اشتباهاتی که به طلاق ختم می شود

 

حتماً خیلی خوب میدانید که در اطراف و هر انسانی افرادی وجود دارند که بر اثر اختلافات بسیار زیاد از یکدیگر جدا شده اند. همانطور که می دانید طلاق زوجین ممکن است بر اثر هر عواملی به وجود بیاید. از این رو باید همه افکار و رفتار خود را هنگام ازدواج و ارتباط برقرار کردن در رابطه زناشویی در نظر بگیرید تا مانع ایجاد طلاق شوید. طلاق به تنهایی می‌ تواند اثر بسیار منفی بر روی جامعه و حتی فرزندان بگذارد بنابراین تلاش جمعه در جهت عدم وقوع چنین مشکلی است. امروز نیز مشاورکده در خدمت شما عزیزان هستیم تا به اشتباهاتی که باعث طلاق می شود اشاره کنیم تا شما عزیزان با مطالعه این مطالب به هیچ عنوان مرتکب چنین اشتباهی نشوید و از جدایی و طلاق جلوگیری نمایید. از این رو توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

طلاق
طلاق

عوامل موثر در طلاق زوجین

قطعاً زمانی که دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند به هیچ عنوان قصد طلاق و جدایی را ندارند اما خواسته یا ناخواسته مرتکب اشتباهات می‌ شوند که این اشتباهات می تواند سبب دور شدن آن ها از یکدیگر و در نهایت طلاق شود. این اشتباهات باید به صورت کامل از رشته مورد بررسی قرار گیرند تا افراد با علم و دانشی که دارند امروز کم تر دچار ارتکاب چنین اشتباهاتی شود. عوامل موثر در طلاق به شرح زیر می باشند:

  • یکی از اشتباهات رایجی که سبب طلاق می شود عدم صداقت زن و شوهر است.
  • خیانت می تواند یکی از اشتباهاتی باشد که رابطه زناشویی را به طلاق می کشاند.
  • تصمیمات شتابزده از دیگر اشتباهاتی است که موجب طلاق می شود.
  • از دیگر اشتباهات که منجر به طلاق خواهد شد تاثیر پذیری از اطرافیان است.
  • متعادل نکردن کار و زندگی شخصی می تواند عامل موثری در ایجاد طلاق باشد.

همه این عوامل را به طور کامل در ادامه توضیح خواهیم داد.

عدم صداقت و روراست نبودن چگونه موجب طلاق می شود؟

زمانی که پیوند زناشویی ایجاد می شود زن و مرد موظف هستند که با یکدیگر با صداقت کامل و رو راستی زندگی کند اما گاهی طرفین مجبور می ‌شوند که به دلایل مختلف به یکدیگر دروغ بگوید همین دروغ می تواند پایه و اساس زندگی را سست کند و با ایجاد بدبینی و شک و دودلی در افراد سبب طلاق شود. بنابراین زن و شوهر باید با صداقت و راستی کامل در کنار یکدیگر زندگی کنند و اجازه هیچ پنهان کاری و دروغی را به خود ندهند در این صورت طرف مقابل هم این ارزش را درک نموده و به هیچ عنوان مرتکب چنین اشتباهی نخواهد شد. زیرا همان طور که می دانید هر کس دروغ بگوید برای پوشاندن همان یک دروغ باید چندین دروغ دیگر بگوید و این فرآیند تا جایی ادامه دارد که می تواند پایه و اساس زندگی را سست نماید.

تصمیمات شتابزده و خیانت چگونه موجب طلاق می شود

زمانی که افراد در سنین مختلف جنس مخالف را می بینند ممکن است به صورت شتاب زده و بدون فکر تصمیم به ازدواج بگیرد همین موضوع باعث می ‌شود که پس از گذشت مدتی متوجه شتابزده بودند و با عجله تصمیم گرفتن به ازدواج خود شوند به طوری که پس از مدت کوتاهی اختلافات شروع می ‌شود و فرد تفاوت های خود با فرد مقابل را احساس می کند در صورتی که در برخورد اول هیچ یک از این ها را نمی دید و فقط بر اساس یک تصمیم شتابزده اقدام به ازدواج کرده بود. با بالا گرفتن اختلافات قطعاً رابطه رو به جدایی می رود. خیانت یکی از اشتباهات بزرگی است که هر یک از طرفین رابطه زناشویی می تواند مرتکب شود و در نهایت رابطه زناشویی را به سمت طلاق سوق دهد.

 

طلاق
طلاق

عدم تعادل کار و زندگی و تاثیرپذیری از اطرافیان چگونه موجب طلاق می شود؟

اگر افراد نتوانند میان کار و زندگی خود تعادل برقرار کنند قطعاً دیگر زمانی برای زندگی زناشویی ندارند و شریک زندگی آن ها مدام از این موضوع شکایت می کند زیرا هر فردی باید میان کار و زندگی خود تعادل برقرار کند و برای همسر خود وقت بگذارد. نادیده گرفتن همسر باعث عدم توجه و دلزدگی و ناراحتی و در نهایت بزرگ شدن مشکلات و در آخر طلاق می شود. گاهی ممکن است افراد تحت تاثیر دیگران قرار بگیرند و با مقایسه زندگی خود با دیگران و طلاق دیگران تصمیم به طلاق بگیرند. همین موضوع باعث می شود که افراد مدام به فکر زندگی اطرافیان نزدیک خود باشند و در نهایت رابطه آن ها به طلاق خواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید