت تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید