اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

 

همواره بسیاری از زوجین در تلاشند که به هر راهی که می شود خوشحالی و شادی و رضایتمندی را به زندگی مشترکشان وارد نمایند. زیرا همیشه عوامل بسیار متعددی وجود دارد که رضایتمندی در زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار می دهد، مانند: تربیت فرزندان، برطرف نمودن نیاز های افراد خانواده، افزایش سن، مراقبت از زندگی، کار، محیط و …  با مشاورکده همراه باشید .

قطعا بدون وجود صمیمت و عشق هرگز نمی توان از پس این همه مشکلات و مسائل در زندگی کنار آمد. پس لازمه هر زندگی مشترکی محبت و صمیمت است که از عشق پدر و مادر خانواده سرچشمه گرفته و به بقیه افراد خانواده نیز بسط پیدا می نماید.

یکی از مسایلی که می تواند موجب به وجود آمدن محبت و افزایش عشق و علاقه در بین زوجین شود، وجود مستمر و از روی علاقه ی رابطه جنسی می باشد. این روز ها اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی به یکی از مهم ترین مسائل زوجین و خانواده ها تبدیل شده است. زیرا درصد بسیار بالایی از طلاق ها و جدایی های عاطفی به همین موضوع مربوط می شود.

ناسازگاری جنسی چیست؟

اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

امروزه دلیل بسیاری از شکست های عاطفی و جدایی های افراد را می توان ناسازگاری های جنسی نام برد. ناسازگاری های جنسی مواردی هستند که هر یک از زوجین را در هنگام بر قراری رابطه جنسی اذیت نموده و یا برایشان غیر قابل تحمل می شود. مانند: سرد مزاجی هر یک از زوجین، مشکلات نعوظ، طولانی یا کوتاه بودن رابطه و … . معمولا ناسازگاری های جنسی با مراجعه به پزشکان و مشاوران بر طرف می شود زیرا از مشکلات و افکار افراد سر چشمه می گیرد. به عنوان مثال مشکلات مالی، مشکلات اخلاقی طرف مقابل، اعتیاد، اختلافات شخصی و … می تواند باعث بروز ناسازگاری های جنسی گردد.

بر قراری رابطه جنسی غریزی نیست

اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

لازم به ذکر است که انسان ها بر خلاف سایر موجودات روی کره خاکی از روی غریزه روابط جنسی را بر قرار نمی نمایند ( البته درست است که اصل وجود روابط جنسی غریزی و فطری می باشد ) و باید کاملا در مورد نوع، کیفیت و کمیت آن آگاهی داشته و آموزش ببیند. زیرا این عمل برای روح و جسم هر یک از زوجین بسیار لازم و ضروری می باشد. همبستر شدن با همسر و انجام روابط جنسی آموختنی است و باید هر یک از زوجین برای بهتر شدن کیفیت روابط زناشویی و در نتیجه بهتر شدن زندگی خود روش صحیح رفتار های جنسی را آموزش ببینند. در همین راستا قبل از شروع روابط هم دختران و هم پسران باید نکات زیادی در خصوص این کار را یاد گرفته و در زندگی مشترکشان به کار ببرند. این نکات عبارتند از:

 1. مقدمات شروع روابط جنسی.
 2. آموزش شناخت نیاز ها و عواطف همدیگر.
 3. آموزش بر طرف نمودن نیاز ها در هنگام آمیزش و رعایت اصول های مربوطه.
 4. آموزش راه های مختلف روابط جنسی و انتخاب بهترین روش با توجه به نیاز های هر دو نفر.
 5. آموزش و اگاهی های لازم در خصوص چگونگی بارداری و راه های جلوگیری از بارداری.
 6. آموزش تنظیم و دانش خانواده.
 7. آموزش های مربوط به شرع در خصوص زمان و مکان بر قراری روابط جنسی، غسل و … .
 8. آموزش های مربوط به نظافت های شخصی مانند: مسواک، خوشبویی، تمیزی و … .
 9. آموزش نکات بهداشت آمیزش و رعایت آن در طول زمان آمیزش.
 • آموزش های مربوط به بیماری های آمیزشی، راه های جلوگیری از بیماری ها، درمان و طول دروه درمان هر یک از بیماری ها.
 • آموزش به ارگاسم رسیدن و به ارگاسم رساندن هر یک از زوجین.

به توجهی به روابط جنسی در زندگی زناشویی

اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

بهترین توصیف از روابط جنسی برای زن و مرد این است که بگوییم، اهمیت رابطه جنسی برای مردان مانند اهمیت صحبت کردن برای خانم ها می باشد. همان طور که یک زن همیشه گوشی شنوا برای حرف زدن و تخلیه روحی خود نیاز دارد، مردان نیز نیازمند توجهی بی اندازی در خصوص روابط جنسی می باشند. اگر این دو موضوع در زندگی های زناشویی بر طرف شود، هیچگاه افسردگی یا جدایی گریبان زندگی های مشترک را نخواهد گرفت.

انجام روابط جنسی استرس و اضطراب مردان زنان را به شدت کاهش داده و موجب افزایش عشق و علاقه خواهد شد و در نتیجه زندگی مشترک راه بهبود و رضایتمندی را در پیش خواهد گرفت.

بی توجهی به اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی می تواند بزرگترین اشتباهی باشد که از طرف هر یک از زوجین ممکن است سر بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید