فرزند آوری برای تحکیم خانواده

بررسی اهمیت فرزند آوری برای تحکیم خانواده

خانواده یکی از مهمترین ارکان اجتماع محسوب میشود. سنگ بنای اصلی این اجتماع کوچک را زن و شوهر و سپس فرزندان تشکیل می دهند. وجود این رکن باعث می شود تا اجتماع به بقای خود ادامه دهد. در کنار آن بقای خانواده هم تا حد زیادی به داشتن فرزند متکی است. در گیر و دار این مسله بود که اهمیت فرزند آوری بیشتر روشن شد و توجه به مسله بقای نسل اهمیت ویژه ای پیدا کرد. با ما در ادامه این مقاله همراه شوید تا به شما مطالبی را در این باره ارائه نماییم. آنچه در این نوشته به آن خواهیم پرداخت اهمیت فرزند آوری برای تحکیم خانواده است پس با تا انتهای این مبحث همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

دلایل اهمیت فرزند آوری برای تحکیم خانواده

کمک به بهداشت روانی خانواده ها

یکی از مهمترین مباحثی که در بحث تحکیم خانواده مطرح است بحث بهداشت روانی است که از طریق فرزند آوری تامین می شود. پدر  و مادر در دوران بارداری میتوانند با تعاملات و نگرش های مثبتی که در آنها ایجاد می شود، این تعاملات زوجین باهم به دلیل وجود یک  نوزاد در رابطه شان میتواند منجر به بهبود مشکلات عاطفی و رفتاری بین آنها شود.

ایجاد شادی و نشاط بین زوجین

آمدن یک موجود زنده به عنوان یکی از اعضای خانواده تاثیر به سزای در تحکیم خانواده دارد چرا که فزرند آوری به انسان حس شکفتن و نو بودن را القا می کند و این حس امید به آینده آنها را بالا می برد که باعث ایجاد حس شادی و نشاط در خانواده می شود. وجود نوزاد در واقع تبدیل به یک منبع لذت و شادی در خانواده می شود.

مطالعه بیشتر  علل وقوع طلاق در ایران

فرزند آوری برای تحکیم خانواده

کمک به تداوم خانواده

بر اساس تحقیقات انجام شده بیشتر طلاق ها به دلیل نداشتن فرزند اتفاق می افتد. با توجه به این مورد این خانواده ها اگر دارای فرزند باشند و آنها بتوانند در کنار فرزندان خود یک زندگی شاد و لذت بخش داشته باشند. علت اینکه وجود فرزندان باعث میشود که خانواده استحکام کافی را داشته باشد  را در بالا به صورت موردی اشاره کردیم.

بالا بردن امید به آینده

یکی دیگر از دلایل اهمیت فرزند آوری برای تحکیم خانواده بالا بردن امید به آینده در میان زوجین است. علاقه به فرزند آنها را در مسیر تلاش برای آینده قرار می دهد. گاهی ممکن است افراد نسبت به آینده نا امید شوند و از ادامه زندگی باز بمانند اما فرزندان آنها دوباره نوید بخشی باشند برای ادامه دادن و ساختن یک زندگی بهتر.

ایجادشدن حس ارزشمندی و مفید بودن

فرزند آوری در خانواده های ایرانی نشان از به ثمر رسیدن پیوند زناشویی محسوب می شود.حال اگه این ثمره ها  خوب باشند و برای جامعه مفید به فایده واقع شوند میتوانند برای پدر و مادر مایع اعتبار و افتخار به حساب بیایند. این حس خوب مفید بودن باعث ایجاد اعتماد به نفس و حس ارزشمندی در والدین می شود.

زیاد شدن برکت و رزق و روزی

اینکه فرزندآوری با خود روزی خود را می آورد به کررات در دین مبین اسلام به آن اشاره شده است. بر اساس آموزه های دینی مشکلات اقتصادی از مهمترین مباحثی است که ممکن است مانع داشتن یک خانواده مستحکم شود. بر اساس همین آیات تشکیل خانواده و فرزندآوری خود باعث بی نیازی انسان و زیاد شدن خیر و برکت در زندگی می گردد. توسعه رزق و روزی با فرزند آوری میتواند به مستحکم شدن پایه های خانواده کمک کند.

مطالعه بیشتر   نشانه های هشدار دهنده ی وجود افسردگی در همسر

سخن پایانی

گرچه فرزند آوری برای تحکیم خانواده بسیار تاثیر گذار است اما گاهی مسائلی وجود دارد که پایه های خانواده را با وجود داشتن فرزندان صالح تضعیف میکند. اینگونه موارد کم نیستند و تنها با داشتن فرزند بر طرف نمیشوند. پیشنهاد ما به شما مراجعه به یک مشاور خوب و حرفه ای در این زمینه است. مشاورین ما در مرکز مشاورکده آماده هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند تا به بهترین نحوه به حفظ و استحکام این بنیان مهم در اجتماع کمک نمایند.

برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.